Skocz do zawartości

Charczenie w głośnikach. Problem z zasilaczem laptopowy


kondiz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od roku jestem właścicielem sporych, odziedziczonych po tacie głośników. Są bardzo stare, a tata używał je kiedy dawniej grywał na weselach.

Ale do rzeczy... Mój laptop miał problem z tymi głośnikami, więc zakupiłem karte muzyczną - SoundBlastera na USB. Od tamtej pory wszystko dobrze działało.

Ostatnio zmieniłem mieszkanie, jak podepnę głośniki to od razu słychać charczenie, niezbyt głośnie, ale jednak przeszkadzające w odbiorze. Jeżeli jednak odepnę zasilanie od laptopa i pracuje ten na baterii niedoskonałości cichną. Problem występuje tylko na nowym mieszkaniu, więc problem leży też po stronie obwodu. Jednak, gdy głośniki podłącze z innego laptopa, to wszystko hula jak dawniej.

Czy wystarczy tutaj jakąś przedłużka do gniazdka? Jeśli tak to jaka? Czy należałoby wymienić zasilacz w laptopie?

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw, glosniki mają wbudowany wzmacniacz? i podłączasz lapa do nich przez kabelek typu mini-jack lub coś podobnego?;]

 

jak dla mnie to gleby ni ma. spróbuj uziemić swojego lapa dotykając jedną ręką kaloryfera, a drugą palcem jakiegoś innego gniazda audio ;p

jeśli będzie to miało wpływ na to buczenie, to albo bedziesz musiał jakoś "odizolować" zasilacz lapa od głośników, albo zatroszczyć się o uziemienie (lepszy pomysł)

 

swoją drogą, to jest nowe mieszkanie? czy "stare budownictwo", wielka płyta etc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest budynek z 2008 roku, próbowałem oczywiście już kilku gniazdek, więc to nie "lokalny" problem.

Jeden głośnik ma wbudowany wzmacniacz, a komputer podłączam jackiem przez zewnętrzną kartę muzyczną.

 

Problem opisałem też tutaj: http://www.audiostereo.pl/stare-ale-jare-glosniki_86450.html

Jest tutaj rozwiązany, temat polecam zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja mam podobnie, jak podepnę głośniki (z słuchawkami tak się nie dzieje) i nic nie leci, żadna muzyka to tak pierdzą/charczą. Są to małe Creative A60 i większe Creative Inspire T3100, problem ogólnie występuje wtedy, gdy nic nie leci, chociażby jak komputer nadaje do nich cichy szum to jest ok, lecz do tej pory rozwiązania nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli problem występuje na jednym laptopie a na drugim już nie to dla mnie jest to problem z zasilaczem. Spróbuj podłączyć tego laptopa poprzez listwę komputerową. Prawdopodobnie zbiera ci "syfy" z sieci elektrycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności