Skocz do zawartości

Colorfly C3, na mniejsze kieszenie.


D@rkSid3

Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomo już coś więcej na temat tego odtwarzacza? Chcę zamienić swojego klockowatego HM 601 na coś mniejszego i C3 jest pierwszy na mojej liście. Napisałem już do oddziału w Bydgoszczy (gdzie mam najbliżej) czy mają go na stanie, czekam na odpowiedź. Nawet jednak gdyby go mieli mam aktualnie spore utrudnienie jeżeli chodzi o dojazd i posłuchanie na miejscu (kiepsko ze zdrowiem, bezterminowo) także chętnie przeczytałbym jakieś opinie i może zaryzykował, podobno można oddać sprzęt do 10 dni chyba jak nie podpasi. Wstępnie słuchany by był na Soundmagic p30, mam też Grado Alessandro ale jeden przetwornik do wymiany (jeżeli w ogóle znajdę).

Edytowane przez maciekkk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie raczej zimny. Na SM3 nie ma już słodyczy i woalki ,tylko piękny, wyraźny dźwięk na całej skali.

IE8 nie są już bardzo basowe, na Brookstonach gra bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki, ale nie mam jednak pojęcia jak grają IE8, Brookstony czy SM3. Zimny powiadasz... To mi akurat nie przeszkadza, ciekawe tylko jak by wyszedł w połączeniu z P30 (jutro będę je miał więc za kilka dni będę mógł ocenić jak się sprawdzają z HM 601). W sumie to nie ma co czytać, trzeba by posłuchać, mam nadzieję że w Bydgoszczy znajdzie się jakiś egzemplarz, tylko ta cena! Czy te na ebayu za 109-139 USD są oryginalne? Jeżeli tak to czy warty jest tej ceny (transport do polski miałbym za free)?

Edytowane przez maciekkk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że są oryginalne. Ten egzemplarz, który do mnie trafił, był kupiony na ebayu i według mnie jest bardzo

dobrą MP3 ( mam trochę sprzętu i mam z czym porównać).

Wystawiłem go na sprzedaż w komisie, ale brak chętnych, mimo że było ok. 180 wejść.

Od wczoraj go trochę testuję i chyba jednak wycofam z komisu, bo zaczynam go lubić.

Właśnie słuchałem na Brainwavz B2 przez ok. godzinę i przestrzeń jaką generuje i kontrola basu są

bardzo dobre. Niestety nie potrafię Ci powiedzieć nic na temat połaczenia z P30 (nigdy ich nie słuchałem).

Myślę, że za taką kwotę jaka jest na aukcjach warto go kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest chłodniej, może nie ostrzej ale mniej łagodnie. Bas jest kontrolowany punktowo. Mnie się bardziej podoba na B2.

Po za tym iMod powinien współpracować z jakimś wzmacniaczem - dopiero wtedy otrzymujemy piękny dźwięk.

W przypadku C3 nie testowałem go z podpiętym wmacniaczem. Ale moc ma sporą. Z powodzeniem napędził

HiFiman RE262 ,a to ok. 150 Ohmów.

 

Naprawdę spodobał mi się ten odtwarzacz. Chociaż menu jest minimalistyczne. EQ - tylko normal do zaakceptowania.

Jest wyłącznik zasilania z prawdziwego zdarzenia.

Natomiast mile byłem zaskoczony, że jest język polski. Nie tak jak w RoCoo BA - język polski to czeski.

Nie próbuję tu powiedzieć, że jest to zagrożenie dla iModa. Ale ten sprzęt za ~100 papierów jest godzien swojej ceny

i może z powodzeniem konkurować z odtwarzaczami z jabłuszkiem - oczywiście jeśli ktoś akceptuje , że jest to odtwarzacz muzyki , a nie komputer

do zabawy w gry i przeglądania internetu. Powiedzcie , ile tak na oko kosztował by iPod Touch 4 bez Retiny, WiFi, BT ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale wiem co masz na myśli, dlatego korzystam z niemłodego już Mini 1G po diymodzie który nie robi nic poza graniem :)

Bardzo ciekawi mnie ten C3... i jeszcze te 100$ kusi... Chętnie wypróbowałbym go z moimi SE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem info że w Bydgoszczy jeszcze nie mają, ale niebawem powinien być, oczywiście z możliwością odsłuchu na miejscu.

Zgred dzięki, właśnie dlatego zwróciłem uwagę na C3, potrzeba mi sensownego sprzętu do odtwarzania muzyki, cała reszta jest zbędna, łącznie z eq, a nie daj boże żeby był jeszcze dotykowy wyświetlacz. Dzisiaj dostaję P30 i zaczynam testy z HM601 ale i tak pójdzie niedługo w komis coś czuję bo jednak za duży w teren jak na moją kieszeń.

Co do Ebay`a to pewnie się skuszę, dałbym chętnie zarobić polskiemu sklepowi nawet jakby było trochę drożej ale ponad dwa razy to już przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem info że w Bydgoszczy jeszcze nie mają, ale niebawem powinien być, oczywiście z możliwością odsłuchu na miejscu.

Zgred dzięki, właśnie dlatego zwróciłem uwagę na C3, potrzeba mi sensownego sprzętu do odtwarzania muzyki, cała reszta jest zbędna, łącznie z eq, a nie daj boże żeby był jeszcze dotykowy wyświetlacz. Dzisiaj dostaję P30 i zaczynam testy z HM601 ale i tak pójdzie niedługo w komis coś czuję bo jednak za duży w teren jak na moją kieszeń.

Co do Ebay`a to pewnie się skuszę, dałbym chętnie zarobić polskiemu sklepowi nawet jakby było trochę drożej ale ponad dwa razy to już przesada.

 

Dotykowy wyświetlacz ....

no i tu może być problem, bo po za fizycznym przyciskiem wł/wył nie ma innych.

Wszystkie operacje wykonujesz przyciskami dotykowymi na przednim panelu.

Nie jest to szczególnie uciążliwe bo dotyk działa raczej dobrze; upierdliwe jest za to zabezpieczanie

panelu - trzeba najpierw wcisnąć przycisk wł/wył, a później po kolei "+", "Pausa" i "Menu" i

niestety tak samo by odbezpieczyć.

 

staryzgred a jakbyś go porównał do Touch 4G, gdyż na head-fi piszą że jednak touch jest lepszy jeśli chodzi o szczegółowość, zejście basu?

 

może i tak napisali, ale mnie się zdaje, że pisali tak przy testowaniu na różnych iemach.

Ja testowałem ( może jeszcze nie długo) na słuchawkach z "prawie górnej" półki - TF10, SM3, IE8 no i B2

Nie wiem jak to chińczycy robią, ale do którego ich odtwarzacza bym się nie dotknął to ma ogromną przestrzeń.

Tak było gdy kupiłem RoCoo BA , tak też jest przy C3.

Podejrzewam, że jak to przeczyta ktoś, dla kogo T4 jest jedynym i niezastąpionym, to pewnie się oburzy.

Ale to jest inny, bardziej szczegółowy, z naprawdę niezłym basem, wg mnie dźwięk niż w nie chińskich produkcjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyż tak myśle o zmianie playera, problem jest taki że nie lubie nosić kilka cegiełek w spodniach, więć albo myślę albo o iP4 albo/i C3 gdyż jest mały, a jeśli dźwięk przeważa iP4 to bym wolał mieć takiego, tym bardziej że np Studio-V bardzo mi się podoba, ale trochę za cieżkie, chce coś małego z dobrym dźwiękiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wszystkie operacje wykonujesz przyciskami dotykowymi na przednim panelu.

 

 

Fuck! Po cholerę te utrudnienia, skoro i tak nie ma 7 funkcji na krzyż? Co jest złego w przyciskach ja się pytam żeby na siłę je usuwać? No to chyba moje zainteresowanie się skończyło, po fotach nie wpadłbym na to że do takiego wyświetlacza dali dotykowy panel. Dzięki za info ale bojkotuję tą kiczowatą modę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz a`propos rozszerzenia pamięci ( karta micro sdhc 32GB) - po wgraniu ok 17 GB muzyki w flac-u , włożeniu

do dziurki i uruchomieniu odtwarzacza z zdziwieniem stwierdziłem, że czas uruchomienia ,w stosunku do

tego gdy nie było karty, się nie zmienił i trwa ok. 5- 7 sekund.

Byłem trochę zszokowany gdyż myślałem, że będzie podobnie jak w przypadku RoCoo BA - 5-6 MINUT po włożeniu nowo nagranej lub po

uzupełnianiu nagrań.

 

Wszystkie operacje wykonujesz przyciskami dotykowymi na przednim panelu.

 

 

Fuck! Po cholerę te utrudnienia, skoro i tak nie ma 7 funkcji na krzyż? Co jest złego w przyciskach ja się pytam żeby na siłę je usuwać? No to chyba moje zainteresowanie się skończyło, po fotach nie wpadłbym na to że do takiego wyświetlacza dali dotykowy panel. Dzięki za info ale bojkotuję tą kiczowatą modę..

 

Kup w takim razie RoCoo BA. Ma fizyczne przycisk, a dźwięk jest podobny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie muszę trochę o nich poczytać, jeszcze słabo się orientuję w tym segmencie rynku (hifiman to był w dużej mierze przypadek). Wiem że są trzy wersje, poszperam trochę i wybiorę odpowiednią dla siebie, ale pewnie padnie na Rocoo P, bo mały i mocniejszy ponoć od wersji BA. Ok, koniec off-topa, przenoszę się do wątku o Hisound;)

 

pzdr

Edytowane przez maciekkk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak po niecałej godzinie słuchania, moje wrażenia, przedewszystkim komfort użytkowania jest bardzo szybki w poruszaniu się po menu, nie trzeba czekać z przejścia z foldera na folder, a katże szybki czas wczytywania karty, w porównaniu z innymi chińskimi playerami. Co do dźwięku jest on jasny, z bardzo dobrą separacją i dużą sceną, bas jest punktowy, wogóle się nie wylewa na średnicę oraz ma bardzo dobry PRAT. W weekend spróbuję napisać recenzję, to będą większe spostrzeżenia co dźwięki.

 

bardzo krótka recenzja, jak znadję trochę więcej czasu napiszę więcej

 

Obsługa i komfort użytkowania: odtwarzacz ma prawie wszystkie przyciski, poza power off/on dotykowe, niestety nie działają one pod wpływem ciepłoty palców, więć wrzucenie go do kieszeni z niezablokowanymi klawiszami będzie się równało ze zmianą utworów lub ich wyłączeniem albo że zmianą głośności.

Firmware ma szybki czas wczytywania zarówno z pamięci wewnętrznej jak i karty, nie jest tu tak jak w np S:flo2 czy Rocco że musimy poczekać sobie trochę czasu, odtwarzacz jest dość szybki, odrazu reaguje na przyciski, czyli zmiane utworu, zastopowanei, czy zmianę folderu. Co do folderu to nie mogę dojść na jakiej postawie on czyta kolejność utworów w katalogu, jest to nazwa rosnąco pomieszana jeszcze z czymś. Nie czyta formatu ape oraz zauważyłem że nie lubi zmienności kodeku i bitrate, tzn. np jak jest ciąg utworów w mp3 a tu zaraz będzie flac to na 1-2 sekundy jest przerwa, ekran gaśnie wtedy między zmianą z mp3 a flac ( i odwrotnie), nie ma problemu jeśli w katalogu wszystki pliki tego samego formatu. Czasami słychać trzask między przejściem z jednego utworu na drugi.

 

Dźwięk: jak on gra, jasno, bardzo dynamicznie z dużą ilością szczegółów oraz z dobrą separacją. Czy gra równo czy gra płasko to ciężko stwierdzić.

Bas - schodzi nisko, no może nie do piekieł, ale na AKG K550 można poczuć niskie bas, takei coś jak stopa, kontrabas dają o sobie znać i to bardzo dobrze. Jest on równy tutaj żadne pasmo basu się nie wybija i jest on szybki, punktowy. Napewno nie jest to odtwarzacz dla miłośników rozlanego i nadmuchanego basu.

Soprany: są precyzyjne, szczegółowe, odziwo mają nawet znośny drive. Co do wokali są bardzo poprawne na k550 tak jak realizator chcial, tak są pokazane, albo szepcą nam do ucha, albo stoją gdzieś z boku czy gdzieś lekko za nami, a na Sony ZX700 zrobiły się strasznie słodkie i wyeksponowały do przodu, wogóle cała średnica na tych słuchawkach jest strasznie zakcentowana, a bas i wysokie stanowią elementy tła.

Wysokie są bardzo rozległe i szczegółowe, ale jakby sztucznie podbite.

 

SQ bardzo wysoki poziom większy niż ipod touch 4, sony X, ale mniejszy niż Studio, to samo z separacją instrumentów.

 

Jest to bardzo dobry player, z przyjemnym komfortem użytkownia, za swoją cenę niecałych 400zł jest bardzo rewelacyjny że względu na SQ, separcja, ale też trzeba dobrać do niego odpowiednie słuchawki, myśle że coś co gra V-ką będzie jak najbardziej dobre, dlatego gdyż da trochę wypełnienia na basie, napewno nie jest to player do słuchawek grających A, nawet ja, który lubię równość nie jest to zjadliwe dla mnie. Player ma mniej mocy niż iPhone czy S:flo2 czy Studio.

Edytowane przez misiekkb
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

A jak z ilościa powietrza ?

 

Więcej niż touch 4G. I jeszcze jakie dwie rzeczy zauważyłem ważne jest do niego dobranie słuchawek, pod siebie, gdyż on zakcentowauje to co w słuchawkach dominuje, na Sony ZX700 była to średnica, szczegółowa, ale jednocześnie zadużo jej było, na Westonach 4 zakcentował mi niski bas i wokale, na Cresynach 550 kopnięcie na basie i wogółe bas, to wszytsko piszę w stosunku porównawczym do touch 4G i iPhona 2G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam C3 od kilku godzin, na razie testuję go na sennkach ie8i, soundmagic p30 i philipsach SHP5401. Zgadzam się praktycznie ze wszystkim co napisał misiekkb, póki co jest dużo szczegółów, dobrej separacji i urozmaiconych wokali na wszystkich z wymienionych słuchawek (gorzej z wokalem na P30 ale są jeszcze nie wygrzane i okropnie ciemne, mam nadzieję że im przejdzie), denerwuje momentami natarczywa średnica (ale na to akurat mogę być trochę uczulony), brakuje mi niskiego basu, w porównaniu do HifiMana 601 ma też wyraźnie mej mocy, zaczynam się zastanawiać czy nie podłączyć do niego jakiegoś wzmaka, mógłby naprawić co nieco. Póki co jestem bardzo zadowolony.

Edytowane przez maciekkk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co uważacie o połączeniu z AT ATH-ES7 bo chcę zakupić jakiś odtwarzacz a wasze opinie sa pochlebne i pasują do mojego gustu muzycznego.

Edytowane przez aszer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATH-ES7 prezentują dość techniczne granie, ale w wariacji rozrywkowej. C3 też, ale jest to mocno stonowane źródło. Będzie szybko, dokładnie. Bez cukierkowania. Jak C3 wróci na Wwa, to zapraszam na odsłuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to czekam na informacje kiedy bedzie w Warszawie i podjadę.Jeszce myslałem o FiiO E17 napisałem w wątku o promocji z prosba o rezerwację ale na razie brak odpowiedzi..

Wracam 29 i temat bedę sledził to dopisze sie do listy zamówień.

 

maciekk

W Toruniu pewnie bedę pod koniec września przez trzy dni w delegacji to mogę podrzucić do odsłuchu.Jak będę wyjeżdżał to oddasz.

Edytowane przez aszer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co od mocy to się zgadza ze mniej nawet od taczki, ale amp może rozwalić czytstość jego dźwięku. Z D@rkSidem zgadzam się co do ES7 i może to będzie połączenie bardzo dobre. C3 powinna bez problemu wysterować ATH. Co do niskiego basu to ja go otrzymałem na Westonach 4 i AKG K550, może nie było tyle niskiego basu co na HiSound Studio, ale był

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności