Skocz do zawartości

Telewizory


Luck1985

Rekomendowane odpowiedzi

Na zwyklem ekranie gry beda wygladac lepiej z bliska - taka mgielka , przy LCD trzeba siedziec dalej - bedzie zyleta , przy plazmie jeszcze dalej . Bardzo dobry obraz osiaga sie w nowych konsolach na starych monitorach CRT.

Jest doslownie pare gier ktore dzialaja w Full HD 1080 , wiekszosc gier to niestety 720.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Na zwyklem ekranie gry beda wygladac lepiej z bliska - taka mgielka , przy LCD trzeba siedziec dalej - bedzie zyleta , przy plazmie jeszcze dalej .

Wiem o tym i dopóki telewizory na LED'ach się nie rozpowszechnią, zbyt dużo się nie zmieni (póki co podejrzewam że ilość modeli można policzyć na palcach jednej ręki). Ale to na razie taka drożyzna, że szkoda gadać no i nie przeskoczyli jeszcze ograniczenia wielkości matrycy do 26". Widziałem właśnie kiedyś Samsunga na diodach, 26" i od razu go widać wśród telewizorów, bo kolory, kontrast i dynamizm wypada w nim 2 razy lepiej niż w telewizorach LCD 100Hz (czy nawet 200Hz :lol:) z bardzo niskim czasem reakcji matrycy (rzędu 2-3ms). Praktycznie ciężko mówić o jakimkolwiek rozmazaniu obrazu przy cyfrowym źródle. Tylko że to, że wprowadzenie technologii wyświetlaczy diodowych spowoduje drastyczny spadek cen to był mit, bo ten telewizorek kosztował około 6kpln ;). Pomijam fakt, że ciągnąć musiał naprawdę mało (pojedyncze diody ciągną dziesiętne albo setne wata?).

 

szybkiedit: jeszcze odnośnie posta u góry - ja mam stary prawie 10 letni telewizor 14" i zapewniam Cię, że nie ma jednak sensu podpinać do niego konsoli nowej (aktualnej) generacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że to, że wprowadzenie technologii wyświetlaczy diodowych spowoduje drastyczny spadek cen to był mit, bo ten telewizorek kosztował około 6kpln ;). Pomijam fakt, że ciągnąć musiał naprawdę mało (pojedyncze diody ciągną dziesiętne albo setne wata?).

 

bo nie płacisz tylko za faktyczny produkt, ale za lata rozwijania technologii ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybkiedit: jeszcze odnośnie posta u góry - ja mam stary prawie 10 letni telewizor 14" i zapewniam Cię, że nie ma jednak sensu podpinać do niego konsoli nowej (aktualnej) generacji.

 

 

 

No to masz problem , bo sam gralem na 14 calowym tv z podpieta konsola - xbox360 :D Obraz wygladal bajecznie . Czym wiekszyk telewizor _ kineskop , tym gorzej. Wiec na Twojej 14 gry beda wygladaly znosnie. Teraz nowy X ma HDMI wiec mozna go spokojnie podpiac pod hdmi , bo wczesniej nie bylo rewelacji- Mialem 2 xboxy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz wygladal bajecznie .

Boże jak to dobrze, że mam nieco wyższe wymagania odnośnie bycia "bajecznym" i jednocześnie współczuję Tobie tak niskich.

 

Aha i pisze się "im większy ... tym coś tam". Wychodzenie z założenia, że im większy kineskop tym gorzej też jest dla mnie bzdurą, jeśli możesz to w jakikolwiek logiczny sposób poprzeć, to miło mi będzie tego wysłuchać. Bo jak na razie zaobserwowałem, że niezależnie od wielkości kineskopu telewizor potrafi smużyć tak samo, ba znam nawet przypadki gdzie telewizory 32 calowe smużyły mniej niż 26". Porównaj sobie jakąś bravię do większości sharpów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz problem , bo sam gralem na 14 calowym tv z podpieta konsola - xbox360 :D Obraz wygladal bajecznie . Czym wiekszyk telewizor _ kineskop , tym gorzej. Wiec na Twojej 14 gry beda wygladaly znosnie. Teraz nowy X ma HDMI wiec mozna go spokojnie podpiac pod hdmi , bo wczesniej nie bylo rewelacji- Mialem 2 xboxy.

 

Nie no, herezje wypisujesz. Proponuje wybrac sie do jakiegos marketu i zobaczyc jak wyglada bajeczny obraz na prawdziwnym TV LCD. Wiadomo, ze PS2 bedzie wygladala lepiej na CRT, ale do konsol pokroju PS3 i X360 Duzy przynajmniej 32'' LCD jest absolutnym "must have".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże jak to dobrze, że mam nieco wyższe wymagania odnośnie bycia "bajecznym" i jednocześnie współczuję Tobie tak niskich.

 

Czytanie ze zrozumieniem , to ciezka sprawa... no ale miodek lecimy dalej.

 

 

Aha i pisze się "im większy ... tym coś tam". Wychodzenie z założenia, że im większy kineskop tym gorzej też jest dla mnie bzdurą, jeśli możesz to w jakikolwiek logiczny sposób poprzeć, to miło mi będzie tego wysłuchać. Bo jak na razie zaobserwowałem, że niezależnie od wielkości kineskopu telewizor potrafi smużyć tak samo, ba znam nawet przypadki gdzie telewizory 32 calowe smużyły mniej niż 26". Porównaj sobie jakąś bravię do większości sharpów.

 

 

Podlacz Xboxa 360 EURO do TV14 calowego i 32 calowego - jezeli obraz wyglada tak samo albo lepiej na 32 calach - to pozdro szacun.

Mniejsza matryca , konsola ladnie wygladzi wszystkie kanty , ktore beda bic po oczach na wiekszym TV.

A co do rozmiarow matryc , to ma znaczenie wielkosc matrycy do pokoju , bo tym samym chodzi o odleglosc w jakiej bedziesz siedzial od tv. Czyli jak sobie postawisz 2 metry przed oczami LCD 42 cale , bedziesz mial gorszy obraz niz na tej samej odleglosci 26 cali.

 

 

 

Nie no, herezje wypisujesz. Proponuje wybrac sie do jakiegos marketu i zobaczyc jak wyglada bajeczny obraz na prawdziwnym TV LCD. Wiadomo, ze PS2 bedzie wygladala lepiej na CRT, ale do konsol pokroju PS3 i X360 Duzy przynajmniej 32'' LCD jest absolutnym "must have".

 

 

Pisal o PS2 , wiec piszemy o PS2 . Jak podlaczysz PS2 do LCD bedziesz mial kupe , a nie bajeczny obraz.

A jak piszemy o Xboxie 360 , to podlacz go kablem euro pod konsole - jak dla Ciebie to jest bajka , to jak pan wyzej - pozdro szacun. W tym przypadku gra na X360 bedzie ladniej wygladala na 14 calowym telewizorze , niz ten sam zestaw(xbox360 euro) pod LCD.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granie na PS3 lub X360 na czymkolwiek poniżej 32 cali mija się z celem. Podejrzewam, że na 14' trudno w ogóle rozpoznać źródło np czy to ps3 czy 2 i analogicznie w przypadku Xbox. No chyba, że grasz z głową 30cm od TV. Mówienie, że obraz z konsol "nowych generacji" jest lepszy na crt niż na lcd jest po prostu bzdurą. Podstawowym argumentem jest to, że te konsole zostały stworzone właśnie do dużych lcd lub plazm.

Piszesz coś cały czas o podłączaniu kablem euro (?). Tylko w jakim celu podłączać nową konsolę do lcd poprzez euro?

Tak naprawdę komfortowa gra zaczyna się przy ok 42'. Nawet w moim małym pokoju 32' LCD to za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granie na PS3 lub X360 na czymkolwiek poniżej 32 cali mija się z celem. Podejrzewam, że na 14' trudno w ogóle rozpoznać źródło np czy to ps3 czy 2 i analogicznie w przypadku Xbox. No chyba, że grasz z głową 30cm od TV. Mówienie, że obraz z konsol "nowych generacji" jest lepszy na crt niż na lcd jest po prostu bzdurą. Podstawowym argumentem jest to, że te konsole zostały stworzone właśnie do dużych lcd lub plazm.

Piszesz coś cały czas o podłączaniu kablem euro (?). Tylko w jakim celu podłączać nową konsolę do lcd poprzez euro?

Tak naprawdę komfortowa gra zaczyna się przy ok 42'. Nawet w moim małym pokoju 32' LCD to za mało.

 

Nie zgodzę się z Tobą:) mam ps2 i podłączam go do 37 cali i widać różnice między ps3 a ps2, nawet na mniejszych. Ps2 wyświetla z reguły- 320X160 więc nie oszukujmy się, nawet na progresive scan nie wygląda to za bajecznie. Xbox to inna sprawa, bo jest przystosowany pod monitory. Ale miedzy ps2 a ps3 cyfrowo jest przepaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z Tobą:) mam ps2 i podłączam go do 37 cali i widać różnice między ps3 a ps2, nawet na mniejszych. Ps2 wyświetla z reguły- 320X160 więc nie oszukujmy się, nawet na progresive scan nie wygląda to za bajecznie. Xbox to inna sprawa, bo jest przystosowany pod monitory. Ale miedzy ps2 a ps3 cyfrowo jest przepaść.

Można wiedzieć skąd Ci się 320x160 wzięło ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisal o PS2 , wiec piszemy o PS2 .

 

Druga szatańska myśl w mej głowie. Żeby sobie sprawić PS2 slim tą z wbudowanym zasilaczem. (...) Ale na dzień dzisiejszy to jedyna rozsądna stacjonarka dla mnie, biorąc pod uwagę że nie mam jeszcze LCD'ka

 

Ktoś coś chyba o czytaniu ze zrozumieniem pisał.. dobra ok udam że nie widziałem. Poza tym masz dziwny sposób ironizowania, bo ironia to zazwyczaj przeciwieństwo, a Ty piszesz, że było bajecznie podsumowując swoją wypowiedź, że będzie naprawdę znośnie. Ale dobra, bo wyjdzie że się czepiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówienie, że obraz z konsol "nowych generacji" jest lepszy na crt niż na lcd jest po prostu bzdurą.

 

Nigdzie tego nie mowie , chodzi o FAKT , czysty fakt , ze podlaczajac konsole nowej gen kablem euro pod lcd mija z celem , bo obraz bedzie lepszy na zwyklym kineskopie.

Podstawowym argumentem jest to, że te konsole zostały stworzone właśnie do dużych lcd lub plazm.

Zalozenia byly , ze ma byc Full HD , gier full hd jest tyle , co kot naplakal,bo kazda obsluguje tylko 720. Tak samo jak TV , N tez miala obslugiwac Full HD i Cyfra+ tez podaje info ,ze ich dekoder obsluguje 1080 - co z tego , nikt nie nadaje obazu full hd obecnie.

 

Tak naprawdę komfortowa gra zaczyna się przy ok 42'. Nawet w moim małym pokoju 32' LCD to za mało.

 

W przypadku plazmy sie zgodze , bo plazme sie kupuje od 42 cali ....

 

 

Ktoś coś chyba o czytaniu ze zrozumieniem pisał.. dobra ok udam że nie widziałem. Poza tym masz dziwny sposób ironizowania, bo ironia to zazwyczaj przeciwieństwo, a Ty piszesz, że było bajecznie podsumowując swoją wypowiedź, że będzie naprawdę znośnie. Ale dobra, bo wyjdzie że się czepiam.

 

Piszesz o Ps2 i o tym , ze nie ma sensu podlaczac nowej konsoli pod 14 calowy TV - ja napisalem , ze obraz bedzie ok - wiem , bo sam tak gralem. NA ekranie jest mniej szczegolow , ekran posiada taka mgielke i konsola wygladzi wszystko i jak bedziesz mial nowa konsole i podlaczysz ja kablem euro( bo ta 14 ktora masz nie ma ani hdmi ani componenta ) obraz bedzie lepszy na 14 calach niz LCD - nigdzie nie napisalem , ze LCD bedzie mial gorszy obraz , bo jak podlaczysz konsole HDMI albo Componentem , to juz bedzie inn rozmowa , ale mowimy o Twoich 14 calach .I nie pisze mi o ironizacji , bo wlasnie Ty odwracasz kota ogonem.

What eva.......

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL

 

Przeciez konsole sa robione pod LCD i PLAZMY - sam tak napisales ;]

 

 

Sory , ale pojawil sie Xbox 360 , nie oplacalo sie kupowac LCD , bo technologia byla taka , ze na LCD kolor czarny byl siwy , a ma plazmie , czarny byl czarnym. ;] Ale ok , a niby dlaczego sie nie kupuje plazmy pod konsole ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie tego nie mowie , chodzi o FAKT , czysty fakt , ze podlaczajac konsole nowej gen kablem euro pod lcd mija z celem , bo obraz bedzie lepszy na zwyklym kineskopie.

To jest chyba jasne. Nie widzę sensu używania takiego kabla przy lcd. Kto w ogóle coś takiego robi. Najwyraźniej nie zrozumieliśmy się.

Tylko, ze nie kupuje sie plazmy do konsoli... ehh

?? Nie rozumiem dlaczego.

 

LOL

 

Przeciez konsole sa robione pod LCD i PLAZMY - sam tak napisales ;]

To ja tak napisałem. ;)

Sory , ale pojawil sie Xbox 360 , nie oplacalo sie kupowac LCD , bo technologia byla taka , ze na LCD kolor czarny byl siwy , a ma plazmie , czarny byl czarnym. ;] Ale ok , a niby dlaczego sie nie kupuje plazmy pod konsole ?

Też nie widzę przeciwwskazań.

EDIT2:

Zalozenia byly , ze ma byc Full HD , gier full hd jest tyle , co kot naplakal,bo kazda obsluguje tylko 720. Tak samo jak TV , N tez miala obslugiwac Full HD i Cyfra+ tez podaje info ,ze ich dekoder obsluguje 1080 - co z tego , nikt nie nadaje obazu full hd obecnie.

No niby racja, ale gier w fullhd na pewno będzie przybywać. Nie wierze, żeby przez co najmniej 3 kolejne lata supportu dla ps3 i x360 gry wychodziły ciągle w 720. Poza tym jak już się trafi gra w 1080 np GT5 to grafika powala.

 

Co do rozmiaru to jest sprawa preferencji. Po prostu gra na 32' jest dla mnie średnio wygodna, dla drugiej osoby może to być aż nadto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?? Nie rozumiem dlaczego.

 

Czesto w instrukcjach widnieje notka nt tego, by nie podlaczac konsol ani komputerow do plazm, ze wzgledu na wypalanie sie obrazu i widma. Nie mozna takze ogladac statycznych obrazow (np zdjec). Podobno nawet niektore serwisy odmawiaja naprawy jezeli ktos sie nie dostosuje do tego a przyzna sie, ze podlaczal konsole. Duzo jest tego w necie, proponuje poczytac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesto w instrukcjach widnieje notka nt tego, by nie podlaczac konsol ani komputerow do plazm, ze wzgledu na wypalanie sie obrazu i widma. Nie mozna takze ogladac statycznych obrazow (np zdjec). Podobno nawet niektore serwisy odmawiaja naprawy jezeli ktos sie nie dostosuje do tego a przyzna sie, ze podlaczal konsole. Duzo jest tego w necie, proponuje poczytac.

 

 

Pierwsze slysze takie cos , wiekszosc posiadaczy konsol sama mnie namawiala do plazmy , bo sami maja i obraz lepszy niz na LCD .

 

 

Nowe LCD pobieraja nawet 210 Wat , gdzie plazma w okolicach 175 ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe LCD pobieraja nawet 210 Wat

:lol: To ja ostatnio znalazłem nowego Samsunga 32" który ciągnie 70, a jak 40" ciągną 170 to mówi się już że to jest bardzo dużo :D

 

gdzie plazma w okolicach 175 ;]

:huh: pokaż mi ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bolec, ja bym tak zrobił. Kupiłbym PS2 (na pewno jest jeszcze sporo gier w które nie grałeś) i pozbierał na nową konsolę i LCD. Ale poczekaj aż będziesz miał i na to i na to, bo nie ma sensu kupować konsoli, której nie masz do czego podłączyć i nie ma sensu kupować TV, na którym będziesz oglądał analogową kablówkę. A tak pozbierasz trochę dłużej, a w tym czasie albo technologia pójdzie do przodu, albo obecne TVki stanieją. Albo i to i to ;)

 

A ten Samsung którym się interesujesz to nie jest przypadkiem LE32B551? W ogóle świetna jest ta edycja B. Szczególnie B650 kopie tyłek. Właśnie niedawno wybrałem ten model dla rodziców w wersji 40'' i muszę przyznać że jest świetny. Samsung wydał podobno miliard dolarów na research&development swojego własnego chipa skalującego i to widać! Nawet zwykłe XviDy wyglądają lepiej niż znośnie. Jakbym teraz miał kupować TV, to bym się nawet nie zastanawiał i brał LE32B650, szczególnie że kosztuje mniej więcej tyle, ile ja ponad pół roku temu dałem za LE32A656 (około 2,5K). Chyba że bym miał mniej kasy to wziałbym B551, który jest trochę gorszy, ale i tak pewnie do konsol w zupełności wystarczający.

 

Luck, nowych konsol nie podłacza się do LCD przez EURO, tak więc jak dla mnie żaden argument. I gry z X360 na 14'' wcale nie będą wyglądały bajecznie. Sam miałem tak podłączonego Xa przez 3 dni i gry wyglądały tylko trochę lepiej niż na PS2, ale istnieje też ryzyko, że w niektórych tytułach nie przeczytasz czcionki, bo nie jest przystosowana do SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: To ja ostatnio znalazłem nowego Samsunga 32" który ciągnie 70, a jak 40" ciągną 170 to mówi się już że to jest bardzo dużo :D

 

 

Philips 110 W

 

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-...7762d-lcd.bhtml

 

:huh: pokaż mi ;]

 

 

230W

 

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-...-50pq3000.bhtml

 

175

 

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-...-42pq3000.bhtml

 

 

Co do samsunga LOL Kupil bym ich sprzet 5 lat temu , teraz wala masowke i nie wyrozniaja sie z tlumu niczym specjalnnym - a nie sory , poborem 40W lol

 

 

 

 

 

 

 

 

Luck, nowych konsol nie podłacza się do LCD przez EURO, tak więc jak dla mnie żaden argument. I gry z X360 na 14'' wcale nie będą wyglądały bajecznie. Sam miałem tak podłączonego Xa przez 3 dni i gry wyglądały tylko trochę lepiej niż na PS2, ale istnieje też ryzyko, że w niektórych tytułach nie przeczytasz czcionki, bo nie jest przystosowana do SD.

 

 

Mow do dupy , a **** Cie ****. KHEM //KE

 

Nie wazne czy sie podlacza czy nie , chodzi o fakt , ze jak tak podlaczysz , obraz bedziesz lepszy na 14 calach niz na LCD przez euro- czaisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności