Skocz do zawartości

Trzy Słuchawki, Jeden Dylemat..


maba

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że pxy nie zaskoczyły mnie niczym szczególnym, szukam nowych słuchawek.

Będą one używane wyłącznie w domu, do szufli, discmana i pcta (sb0100).

 

Mam trzy typy, które będą lepsze? Przedewszystkim, które lepiej lepiej z szuflą.

 

- KOSS UR40 (165pln),

- Phlips SHP8900 (179pln),

- Sennheiser HD 205 (175pln).

 

Philipsy wydają się odpoiwednim wyborem, są jasne i szczegółowe. Znów HDki są neutralne..

 

Chyba, że macie jescze swoje typy? Mają to być słuchawki nauszne, najlepiej otwarte i mają zasłaniać całe uszy ;)

 

Pozdrawiam i liczę na waszą pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, ale krecik napędził je ifpem, który jak wiadomo ma 18mW, szufla ma 30.

Inny znów użytkownik zakupił 8900 do szufli i nie narzekał, że jest za cicho :)

Nawet więcej, pisał że jest troche za mało basu, pomimo tego że szufla jest dość ciemnym playerem.

 

W gruncie rzeczy, px100 + shuffle 1st gen, brzmi nieźle. Basu wcale nie jest dużo, a nawet mogło by być go trochę więcej. Zestaw ten gra na tyle głośno, że na miasto czy na rower będzie dobry (do tego niska waga, mała wielkość i dość wygodne).

Jednak jako słuchawki domowe, wogóle nie spełniają swojej roli.. Jednak tu wokołouszne słuchawki nadają się idealnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inny znów użytkownik zakupił 8900 do szufli i nie narzekał, że jest za cicho smile.gif

Nawet więcej, pisał że jest troche za mało basu, pomimo tego że szufla jest dość ciemnym playerem.

Tu nie chodzi o charakterystykę odtwarzacza ale o za małą moc do napędzania słuchawek. Tak naprawdę tego typu słuchawkom amp po prostu się należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumie.

Ale skoro ifp je jako tako napędzi, to z szuflą nie powinno być najgorzej (chociaż pisał ktoś, że z 2gen nie grają odpowiednio).

 

Druga, sprawa - jaką moc ma karta muzyczna?

Bodajże @getz pisał, że to dobre słuchawki do komputera, z tąd moje pytanie, czy rzeczywiście na pc zabrzmią dobrze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e. są takie głośniczki, co nie mają wzmaka. Zazwyczaj mają po 4 omy.

 

jeśli słuchawki mają 32, to raczej nie powinno być problemu. Szczególnie, że takie głośniczki na prawde potrafią głośno zagrać. ;]

 

 

ja mam pod kompem Sony mdr-p180. 32omy. Skuteczność 96dB (chyba na V).

Paskiem głośności nie dobijam nawet do 1/10 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Phillipsy wyrzuc bo playerami ich nie napedzisz

2. A co Ci sie nie podoba w tych PX'ach, moze daj im sie wygrzac i dokup pady - moze jako domowe sluchawki sie nadadza. :)

 

Karta dzwiękowa w kompie ma raczej dużą moc, skoro napędza głośniki i to nieraz z bardzo dużą siłą.

Przeciez glosniki komputerowe to glosniki "aktywne" - wiec maja wbudowany wzmacniacz :P Karta tylko przekazuje sygnal do tego wzmacniacza a nie sama napedza glosniki :D

e. są takie głośniczki, co nie mają wzmaka. Zazwyczaj mają po 4 omy.

No tak... tylko ze wtedy zeby graly trzeba je podlaczyc pod wzmacniacz [badz amplituner] zeby graly... a nie do karty muzycznej :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej się nie dowiedziałem, jaką moc wyjściową ma przykładowa karta muzyczna :)

Jednak 8900 przemawiają do mnie najbardziej, ładny wygląd i dźwięk nie najgorszy.

 

Chociaż nie wiem, czy rzeczywiście opłaca się teraz wymieniać, gdyż po wakacjach chciałbym sięgnąć półke wyżej i dokupic cmoya..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności