Skocz do zawartości

Metallica - Uber-Epic Fail ;)


KHRoN

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Oł szit....

Prezentowany w tekście Broken Beat and Scarred to przy All Nightmare Long

allnightmarelonggm0.png

malutki pikuś ;P

Ja czekam na remastera... bo rzadko kiedy coś mi się tak spodoba od pierwszego odsłuchu...

Podobno James się wypowiadał dla jakiegoś radia (wypłynęła sprawa podczas wywiadu) i miało z tego wynikać, że nici z remastera w najbliższej przyszłości. Choć sam też mam nadal nadzieję :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oł szit.... :(

 

A miałem zamiar w najbliższym czasie nabyć tą płytkę.... :(

 

warto kupic dla samego posiadania ;), potem tez warto sie przelamac i sciagnac sobie poprawna wersje z gh....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dajcie spokój... kupować coś, co wg. opisu "brzmi nawet dobrze" ale ma się nijak do oczekiwanego standardu (CD-Audio w tym przypadku)?

 

to tak jak kupić powypadkowe ferrari :) lepiej kupić nowe porshe czy coś ;p

 

[edit] oglądałem to dwa razy:

 

i podtrzymuję... FAIL

 

taka chałtura zespołu z taką tradycją...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>ale mastering nadzorował i zatwierdził jeden z członków zespołu :) to nie jest tak, że mastering został im odgórnie narzucony...

 

O czym doskonale wiem bardziej mi chodziło o to, że taka wytwórnia jak epic istnieje i żeby się od niej odp... ;]

 

 

EDIT:

>Pewnie byl mocno wstawiony, ale poklucil sie wczesniej z tesciowa i nie mial juz sily do klutni. Powodow jest wiele wink.gif

 

Albo był to Lars :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj kolejnego remastera Judas Priest i loudness war aż wieje z pudełka po otwarciu :D. Szkoda że znaczna większość nagrań wydanych na remasterach jest już nie do kupienia w swoim pierwotnym wydaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj kolejnego remastera Judas Priest i loudness war aż wieje z pudełka po otwarciu :D. Szkoda że znaczna większość nagrań wydanych na remasterach jest już nie do kupienia w swoim pierwotnym wydaniu.

 

Można, używane, w idealnym stanie i... w astronomicznych cenach ;) Smutna prawda, nie wiem czy coś się w tym kierunku w końcu zmieni. Pierwszy raz jest chyba tak głośno o "Loudness War". Ja nawet nic nie analizowałem, żadnego widma etc. Po prostu puściłem sobie albumik i usłyszałem, że coś charczy, jęczy i piszczy xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można, używane, w idealnym stanie i... w astronomicznych cenach ;) Smutna prawda, nie wiem czy coś się w tym kierunku w końcu zmieni. Pierwszy raz jest chyba tak głośno o "Loudness War". Ja nawet nic nie analizowałem, żadnego widma etc. Po prostu puściłem sobie albumik i usłyszałem, że coś charczy, jęczy i piszczy xD

 

 

bo jak metallica cos robi to to zawsze jest potezne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż kłuje w sercu, jak sobie pomyślę, że raczej nie posłuchamy tego materiału w bdb jakości :/

 

Ale mam patent, żeby pooprawić trochę jakość. Mianowicie wrzucamy ALACa (lub FLACA) do iTunes'a i z poziomu tego programu ściszamy materiał - wyraźnie gra lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brestinder ale można robić coś potężnie i z głową. Porównaj sobie wykres All Nightmare Long zapodany już w tym temacie z wykresem Fight Fire With Fire z Ride The Lightning:

bez_tytu_u.JPG

 

Aż kłuje w sercu, jak sobie pomyślę, że raczej nie posłuchamy tego materiału w bdb jakości :/

 

Ale mam patent, żeby pooprawić trochę jakość. Mianowicie wrzucamy ALACa (lub FLACA) do iTunes'a i z poziomu tego programu ściszamy materiał - wyraźnie gra lepiej.

To Ci nic nie daje bo po ściszeniu i tak pozostaje ściana dźwięku, dynamiki nie odzyskasz, "piki na wykresie" się nagle nie pojawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no u mnie to była ironia ;)

 

no ale popatrz, jak robic potezny album jak np. ride the lighting to robic na całego ;) jak robic potezny death magnetic z poteznymi przesterami to tez na całego... imho metallica nie moga pozwolic sobie na delikatne przestery, bo takie juz ma konkurencja

 

takie z ciszanie kawałkow to moge sobie reaply gainem w foobarze zalatwic ... ino po co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem że "jak kraść to miliony i jak kochać to księżniczki" ale analogiczne "jak spieprzyć brzmienie to po całości" nie jest najlepszym podejściem przy wydawaniu płyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności