Skocz do zawartości

Jaka Karta Dzwiekowa Do Shp8900?


tanuki

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

maba, masz studio nagraniowe? Z tego co wiem CD-DA mają 16bit...

No cóż, do 70zł, to naprawdę absolutnie wszystko jedno, jak ktoś musi słuchać na PC, to będzie...

Wszystkie te karty robione są na układach o podobnej charakterystyce, dodatkowo zasilanie bezpośrednio z płyty głównej (zniekształcenia) skutecznie je wyrówna do jednego poziomu... Nie mówiąc już o zniekształceniach EMI...

Moja rada, karty dźwiękowe w takich cenach wybierajcie wg koloru, kształtu... wszystkie grają słabo

 

##EDIT##

maba, z tego co wiem, najtańsza karta, która obsługuje 24bit to Audiotrak Prodigy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są znaczne różnice w wersjach SB? czy to były tylko drobne zmiany . Bo jeśli

Yamahe 724, hercules muse (xl lub 5.1) > niż SB live,

to czy również:

Yamahe 724, hercules muse (xl lub 5.1) > SB live! 0222 [bo chyba takową mam, na sterach KX]?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jak w temacie, ma do wydanie max70zeta, obecnie posiadam dzwiekowke zintegrowana z plytą abit ab9. Sluchawki za nie dlugo dojda i obawiam sie, ze integra ich nie uciagnie. Pozdrawiam

Jeżeli ta zintegrowana karta muzyczna ma końcówkę mocy to słuchawki spokojnie uciągnie - bo taka końcówka mocy jest spokojnie uciąga słabe kolumny podłogowe*

 

Lecz i tak warto zainwestować w kartę muzyczną bo zintegrowane podobno są słabe (ale to jeszcze zależy jaką ty masz w płcie głównej)

 

------

Mój SB PCI128 ma końcówkę mocy i uciąga ona kolumieńki 2x50watt tylko że ona ma jakiś zjechany dźwięk oO (bez końcówki tzn na wyjściu Line Out też)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maba, po pierwsze to, że mam w sygnaturce Zena NP, to nie znaczy, że uważam go za sprzęt referencyjny. To jest (dla mnie) forum o sprzęcie przenośnym, więc mam w sygnaturce tylko sprzęt przenośny. ZNP był najmniejszym odtwarzaczem o odpowiadających mi parametrach, nie wybierałem go wg dźwięku. Poza tym myślę, że mimo wszystko zagra lepiej niż SB, z wielu powodów...

Do tego ten SB nie obsługuje 24bit, ale to nie to forum...

Wyłączam się z rozmowy, bo ja troszkę od innej strony podchodzę do tego tematu i się nie dogadamy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uciągnąć, uciągnie Philipsy napewno. Ale jak to zagra to nie wiem..

Bo niestety im lepsze słuchawki, tym wyraźniej dostrzeżemy słabość sprzętu.

 

P.S. Wybierać sprzęt ze względu na wielkość i parametry nie patrząc na dźwięk, to dla mnie swoiste nieporozumienie. Ale nie wnikam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uciągnąć, uciągnie Philipsy napewno. Ale jak to zagra to nie wiem..

Bo niestety im lepsze słuchawki, tym wyraźniej dostrzeżemy słabość sprzętu.(...)

Po dłuższym przemyśleniu też sądzę że nawet bez końcówki mocy karta muzyczna da radę je uciągnąć - ja swoją mam ustawioną na Line Out (bez koncówki mocy) spokojnie napędza moje KPP jak i jakieś Thomson-nauszne leżące mi w koncie x], a gdy ustawiałem na Speaker out (z końcówką) to ledwo co suwakiem głośności ruszałem o_O (parę pixeli :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój SB PCI128 ma końcówkę mocy i uciąga ona kolumieńki 2x50watt tylko że ona ma jakiś zjechany dźwięk oO (bez końcówki tzn na wyjściu Line Out też)
to chyba jakos modyfikowany SB PCI128, bo pierwsze slysze, zeby miala ona koncowke mocy. Masz tam normalnie zaciski glosnikowe?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maba jak juz dorwiesz tego vortexa to pochwal sie jak to gra, no i przede wszystkim jak jest ze sterami... bo zapewne uzywasz win2k/XP? gdy ja wybieralem z posrod kart ja odrzucilem przez dosc niepochlebne opinie o sterownikach do >winNT cos podobno sie dzieje po dłuzszym czasie pracującego kompa..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jeszcze dodam do tej 'jedynej' opcji Yamahe 724, hercules muse (xl lub 5.1) :)

 

a przy okazji zostanie ci na duze piwo :)

 

Sadze ze obydwie karty mogą zagrac lepiej niz Kazdy Sb live, jak i tansze Augy, ale w przypadku Yamahy tylko w stereo.

Z tego co wiem to ta jamaha to raczej szrot - choc wiele zalezy od modelu, bo karty te bardzo roznily sie od siebie konstrukcyjnie i sama nazwa "Yamaha 724" niewiele mowi. Ja bym sie trzymal od tego z daleka.

Hecules moze i jest warty uwagi, ale biorac pod uwage ze doplacajac 20 zlotych mamy karte z przetwornikiem z zupelnie innej epoki to chyba tylko uwagi... ale nie zakupu :)

 

Już to mowilem kilka razy, ale widze ze musze się potworzyc. Live!24bit ma niewiele wspolnego ze stara seria kart Live!. Model ten wyszedl na rynek po serii Audigy2, miał wypełnić luke po wycofanym Audigy1 a raczej jego „okrojonych” wersjach. Karta nie ma procesora DPS wiec wszystkie efekty [EAX’y itp.] realizowane sa z uzyciem procesora komputera – dlatego tez na forach komputerowych ma opinie „kastrata”. Natomiast w przypadku sluchania muzyki nie ma to zadnego znaczenia, a ze względu na wyskiej jakości przetwornik DAC którego Live24bit „odziedziczyl” po swojej poprzedniczce – Audigy2 [warto zauważyć ze creative nadal uzywa tych przetowrnikow we wszytkich kartach X-Fi poza elite pro]. Wiec w tym aspekcie jest ona lepsza od Audigy1 i przede wszystkim [o zgrozo!] Live’a 5.1...

 

Polecam lekture: http://en.wikipedia.org/wiki/Audigy - jak widac Live!24bit jest w kategorii „Audigy second edition” – ciekawe dlaczego, blad autorow? :rolleyes:

 

No cóż, do 70zł, to naprawdę absolutnie wszystko jedno, jak ktoś musi słuchać na PC, to będzie...

Wszystkie te karty robione są na układach o podobnej charakterystyce, dodatkowo zasilanie bezpośrednio z płyty głównej (zniekształcenia) skutecznie je wyrówna do jednego poziomu... Nie mówiąc już o zniekształceniach EMI...

Moja rada, karty dźwiękowe w takich cenach wybierajcie wg koloru, kształtu... wszystkie grają słabo

Naprawde zlote rady! Może niech Admini „przykleja” to w dziale Co kupic? – pytania o karty muzyczne [o dziwo...] pojawiaja się dosc często na forum ... a tutaj mamy tak ladnie wyjascnione co i jak :lol:

 

 

##EDIT##

maba, z tego co wiem, najtańsza karta, która obsługuje 24bit to Audiotrak Prodigy...

Doprawdy? A ja myślałem ze zintegrowane karty „HD audio” – przeciez sa za darmo.

A tak na powaznie to czemu akurat wymieniles Audiotraka? Wyglad Ci się spodobal, czy akurat Ci przyszla ta nazwa do glowy i postanowiłeś sobie dopisac? :)

 

Do tego ten SB nie obsługuje 24bit, ale to nie to forum...

Powaznie? A ja myślałem ze jednak obsluguje...

Chyba ze mowisz o szeroko rozumianej „obróbce” badz "nagrywaniu" a nie samym odtwarzaczniu dźwięku w rozdzielczości 24bit. Ale od takich rzeczy to sa przeciez karty studyjne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Franek jak wspomnialem w nizszym poscie to Genius, oparty o uklad yamahy, czyli chyba jedna z tych dosc przyzwoitych :)

 

mi sie tam wydaje ze jako karta odsluchowa zarowno ten hercules jak i yamaha sa bardzo dobre w stosunku do swojej niskiej ceny :)

 

Przypomne tylko:

 

Hercules Muse 5.1 23zł

Yamaha Geniusa 14zł

obydwie z wliczoną przesylka, a nie byly to jakies wielkie okazje.. po prostu przecietna ich cena na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba jakos modyfikowany SB PCI128, bo pierwsze slysze, zeby miala ona koncowke mocy. Masz tam normalnie zaciski glosnikowe?

Nie jest modyfikowana xD Nie ma jakiś innych wyjść niż gniazdko Jack.

Na karcie są dwa jumpers - w zależności jak je ustawie to mam albo Line Out albo Speaker Out. W mojej starszej karcie muzycznej Yamaha (7xxx - te xxx to nie pamiętam cyfr dalszych) też w niej takie coś było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności