Skocz do zawartości

Pono Player


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to człowiek zupełnie inaczej rozumie obsługę folderów. :)

 

Rozwala mnie ta pewność siebie konstruktorów PONO.

Korektor - nie, Gain - nie, Filtry - nie. W zasadzie dobrze, że zostawili głośniej/ciszej. ;)

I o to chodzi, jak najmniej bajerów które rozpraszają i odciągają od słuchania muzyki.

Pewnie nie raz "próbowaliście" słuchać muzyki z laptopa. Za każdym razem kiedy mam słuchać z laptopa, łapie się na tym, że 1,5 godziny później zamiast słuchać muzyki jestem na forach, stronach itp. Z PONO to niemożliwe, :)) nic nie odciąga uwagi od istoty - słuchania muzyki.


Hahahaha, nawet balansu lewo/prawo nie ma.

 

EOT. Jakiś czas temu pewnie około 2003-2005 mój znajomy kupił nowiutkie BMW M5 z salonu. Wpadliśmy w weekend podziwiać potwora. Właściciel przyszedł do garażu z 600 stronicową instrukcją. Ustawienia samochodu pozwalały na ustawienie, spersonalizowanie absolutnie wszystkiego od miękkości zawieszenia, dostępnej mocy po długość świecenia świateł w funkcji follow home. Po 3 godzinach dłubania w ustawieniach, zrezygnowany powiedział: "... kurcze, mogliby za te pół miliona dostarczyć mi auto skończone ..."

Edytowane przez Roo_Volt
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielam opinię o pono. Jeśli kogoś nie interesuje słuchanie przełykania śliny przez wokalistów, czy innych odgłosów towarzyszących muzyce, to pono serwuje ją w bardzo naturalny i muzykalny sposób. Z tym, że zdecydowanie lepiej robi to na wyjściu zbalansowanym.

Obsługa nie jest taka tragiczna, o niebo lepsza od colorfly c4pro, a znacznie gorsza od iphona. Bateria wystarcza na 4h, ale to nieistotne, bo i tak dłuższe słuchanie na nausznikach jest niekomfortowe.

Trochę szkoda, że nie ma dystrybucji w Polsce, na pewno znalazłby wielu nabywców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce niestety nie ale tutaj sprzedają z wysyłką do Polski: http://www.amazon.com/Pono-Music-Portable-Player-Black/dp/B00W5X1O8C/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1460984295&sr=8-1&keywords=pono+player . Tylko tanio nie jest bo Amazon dolicza z góry ewentualne koszty celne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.head-fi.org/t/804310/yellow-pono-player

 

http://www.head-fi.org/t/804548/pono-limited-edition-dave-matthews

 

I pewnie jeszcze kilka sztuk się znajdzie.

 

 

No właśnie - czy ktoś ma jakiś pomysł jak go kupić w Polsce albo ma jakieś dojście do niego? Całe moje muzyczne jestestwo krzyczy do mnie "ty głąbie, dlaczego go sprzedałeś?!" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP Dzięki - na ten żółty z head-fi się już wcześniej zasadzałem, ale miałem nadzieję, że uda się je wyhaczyć jakoś łatwiej/taniej - znalazłem na OLX ogłoszenie z 16.03 - ktoś wystawił za 750 PLN :) Jak się nic nie uda zorganizować w Polsce, to będę musiał jakiś taki sprowadzić z USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Całe moje muzyczne jestestwo krzyczy do mnie "ty głąbie, dlaczego go sprzedałeś?!" ;)

 

Głównie ja, w niebezpośredni sposób zadaję Ci to pytanie. ;)

Rozjechałem, edycją. Zresztą nieważne, nie będę się pastwił nad kolego hechlokiem ;)

Wracając do PONO.

 

W wewnątrz siedzi akumulator paluszkowy Li-ion 18650 o pojemności 2950 mAh, dokładnie takich używam do e-papierosa. Za około 40-50 zł można kupić taki akumulator o pojemności nawet 5000 mAh który da możliwość w PONO słuchania przez 10-12 godzin.

Koszt wymiany i założenia termokurczu i dolutowania kabelków z wtyczką to jakieś dodatkowe max 20 zł w każdym lepszym sklepie modelarskim.

 

Jakby zrobić tylną klapkę zamykana na magnesy neodymowe, można by zrobić PONO z wymiennymi akumulatorami.

 

 

Od 1:10 widać co i jak z akumulatorem

Edytowane przez Roo_Volt
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swojego nie ruszam. Z czasem kupie jakiegoś za 750 zł ;) i na nim będę eksperymentował. Zawsze z płytki głównej można odtwarzacz stacjonarny zrobić :) Wydłubać coś w drewnie czy zamówić miedziane plecki i zrobić na wzór A&K wersje na po$ranie gawiedzi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakimi słowami wyrazić to co PONO robi z X3 ;)

To tak jakbyś przyszedł na koncert z watą w uszach (X3) i w połowie koncertu sobie to uświadamiasz i wyjmujesz watę z uszu (PONO). Tak mniej więcej jest.

Co do napędzenia HD600 to nie wiem, ale moje DT990 pro 250 Ohm, napędza na pograniczu, mam niewielki zapas głośności, ale ja lubię głośno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wracając do PONO.

 

W wewnątrz siedzi akumulator paluszkowy Li-ion 18650 o pojemności 2950 mAh, dokładnie takich używam do e-papierosa. Za około 40-50 zł można kupić taki akumulator o pojemności nawet 5000 mAh który da możliwość w PONO słuchania przez 10-12 godzin.

Koszt wymiany i założenia termokurczu i dolutowania kabelków z wtyczką to jakieś dodatkowe max 20 zł w każdym lepszym sklepie modelarskim.

 

Jakby zrobić tylną klapkę zamykana na magnesy neodymowe, można by zrobić PONO z wymiennymi akumulatorami.

 

 

Od 1:10 widać co i jak z akumulatorem

 

 

Pokusiłbym się nawet o wstawienie do środka czegoś takiego:

3827606-1.jpg

 

Akumulatorów 18650 używam w powerbankach i latarkach, więc zawsze jakiś naładowany znajdzie się pod ręką :-)

 

 

po balansie spokojnie daje radę z hd600, co więcej daje radę nawet k701, a to już coś znaczy...

 

Gdzieś widziałem w necie zdjęcie ekranu ustawień dla wcześniejszej wersji firmware - był tam tryb (chyba) Share - można było podłączyć dwie pary słuchawek. Zrobiłem tak ze swoim (bez tego trybu, ale ustawiłem poziom dla line out w menu na 3/4 zakresu) - Pono pociągnął równocześnie podłączone M50X oraz SR80, więc moc to on ma.

Edytowane przez earphorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wracając do PONO.

 

W wewnątrz siedzi akumulator paluszkowy Li-ion 18650 o pojemności 2950 mAh, dokładnie takich używam do e-papierosa. Za około 40-50 zł można kupić taki akumulator o pojemności nawet 5000 mAh który da możliwość w PONO słuchania przez 10-12 godzin.

Koszt wymiany i założenia termokurczu i dolutowania kabelków z wtyczką to jakieś dodatkowe max 20 zł w każdym lepszym sklepie modelarskim.

 

Jakby zrobić tylną klapkę zamykana na magnesy neodymowe, można by zrobić PONO z wymiennymi akumulatorami.

 

 

Od 1:10 widać co i jak z akumulatorem

 

 

Pokusiłbym się nawet o wstawienie do środka czegoś takiego:

3827606-1.jpg

 

Akumulatorów 18650 używam w powerbankach i latarkach, więc zawsze jakiś naładowany znajdzie się pod ręką :-)

 

 

po balansie spokojnie daje radę z hd600, co więcej daje radę nawet k701, a to już coś znaczy...

 

Gdzieś widziałem w necie zdjęcie ekranu ustawień dla wcześniejszej wersji firmware - był tam tryb (chyba) Share - można było podłączyć dwie pary słuchawek. Zrobiłem tak ze swoim (bez tego trybu, ale ustawiłem poziom dla line out w menu na 3/4 zakresu) - Pono pociągnął równocześnie podłączone M50X oraz SR80, więc moc to on ma.

 

 

Akurat ani jedne, ani drugie nie stawiają zbytniego oporu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzięki uprzejmości Hechloka mogłem przesłuchać Pono i porównałem do FiiOX3 (I gen) i AuneX1s+FCLOPA2228p . Jeżeli chodzi o scenę, seprację, detaliczność itp. to Aune jest lepsze, ale w kategorii muzykalność i przyjemność ze słuchania muzy Pono jest faktycznie genialne - idealny sprzęt to wywoływania banana na gębie, ciężko się oderwać od niego oderwać, dużo dużo radości daje ten trójkątny grajek :) Oczywiście X3 została zmieciona na polu walki, względem Pono zagrała jak stary syntezator - sztucznie i bardzo cyfrowo. DT990Pro i K601 - bardzo fajna synergia z Pomo. Natomiast HD600 (na wyjściu słuchawkowym) jakoś tak nudno, mgliście i z dziwnym pogłosem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z HD600 po balansie jest IMO bardzo dobrze, na pewno nie mgliście. Zbalansowane wyjście to jest największy atut grajka obok ogólnej muzykalności. Dodaje sporo życia np. MDR-Z7. Niestety rozjaśnia je też - dla wielu to pożądane, dla mnie niekoniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PONO z DT990 pro 250 Ohm Black Edition synergia idealna.

Czyli relatywnie tanio i dobrze, albo bardzo dobrze z tego co piszecie. Miałem kiedyś te DT990PRO, zajefajne, ale nie udało mi się ich z niczym po ludzku sparować :( (tak żeby nie wierciły sopranem na przestrzał mózgu)

Edytowane przez Jaworrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności