Skocz do zawartości
  • 0

Jakie słuchawki po VJJB K4?


radzio140

Pytanie

No dobry wieczór mp3forum. W zeszłym roku kupiłem vjjbk4 i można powiedzieć że byłem strasznie zadowolony aż do lata, kiedy te się wzięły i rozkleiły tak o. Stwierdziłem, że porządnie wydane pieniądze do pieniądze wydane na słuchawki nauszne, więc zawinąłem 300 przeznaczone na słuchawki i wstąpiłem do Top Hi-Fi, z którego wyszedłem z ATH- AX3IS na głowie. No grają przyzwoicie, akurat w tamtym momencie życia oczekiwałem od słuchawek czegoś innego bo przestrzeni, powietrza i jasności. A dostałem.. no cóż dynamicznie grające słuchawki, które spokojnie potrafią trząść się od basu. Po zakupie byłem zawiedziony ale ucho chyba przyzwyczai się do wszystkiego. Teraz są dla mnie bardzo dobre. Po prostu grają, przyzwoicie grają. Jednak kiedy idę na uczelnię i widzę siebie w odbiciach szyb to czuję się jak nieswojo. Myślę, że nie potrzebuję ich na głowie w ruchu. Dlatego też szukam równie przyzwoitych doków grających możliwie blisko vjjbk4 za którymi teraz strasznie tęsknię (ale przecież nie kupię ich z myślą, że wylądują w koszu jak poprzedniczki :() . Budżet groszowy, do setki coś, nie dokładam bo sporo szarpnąłem na ath, których nie mogę się teraz pozbyć za żadne pieniądze, bo nikt ich nie chce... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Może teraz pchełki? Jeśli tak to polecam MS16 lepiej grające i lepiej wykonane od Monków za ok 6-7 $

Jak doki tanie to Remax RM-610D 39 pln u @bigmaras

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No i super, tymi Remax'ami wstrzeliliśmy się w 10. Przeglądałem dzisiaj całą ofertę marasa i nie zauważyłem tej pozycji. Właśnie z pchełkami od dzieciaka mam problem- nie mieszczą mi się w uszach. Nie rozumiem o co chodzi, zawsze jak miałem takie słuchawki to byłem zmuszony wkładać je do ucha poprzecznie. Dziękuję @Jaro54 
Zamykam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A tak na przyszłość - jak rozkleja się obudowa, to wystarczy delikatnie na brzegach pociągnąć Kropelką czy innym klejem (ale delikatnie, np. za pomocą wykałaczki, złożyć i po kilku minutach słuchawki są jak nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak co roku kiedy tu zaglądam- stały duet w kom :D 
No właśnie próbowałem te vjjb podkleić ale skończyło się tak że uszkodziłem kabel więc nie grała już jedna. Tym razem będę ostrożniejszy, remaxy już zamówione :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Widzisz @Inszyzostaliśmy uznani za duet :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kto Tango a kto Cash? W marynarza gramy czy ciągniemy zapałki? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Jaro54 @Inszy Zmiana planów, Bigmaras napisał mi w mailu, że te słuchawki są półkę lub nawet dwie (!) niżej od vjjb. Ostateczna batalia odbywa się miedzy najtańszymi hybrydami tj. Remax RM-580 , które kuszą mnie bo lubię nowe rzeczy, a starymi poczciwymi vjjb k4. No właśnie... najtańsze hybrydy, mało w sieci informacji o tym modelu, nie wiem więc czy jest udany czy też nie. Gdzieś mi się obiło o uszy, że przetwornik odpowiadający za bas zagłusza drugi przetwornik. I jak to jest z tym kablem, nigdy takiego nie miałem, czy to nie ciągnie za uszy? Tak sobie myślałem, ale najdroższe doki wyglądają w ten sam sposób, więc coś w tym musi być :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

RM-580, to nie są hybrydy, tylko podwójny dynamik. Wyglądają jak Senfery VT66. Jeśli grają tak samo, to jednak wolałbym VJJB. Nie żeby były złe, ale K4 wydawały mi się bardziej poukładane.

Do stówy masz jeszcze xDuoo EP1 oraz Fidue A33. Jednak obie pary są cieplejsze od VJJB, z bardziej zaznaczony, basem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ok dzięki za odpowiedź. Postawiłem na xDuoo, chociaż nie podoba mi się ich pudełko i brak etui ale mam po vjjb. Mam nadzieję że wytrzymają więcej niż pół roku. Jak przyjdą to jeszcze opiszę wrażenia w porównaniu do k4 bo mało o nich informacji w internecie, głównie u Rusków. 

 

Sam już nie wiem na ile ważne są słuchawki a na ile odtwarzacz. Przeglądając blogi zauważyłem że częstym setem jest np. odtwarzacz xDuoo X2 i sluchawki- pchełki zupełnie takie same jak z audooheaven z ceną rzędu 19-39 zł. Rozumiem że to za sprawą otwartej konstrukcji, która daje więcej wrażeń. Ale nadal są to taniutkie słuchawki. Doki zaś mam wrażenie że pomijając już te rm610, zaczynają się takie sensowne od okolicy 100 w górę. Jak to jest? Może w niedalekiej przyszłości rozważę zakup takiego odtwarzacza przenośnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ok, opinia xDuoo EP1. Słuchawki są wykonane prawie porządnie. Prawie ,bo po 2 tygodniach z kątowej wtyczki micro Jack zeszła elegancka osłonka, która miałem nadzieję jest integralną częścią słuchawek a nie tandetną nakładką. Idąc w górę- kabel, który plącze się jak cholera. Góra- kopułki wykonane solidnie, metalowe. Metal czuć jak wbija się w ucho np. słuchając do poduszki co uważam za wielki minus. Gumki? Fatalne. W vjjb dostałem 3 komplety: memory foam, które słabo tłumią dźwięk; gumki obłe; gumki płaskie. Tutaj jest tylko memory foam i obłe, które w ogóle nie pasują do mojego ucha. Grają za to przyzwoicie chociaż vjjb BIJĄ je totalnie.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności