Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki zamknięte do 650 pln Pomóżcie proszę


PiotrRud

Pytanie

Witam.

Słuchawki mają być wokół uszne, dobrze izolujące i wygodne. Jako student potrzebuję odciąć się od otoczenia, i nie chciałbym żeby po godzinie użytkowania zaczęły sprawiać mi dyskomfort jak to odczułem w przypadku CAL.

Głównie słucham rapu, DnB, remixy klubowe. Przeznaczenie głównie do domowego użytkowania ( film, serial) i oczywiście muzyka. Do gier nie muszą wyłapywać idealnie kroków przeciwników, nie zależy mi na tym. Staram się wybrać tak aby w podróż też się nadawały, po podpięciu do telefonu, bądź odtwarzacz typu Cowon,Fiio w które będę chciał się zaopatrzyć.

Póki co jedynie posiadam zintegrowaną kartę dźwiękową w PC, jako odtwarzacz telefon, aczkolwiek planuję dokupić kartę dźwiękową, ew odtwarzacz z opcją DAC USB. Czytając już naprawdę dużą opinii i komentarzy, przeglądając stronę audiofanatyk i audiokrytyk wybrałem trzy modele które wydają mi się dość sensowną opcją:

-Brainwanz HM5,

-Beyerdynamic Custom One Pro Plus,

-Soundmagic HP150.

 

Beyerdynamic Custom One Pro Plus spodobał mi się najbardziej z tego wszystkiego, aczkolwiek koniecznie muszę do niego kupić przedłużacz, gdyż brak go w zestawie, i cena przebije pozostałe dwie pozycje. Nie wiem czy warto dopłacać, dlatego w sumie też piszę o pomoc :)

 

Moje pytanie brzmi czy dobrze obstawiam? Możecie mi pomóc wybrać któreś z nich, przedstawić jakieś za i przeciw? A może jakiegoś modelu nie wziąłem pod uwagę, a prędzej spełni moje oczekiwania? Proszę o pomoc, gdyż na studencką kieszeń nie jest to mały wydatek, a wyrzucić pieniądze w błoto nie sztuka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Generalnie jesli to ma byc zamkniete i wygodne to beda to raczej wieksze "domowe" konstrukcje. Portable zeby dobrze izolowac beda mocnej przylegac przez co nacisk bedzie odczuwalny.

Te ktore wybrales sa bardzo w porzadadku, ale raczej w podrozy moga byc troche slabsze. HM5 to monitorowe granie, nie znam Twoich preferencji i nie wiem, czy nie bedzie dla Ciebie za nudno biorac pod uwage jakiej muzyki sluchasz.

HP150 jak wyzej jesli chodzi o przeznaczenie, ale beda brzmiec bardziej efektywnie.

Beyerow nie sluchalem.

 

Sprawdz jeszcze focal listen. To raczej typowe portable, przez co mozesz miec problemy z komfortem, ale jak co jakis czas bedziesz zmienial polozenie palaka to powinno byc ok (jesli nacisk padow nie bedzie Ci przeszkadzal)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Klasowe granie, ale nie potężne, a subtelne:

http://forum.mp3store.pl/topic/143875-s-ath-msr-7-black/#entry1417636

Trudno wskazać konkurenta poza focal listen w tej cenie.

Z tymże zastrzegam - granie subtelne, a nie bum bum bum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

K550 do rapu i dnb? Nie sądzę. Nawet Mk2 bym nie polecił do tych gatunków.

Tuesday nie o gatunki chodzi. Ja słucham takiej muzyki i dubstepu z k551 i etymotic. I nic mi nie brakuje. Tu bardziej chodzi o to do czego człek już przyzwyczajony i tego będzie szukał w brzmieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności