Skocz do zawartości

Wzmak do HD600


NoWoR

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, NoWoR napisał:

To jaki kabel polecasz do nich kolego?

To zależy od gustu... Wiadomo - hybryda będzie nastawiona na zabawę, srebro na rozjaśnienie lub równość i szybkość, a miedź w zależności od rodzaju: na równość lub dociążenie. Jeśli chodzi o producenta to mogę polecić jimmiego dragona z tego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pioj napisał:

To zależy od gustu... Wiadomo - hybryda będzie nastawiona na zabawę, srebro na rozjaśnienie lub równość i szybkość, a miedź w zależności od rodzaju: na równość lub dociążenie. Jeśli chodzi o producenta to mogę polecić jimmiego dragona z tego forum.

A zamawiałeś już może kable u tego kolegi? Jak u niego wychodzi cenowo?

31 minut temu, Soundman1200 napisał:

Do Espressivo lepsze DT990 E600ohm...

K702 jednak dźwięk sporo ucieka na zewnątrz a słabo izolują od otoczenia, ale co kto lubi.

Jeśli chodzi o Akg to właśnie wiem że słabo izolują, miałem k240mk2.... ale mnie to nie zraża. A jeśli chodzi o espressivo( dt mi nie podchodzą) i jesli bym kupil hd600/hd650 to i tak ten wzmak bedzie tylko na jakis czas dopóki nie znajde czegoś lepszego... chyba że dorwe jakieś planary to już w ogóle :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, NoWoR napisał:

A zamawiałeś już może kable u tego kolegi? Jak u niego wychodzi cenowo?

Jeśli chodzi o Akg to właśnie wiem że słabo izolują, miałem k240mk2.... ale mnie to nie zraża. A jeśli chodzi o espressivo( dt mi nie podchodzą) i jesli bym kupil hd600/hd650 to i tak ten wzmak bedzie tylko na jakis czas dopóki nie znajde czegoś lepszego... chyba że dorwe jakieś planary to już w ogóle :)

Zamawiałem i cenowo wychodzi dosyć przystępnie, cena zależy też od długości, wiec moze byc na prawdę tanio. Napisz do niego i podpytaj się.

Edytowane przez Pioj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pioj napisał:

Zamawiałem i cenowo wychodzi dosyć przystępnie, cena zależy też od długości, wiec moze byc na prawdę tanio. Napisz do niego i podpytaj się.

Tak zrobię. A Ty miałeś lub masz Hd600?  Z czym je użytkujesz... Co możesz o nich powiedzieć?

 

Edytowane przez NoWoR
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, NoWoR napisał:

Tak zrobię. A Ty miałeś lub masz Hd600?  Z czym je użytkujesz... Co możesz o nich powiedzieć?

 

Tak, aktualnie mam HD600, używam ich z questyle CMA400i (kabelek z miedzi, symetria). Bardzo fajne combo, pasują do siebie, grają równo i szybko, ogólnie dźwięk idący w kierunku prawdy i rzeczywistości. Sennheiser HD600 zagrają tak, jak źródło powie - mogą grać raczej średnio np: po podłączeniu do asusa STX, lub mogą grać, jak hi-end np: po podłączeniu do źródła za kilkunastokrotną wartość ceny słuchawek... (super grały mi na tym zestawie odtwarzacz CD i DAC woo audio) Źródło ma tu wszystko do powiedzenia, jak lubisz prawdę, to HD600 dla ciebie.

Edytowane przez Pioj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, NoWoR napisał:

A miałeś do czynienia z hd650?

To, co jest wyjątkowego w HD600, to ta równość. Jeżeli chcesz, by grały tonalnie, jak HD650, to zmieniasz kabel i tyle, a z HD650 to już tak nie działa. HD600 są wyjątkowe i legendarne, a HD650 po prostu bardzo dobre za tą cenę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, NoWoR napisał:

Może to głupie pytanie ale... wystarczy taki kabel jaki oryginalnie dają do hd650?

Zależy co to znaczy wystarczy... Wystarczy nawet oryginalny od HD600, bo słuchawki będą działać, ale lepszy kabel np: od jimmiego lub ew. forzy jest wysoko wskazany. Sennheiser nie umie robić kabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Pioj napisał:

Zależy co to znaczy wystarczy... Wystarczy nawet oryginalny od HD600, bo słuchawki będą działać, ale lepszy kabel np: od jimmiego lub ew. forzy jest wysoko wskazany. Sennheiser nie umie robić kabli.

Unię umie he1 maja fajne kable ... tylko nie chce.

 

To nie tyle kabel ma znaczenie co cały tor musi współgrać wówczas grają fenomenalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, retter napisał:

Unię umie he1 maja fajne kable ... tylko nie chce.

 

To nie tyle kabel ma znaczenie co cały tor musi współgrać wówczas grają fenomenalnie.

Tak, oczywiście zgadzam się, choć z kablem od HE-1 to w zasadzie nie wiadomo... Nie zdziwiłbym się, gdyby były lepsze kable. hehe  To jest o tyle ciekawe, że nawet te ich sporo kosztujące kable symetryczne to nie jest nic specjalnego, NAWET na ładną izolację się nie szarpnęli........

Edytowane przez Pioj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dobrze robisz, najpierw słuchawki, jeśli spodoba Ci się ich charakter grania to wtedy dopiero budujesz tor. Jeżeli chodzi o kabel to uważam, że jest to ostatni element do wymiany.... Taka wisienka na torcie :)


Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jaki kabel polecasz do nich kolego?

Posiadam takie slychawki od niedawna (HD600). Jak piszą koledzy, oryginalny kabel nie nadaje się do niczego, gasi radość słuchania tych słuchawek. Niemal od razu po zakupie przesiadłem się na custom robiony na przewodzie canare. Było znacznie lepiej, ale pełnia szczęścia to aktualnie posiadany srebrny, zbalansowany kabel od Jimmiego Dragona. Ja szukałem czegoś co „otworzy” dźwięk, Doda przestrzeni. Srebro spełnia te warunki ni zabierając niczego w zamian. Jestem generalnie fanem stebra, w torze stereo mam kable Albedo, ale już niedługo będę testował IC od Jimmiego.

 

Aha..gra to u mnie z IHA-6...jestem fanem cayina,

 

P.s.przed zakupem słuchawek, będąc na odsłuchu podłączenie były kablem Forza Claire...tez fajne granie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Soundman1200 napisał:

No tak, trzeba rozjaśnić te ciemnicowo grające słuchawki, ale czy same srebro nic nie zabiera z przekazu to jakoś wątpię...

 

Rozjaśnić ciemnicowo grające HD600? No, ciekawe, ciekawe, bo generalnie HD600 w kwestii równości grania są referencyjne od 20 lat i nic się w tej kwestii nie zmienia.

 

 

4 godziny temu, lukaszzsch napisał:

Posiadam takie slychawki od niedawna (HD600). Jak piszą koledzy, oryginalny kabel nie nadaje się do niczego, gasi radość słuchania tych słuchawek. Niemal od razu po zakupie przesiadłem się na custom robiony na przewodzie canare. Było znacznie lepiej, ale pełnia szczęścia to aktualnie posiadany srebrny, zbalansowany kabel od Jimmiego Dragona. Ja szukałem czegoś co „otworzy” dźwięk, Doda przestrzeni. Srebro spełnia te warunki ni zabierając niczego w zamian. Jestem generalnie fanem stebra, w torze stereo mam kable Albedo, ale już niedługo będę testował IC od Jimmiego.

 

Aha..gra to u mnie z IHA-6...jestem fanem cayina,

 

P.s.przed zakupem słuchawek, będąc na odsłuchu podłączenie były kablem Forza Claire...tez fajne granie.

Wiesz, sam myslalem nad kupieniem kolejnego kabla, tym razem srebrnego do HD600. Powiedz mi, czy słuchawki nie są zbyt słabo dociążone na srebrze? +aspekt sceny: czy jest na prawdę lepsza niż na miedzi? (bo ilu żyłowy masz kabel: 4, czy 8?).

38 minut temu, NoWoR napisał:

Dobra Panowie... słuchawki kupione. Zakochałem sie w nich:) Zaje....ie brzmią...są rewelacyjne, tak więc chyba wkrótce dt990pro pójdą na sprzedaż...

20180103_200007.jpg

Dziękuje wszystkim za pomoc. Teraz trzeba rozglądnąć się za wzmakiem:)

Mówiłem ;) Jak jeszcze w przyszłości zafundujesz sobie dobry kabelek, to opad szczęki będzie dopiero potężny. Wtedy dopiero masz scenę na tych słuchawkach.

Edytowane przez Pioj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczepię się pod temat, bo też właśnie swoje odebrałem. Świetne słuchawki :) 

Mam uae23 i szukam pod niego ampa, nie chce nic dodawać, basu jest idealnie a góra nie kuje, a jedynie chce rozszerzyć scenę....

@Superata Czy Sap-8 spełni moje wymagania? :)

Edytowane przez pekin93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam hd600 i kilka innych ciekawych słuchawek, mam masę rożnych kabli srebro, hybrydy occ, miedziane occ, zwykłe miedziane.

 

Z kablami poczekaj, albo kup coś polecanego, ale najpierw znajdź sobie resztę toru, dac czy amp.  

 

Ostatnio ucichło bum na hd600 większość się zachwyca hd800/800s innymi flagowcami lub planarami.

 

Co do sprzedania dt990 to zależy jak masz udane trzymaj !!!! jak ogromna V-ka sprzedaj.  HD600 i DT990 nie są zamienne one się uzupełniają.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, retter napisał:

Mam hd600 i kilka innych ciekawych słuchawek, mam masę rożnych kabli srebro, hybrydy occ, miedziane occ, zwykłe miedziane.

 

Z kablami poczekaj, albo kup coś polecanego, ale najpierw znajdź sobie resztę toru, dac czy amp.  

 

Ostatnio ucichło bum na hd600 większość się zachwyca hd800/800s innymi flagowcami lub planarami.

 

Co do sprzedania dt990 to zależy jak masz udane trzymaj !!!! jak ogromna V-ka sprzedaj.  HD600 i DT990 nie są zamienne one się uzupełniają.

Srebro właśnie mnie ciekawi - czy HD600 z takim kablem nie są za słabo dociążone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wam pady się jak naleśniki w HD600 rozjadą,największa wada i wstyd dla Sennheisera za tak słabe pady, przy takich ******stych w AKG, to oczywiście są świetne pady od HM5. 

Ja słuchałem HD600 z wymienionym kablem ,ciemno grały że hej, HD650 to już w ogóle mrok piwniczny z horroru.

Pewnie z posrebrzanym kablem jest sporo lepiej.;)

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Soundman1200 napisał:

Jak wam pady się jak naleśniki w HD600 rozjadą,największa wada i wstyd dla Sennheisera za tak słabe pady, przy takich ******stych w AKG, to oczywiście są świetne pady od HM5. 

Ja słuchałem HD600 z wymienionym kablem ,ciemno grały że hej, HD650 to już w ogóle mrok piwniczny z horroru.

Pewnie z posrebrzanym kablem jest sporo lepiej.;)

Ile kosztują nowe pady?

A te pady Hm5 to muszą być zwykłe czy asymetryczne? Chyba że oba rodzaje będą dobre...

 

1 godzinę temu, retter napisał:

 

Co do sprzedania dt990 to zależy jak masz udane trzymaj !!!! jak ogromna V-ka sprzedaj.  HD600 i DT990 nie są zamienne one się uzupełniają.

Co masz na myśli?

1 godzinę temu, retter napisał:

 

Z kablami poczekaj, albo kup coś polecanego, ale najpierw znajdź sobie resztę toru, dac czy amp.  

 

A mógłbyś jakiś kabelek doradzić? Dla mnie bass w hd600 jest  idealny nie takie łubu dubu jak w dt990:) 

I co jeszcze ważne... hd600 nie ściskają tak głowy jakby mi ktoś imadło nałożył na nią:)

 

Edytowane przez NoWoR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności