Skocz do zawartości

Źródło dźwięku pod stereo


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Poszukuję jakiegoś w miarę dobrego DACa / karty dźwiękowej pod tor RCA i moje głośniki Edifier R2600, bo czuję, że integra to za mało. Budżet max. 400zł. Przeznaczenie: głównie muzyka.

 

Od kilku dni przeczytałem dzisiątki tematów i porównań i mam już niezły mętlik w głowie. Znaleźć jakieś konkretne informacje też łatwo nie jest, gdyż niemal wszystkie porównania odnoszą się  do słuchawek, a z tego co wywnioskowałem to jakość dźwięku po torze słuchawkowym nie musi być, a może nawet nie jest tak sama co po torze RCA. Więc w sumie dużo przeczytałem, a mało wiem czegoś dla mnie znaczącego , a jeżeli juz coś wiem, to w głowie zostały głównie te negatywne rzeczy niestety.

 

A więc tak, wybrałem kilka szeroko znanych i popularnych modeli

 

karty:

Xonar DX

Prodigy HD2 Advance

AIM SC808

 

DAC:

E10K Olympus 2

Prodigy Cube Black Edition

 

Najprostszym rozwiązeniem byłby AIM, na którego długo czekałem, ale niestety nie pojawiał się, a ja już się pojawił, to za 550zł i to niewiadomo z jakiej partii, a podejrzewam, że tej wadliwej, ale jeżeli nie to proszę o znak ((nie chce podawać nazwy konkurencyjnej strony :))) to może się skuszę, byłoby jako baza na przyszłość, bo planuje na jesień coś lepszego od Edków

 

Xonar odpada, bo raczej skierowany w strone graczy i filmowców i głośniki wielokanałowe i raczej ci ją najbardziej polecają.

 

E10K kierowany głownie pod słuchawki, bez wyjść RCA, co raczej ją go skreśla?

 

Prodigy HD2 Advance BE, w sumie byłem zdecydowany, ale później przeczytałem, że to drugi wypust i że jest zbyt analityczna ,detaliczna i nie dla każdego takie brzmienie. Zwykła HD2 podobno lepiej brzmiała.

 

Prodigy Cube BE podobno gorsza niż HD2 Advance BE, choć cieplejsza, to jednak podobno basu brakuje.

 

Co do Prodigy HD2 jak i Cube, to opinie raczej były właśnie po torze słuchawkowym jak dobrze pamiętam, co mnie jednak mało interesuje. Mnie interesuje tor RCA głównie i teraz tak, jakie brzmienie preferuje? Lubie gdzieś tam detaliczność i analityczność, bo dość często się zdarza, ze puszczam jakiś fragment 10-20s z piosenki po kilkanaście razy, bo jakiś dźwięk czy melodia mnie urzekła, może dlatego też lubie intrumentale słuchać jakiegoś utworu, ale to też nie może być za sucho czy sterylnie muzyka musi sprawiać mi przyjemność, ma być muzykalnie, melodyjnie, żeby muzyka dodawała energii. No ale co ja tam wiem całe życie słuchając integry, choć akurat muzyka z CD w aucie podoba mi się jak gra, może to jest jakiś kierunek i dodam, że nie mam w aucie tuby w bagażniku, basolubem nie jestem :) Nie wiem czy to dobrze ujme, powinno być jasno, ale dość ciepło i muzykalnie. Chyba, że w tym sprzęcie co mam to nie ważne jaką kartę/daca kupie, bo różnice to słychać na słuchawkach?

 

Mam nadzieję, że ktoś mi może pomoże w wyborze.

 

 

Edytowane przez Anderson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem bezpośrednio D03k i sporo droższy (ale i bardziej funkcjonalny) E07k i jak dla mnie zdecydowanie lepiej jako DAC wypadł D03k.

Jest też recenzja Fatso tego "malucha", gdzie przyrównywany jest do sprzętów wiele razy droższych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem bezpośrednio D03k i sporo droższy (ale i bardziej funkcjonalny) E07k i jak dla mnie zdecydowanie lepiej jako DAC wypadł D03k.

Jest też recenzja Fatso tego "malucha", gdzie przyrównywany jest do sprzętów wiele razy droższych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności