Skocz do zawartości

Recabling dowolnych słuchawek


new_oscar

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że kilka słuchawek pomyślnie zostało zrekablowanych, chciałbym polecić takową usługę u siebie.

 

Myślę, że cena nie będzie przekraczać 90zł - przy świetnym kablu Conducfil Solene 3014b + końcówka Neutrik prosta lub kątowa (dł. do 1,5 m)

Wszystko zależyod tego, czy sam mam dostarczyć kabel, czy dostanę go razem ze słuchawkami.

Sposób łączenia:powierzchnie styku przed lutowaniem są czyszczone alkiem, cyna - 60% zawartości sebra, beołowiowa, owinięte taśmą teflonową, aby zapobiec utlenianiu się miedzi, stykaniu osobnych kanałów / swobodnemu poruszaniu się drucików we wtyczce; oczywiście na każdy kanał oddzielny kabel

 

Mogę też polecic przedłużkę gniazdo [mini-jack] -> [dowolna długość kabla] -> [duzy-jack]

 

Co do ostatecznej wyceny zawsze możemy się dogadać.

 

Na terenie trójmiasta możemy się umówić na spotkanie, żeby pominąć czas i niewygodę wysyłki.

 

Przykładowe zrecablowane słuchawki (Creative Aurvana Live!):

DSCF6682.JPG DSCF6690.JPG DSCF6692.JPG DSCF6814.JPG

DSCF6838.JPG DSCF6837.JPG DSCF6865.JPG

 

IC / przejściówka / przedłużka

DSCF6847.JPG DSCF6850.JPG

 

Creative Aurvana ZEN - zmieniona wtyczka

DSCF6861.JPG

 

Koss Porta Pro

DSCF6857.JPG

obok oryginalny kabelek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę też polecic przedłużkę gniazdo [mini-jack] -> [dowolna długość kabla] -> [duzy-jack]

 

a odwrotną?? gniazdko jack - kabel 10~15cm - wtyczka mini-jack?? :)

 

najlepiej na jakichś dobrych wtyczkach (raczej neutrik), koniecznie prostych, niekątowych.. :)

 

dałoby radę? ewentualnie za ile..?

 

możesz pisać na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycję new oscar'a uważam za bardzo dobrą i trafną... każdy z nas wie jak zawalony praca jest majkel (wystarczy spojrzeć na kolejkę w temacie o moonie ;) ), a nie każdy z nas ma zdolności manualne by wykonywać takie prace samodzielnie. Dodatkowo bywalcy 3miasta nie muszą bawić się w wysyłkę i oczekiwanie na ukochane słuchawki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jeycam - chcesz całkiem wymienić kabel, czy tylko wtyczkę..??

 

bo ja noszę się z zamiarem zrobienia tylko przejściówki, żeby zachować oryginalny masywny kabel i wtyczkę i żeby ewentualnie móc je potem podpinać do czegoś większego bez przejściówek tylko normalnym jackiem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dzięki sporemu zainteresowaniu postanowiłem rozszerzyć ofertę na przejściówki / IC:

 

duży jack -> PINANSON 605 (dowolna długość) -> mały jack (np. dla Fostexów T-7)

 

DSCF6847.JPG DSCF6850.JPG

na gniazdo d.jack (powyżej) mogę nałożyć czarną koszulkę

 

IC to przykładowo m.jack - m.jack na Pinansonie / Conducfilu - wybór należy do was, lecz od ręki mogę zrobić na wymienionych kablach, na inne trzeba po prostu poczekać

 

cena? - ok. 30zł za 10~15cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://muzyczny.pl/produkty.pl?grupa=12009...swietlono=11-20

Tu macie pinanson 605 za 4pln /metr .

 

http://muzyczny.pl/produkty.pl?grupa=12122...swietlono=21-30

Tu macie wtyk minijack neutrika za 4 pln /szt .

 

http://allegro.pl/item532596755_gniazdo_ja..._f_vat_m3t.html

Tu macie wejscie 6,3mm na kabel za 2pln/szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytnie: mam dostęp tanio do kabla mikrofonowego firmy-symbolu wiejsko-tuningowego "karałdio" - Alphard, 3mm, brak innych symboli. Czy warto w ogóle myśleć o wykorzystaniu go na jakikolwiek rekabling, interkonnekty, cokolwiek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@x500 można i tak, ale jeśli ktoś chciałby cos takiego sam zrobić potrebuje jeszce lutownicy, kalafonii, cyny, koszulek termokurczliwych, czasu, itp - jak to wszystko podliczysz okazuje się, że łatwiej zlecić to komuś innemu

 

@KHOT - fajnie jakbyś miał zdjęcie tego przewodu, a najlepiej to gołych żył bez ekranów / izolacji - największy skok jakości jest często dzięki zwiększeniu grubości kabla sygnałowego, a później dopiero czystość materiałów, geometria kabla, itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

New_Oscar , tak , masz racje . Zreszta robocizna tez kosztuje . Podalem linki dla osob ktore maja juz lutownice , cyne i termokurczaki . Podejzewam tez ze Ty sam nie kupujesz za kazdym razem nowej lutownicy gdy chcesz zrobic kolejny przedluzacz . Oczywiscie pinanson czy conditful plus neutrik bedzie znacznie lepszy niz wiekszosc gotowych przejsciowek z allegro na zwyklych beznadziejnych kablach i wtykach ktore rozleca sie przy klolejnym wetknieciu . Wiem tez ze musisz pokryc koszt przesylki zakupionych wtykow itp . Nie pisalem tego w kontekscie Twoich zarobkow na kabelkach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
czy kabel od sony mdr-w24 mogę wykorzystać do recablingu vedia srs200 ? Czy jest wogóle to możliwe?

rozumiem,że masz tą część z jackiem - jeśli tak, to operacja jest możliwa, jeśli uda ci się dostać do środka srsów; w ręku ich nigdy nie miałem ale ze zdjęć wynika, ze da się podważyć nożykiem tą częsć z membraną i dostać się do punktów lutowniczych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności