Skocz do zawartości

Czy K518 po wygrzaniu przestaną harczeć?


Cullinan

Rekomendowane odpowiedzi

Przez "harczenie" mam na myśli jakieś takie trzaski, szumy i okropne zniekształcenia przy basach. Zawsze jak się rozkręci jakieś tanie głośniki od radia czy kompa to słychać przy basach ten okropny efekt, nie wiem czy na to się jakoś profesjonalnie mówi. W każdym razie kiedyś miałem żółte K518 i owo harczenie zaczynało się od głośności 37/40 w moim playerze. Teraz mam nowe czarne K518 i już przy około 34/40 się to zaczyna. Czy to kwestia wygrzania? Za jakiś czas to się naprawi? Odtwarzacz to Cowon C2, oczywiście mowa o takich samych ustawieniach i tych samych utworach. Słuchawki dziś kupione w mp3store w Warszawie, więc chyba mam jakiś czas na zwrot lub wymianę, ale jeśli się mylę to mnie poprawcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to player nie wyrabia. Podłączałeś pod coś innego (choćby telefon)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod telefonem też harczy, pod lapkiem jest niby trochę lepiej, ale też ciszej. No ale player się w ogóle nie zmienił, a słuchawki owszem. Jeszcze eksperymentuję z różnymi utworami, bo w sumie to teraz już sam nie pamiętam które jak grały, bo z miesiąc nie słuchałem nic. Ale ogólnie rzecz biorąc rozumiem, że wygrzanie słuchawek nie powinno mieć tutaj większego znaczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez "harczenie" mam na myśli jakieś takie trzaski, szumy i okropne zniekształcenia przy basach. Zawsze jak się rozkręci jakieś tanie głośniki od radia czy kompa to słychać przy basach ten okropny efekt, nie wiem czy na to się jakoś profesjonalnie mówi. W każdym razie kiedyś miałem żółte K518 i owo harczenie zaczynało się od głośności 37/40 w moim playerze. Teraz mam nowe czarne K518 i już przy około 34/40 się to zaczyna. Czy to kwestia wygrzania? Za jakiś czas to się naprawi? Odtwarzacz to Cowon C2, oczywiście mowa o takich samych ustawieniach i tych samych utworach. Słuchawki dziś kupione w mp3store w Warszawie, więc chyba mam jakiś czas na zwrot lub wymianę, ale jeśli się mylę to mnie poprawcie.

 

Wydaje mi się, że albo są zmiekształcenia, albo słuchasz normalnie na poziomie głosności graniczącym z uszkodzeniem słuchu. Poza tym jak piszesz słuchawki są nowe, więc membrana sie jeszcze nie rozruszała i pewnie dlatego wystepuje różnica 3 punktów w głośności,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1- korektor? eq? sygnał przesterowany

2- życzę zdrowia odkładaj kasę na aparat słuchowy

3- jak jest dobry sygnał to te słuchawki radzą sobie ze znacznie większymi głośnościami niż z grajka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie używasz jakiegoś korektora? Nie podbijasz basu?

 

Przecież napisałem, że ustawienia mam bez zmian. Używałem podbicia basu ze starymi słuchawkami i teraz z nowymi też używam dokładnie tych samych ustawień.

 

 

Słuchasz na głośności bliskiej maksymalnej?

 

Tak, to też napisałem w pierwszym poście. Kiedyś harczenie zaczynało się przy głośności 37/40, a teraz przy 34/40.

 

Wydaje mi się, że albo są zmiekształcenia, albo słuchasz normalnie na poziomie głosności graniczącym z uszkodzeniem słuchu. Poza tym jak piszesz słuchawki są nowe, więc membrana sie jeszcze nie rozruszała i pewnie dlatego wystepuje różnica 3 punktów w głośności,.

 

Słucham na poziomie co najmniej graniczącym z uszkodzeniem słuchu. Oby to była kwestia rozruszania membrany. Bo chyba AKG nie zmieniło konstrukcji K518 przez ostatnie 2-3 lata?

 

 

1- korektor? eq? sygnał przesterowany

2- życzę zdrowia odkładaj kasę na aparat słuchowy

3- jak jest dobry sygnał to te słuchawki radzą sobie ze znacznie większymi głośnościami niż z grajka

 

1. Tak, głównie korektory domyślnie wbudowane w Cowona C2, "Headphone-3" i "MegaBass".

2. Czytałem trochę na ten temat i wiem ile czasu na jakiej głośności można bezpiecznie słuchać, wiem też jakie są konsekwencje przekraczania tych granic. Proszę więc o trzymanie się tematu, a nie porady lekarskie.

3. Skoro tak mówisz to ci zaufam i zainteresuję się playerem i jakością plików, a nie samymi AKG.

 

 

 

Ogólnie po temacie rozumiem, że są raczej marne szanse, że to wina słuchawek, więc mnie trochę uspokoiliście. Myślałem, że może mogłem trafić na jakiś wadliwy model czy coś. Albo że ostatnio wyszła jakaś słabsza seria K518. Dzięki za odpowiedzi, chyba można zakończyć temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyłączaj wszelkie korekcje i powinno być OK. Jeżeli już koniecznie chcesz podbijać bas to przez zmniejszenie średnich i wysokich. Wtedy pewnie 40/40 będziesz słuchał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności