Skocz do zawartości

Jakie głośniki do 200zł?


hoppek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W najbliższym czasie kumpel planuje zakup głośników. Ma już upatrzone Logitech Z506 za 180zł, oczywiście używane, w stanie bardzo dobrym. Głośniki byłyby podłączone do Lexicon Alpha. Coś mi się wydaje, że w przypadku Z506 i tego Lexicona nie przeszedłby taki numer. A może udałoby się znaleźć jakieś sensowne monitory używane do tej kwoty? Od siebie poleciłem mu Logitech X-230, a z opinii w internecie podobno dobre są Microlaby FC-330. Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitory za 200 zł? Czy to Prima Aprilis? :D

Poza tym - ma interfejs. Do czego mu takie głośniczki za 200 zł? Chyba nie do robienia/miksowania muzyki?

Edytowane przez nismovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież to nieważne, do czego potrzebuje,

wiadomo, że do miksów czy bardziej zawodowego wykorzystania takie drobne głośniczki się nie nadają,

może zresztą gdzieś wyhaczył dźwiękówkę i chce wykorzystać :-)

 

ad rem: te microlaby, jak na takie malizny, są zupełnie przyzwoite

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież to nieważne, do czego potrzebuje,

wiadomo, że do miksów czy bardziej zawodowego wykorzystania takie drobne głośniczki się nie nadają,

 

A ja twierdzę że to ważne, bo może trzeba tego kolegę z błędu wyprowadzić lub coś podpowiedzieć? ;)

Jak ktoś pyta o słuchawki ogólnikowo to też nieistotne do czego mu będą służyły oraz co będzie na nich słuchał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nismo

na razie nie trzeba jeszcze nikogo z błędu wyprowadzać (chyba, że te monitory za dwie stówki...),

głośniczki są do słuchania, bo na takich małych to nawet nie da rady serwetki położyć i kwiatka postawić,

przy takich "pierdziawkach" (sorki, to nie jest dyskredytacja tanich głośników), niespecjalnie ma znaczenie, jakiego rodzaju muzyki się słucha,

 

a że pytania powinny być sformułowane w miarę wyczerpująco, to zupełnie inna rzecz i w tym kontekście się z Tobą zgadzam całkowicie

 

p.s. i przepraszam za ot

Edytowane przez tyciuni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kupiłem jakiś czas temu używane X-230 za ~60zł do komputera i moim zdaniem nawet tyle nie są warte. Pozbyłem się ich, bo kiepsko to gra. Poszukałbym używanych Modecome'ów, jak na komputerowe zestawy dają radę. W zasadzie to bardzo istotne jest, do czego kolega potrzebuje tych głośników. Z506 to 5.1, więc raczej nie do słuchania muzyki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności