Skocz do zawartości
  • 0

Jakie pady do Sound Magic HP 150?


fero323

Pytanie

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

Zagadaj z którymś ze sklepów mp3store, zdaje się oni są dystrybutorem SoundMagic - powinno dać radę dokupić oryginalne. Z tego co pamiętam koło 80 zł kosztowały.
Co do średnicy to wynosi ona 10 cm i taką właśnie trzeba kupić, ewentualne odchyły to +- 0,5 cm.
Jeśli chodzi o dźwięk, to oryginalne pady mają specyficzną konstrukcję i mi nie udało się znaleźć podobnie brzmiących, może skórki od DT770, ale są chyba jeszcze droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Każde o średnicy 110mm będą pasować. Szukaj dla dt990,880.
Oryginalne do 150/151 są za 7 funtów+8,5przesyłka do Polski.
Najtaniej wyjdzie zamówić z Chin:)

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hybryda ale to może im wyjść na dobre.
http://s.aliexpress.com/3uAJZnua?fromSns=Gmail

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak najbardziej możesz kupić każde inne o średnicy 100mm, a nawet "jajowete" HM5, bo da się je naciągnąć na HP100, tylko problem jest taki, że inne pady mocno zmienią brzmienie.

Brzmieniowo najbliżej oryginału będą skórkowe pady od DT770, ewentualnie coś takiego jak podlinkował @progmarky tyle, że poszukaj o średnicy 100mm a nie 110mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Da radę założyć HM5 na HP100, ale odradzam takie połączenie ze względów brzmieniowych. Tak jak pisałem powyżej oryginały, ewentualnie jest szansa, że pasują skórki od DT770, COP - takie które mają otwory od spodu pada. Ewentualnie można w tych HM5 powycinać otwory od spodu, ale nie wiem czy efekt będzie wystarczająco mocny.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To właśnie midbas, jest przesadzony po założeniu skórek HM5, traci też napowietrzenie sceny.

Hybrydy nie generują midbasu tylko go osłabiają, w porównaniu do skórek, tak więc można je spróbować.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 godzin temu, xrobcio napisał:

Hmm, a co bys polecil jesli zalezy mi na subbasie i scenie? Oryginaly od HP151 czy od DT770 (skorka?)

DT770 są wyższe (dalej odsunięta scena) i mają większą wewnętrzną średnicę, co pewnie przełoży się na odchudzenie dźwięku (mniej wyższego basu i niskiej średnicy).

Jeśli chodzi o scenę, to pewnie spodoba Ci się ta zmiana, co do zmiany charakterystyki to mi by się nie spodobała.

Charakterystykę można potem poprawić dorabiając otwory z tyłu przetwornika (mod nieodwracalny), albo zaklejając część membran biernych wokół przetwornika (mod odwracalny i nie wymaga rozbierania słuchawek).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności