Skocz do zawartości

Wzmacniacz do Tonsil Altus 200


WhiskyHaze338

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka , jestem dość zielony w sprawach głośników a tym bardziej wzmacniaczy chcę kupić kolumny tonsil altus 200 . Potrzeby mi będzie do nich jakiś dobry wzmacniacz , ja się nie znam chłopaki doradźcie jaki ten wzmachol chciałbym wydać coś około 300 zł . Możecie też mi napisać jak dobierać wzmacniacze do kolumn . Tak jak już mówiłem jestem kompletnie zielony , chciałbym mieć coś lepszego w domu do słuchania niż jakieś badziewne logitechy komputerowe . Kolumny już sobie upatrzyłem lecz do wzmacniacza nie wiem jak podejść proszę was o pomoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie trzeba dużo dokładać bo w podobnych pieniądzach kupi się (również) TONSIL'e Maestro II 180 - a grają one bardzo dobrze, więc będą to dobrze zainwestowane pieniądze - polecam tą parę do stereo. Jak wyżej, odpuść sobie te altusy, a tak w ogóle jeśli potrzebujesz doradztwa to napisz czego oczekujesz dokładniej, w jakim pomieszczeniu rozstawisz zestaw? (ile m2), co będzie służyło za źródło dźwięku (komputer / CDplayer / gramofon), jakiego rodzaju muzyki słuchasz? Czy zależy ci na bassie czy raczej na niskich tonach? To wszystko jest ważne. Co do wzmacniacza szukasz czegoś HIFI? 2.0 czy amplitunera 5.1. Jeśli zadowoli Cię amplituner to dobrym wyborem będzie Yamaha RX 797 obserwując któregoś razu licytacje zakończyła się na kwocie ok 400zł więc warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki , jestem z Wrześni jak wiadomo w Wrześni był Tonsil dlatego mnie też ciągnie do tych kolum ale nie tylko dla tego . Tata miał za młodu tonsile A. 110 gadałem z nim polecił mi właśnie Tonsile mówił że dobrze grały , ale nie tylko poradą taty się kierowałem , gadałem z znajomymi oni potwierdzili moje przemyślenia "Jeśli chce kupić coś dobrego za jakieś rozsądne pieniądzę to Tonsile dlatego że dobrze grają jak na swoją cene a w Chińskie badziewie nie ma po co iść , a kupić już coś naprawdę dobrego to trzeba kupe siana dać którego nie mam . Myślę że Tonsil spełni moje wymagania . Znajomy miał też tonsilki 110 polecał mi dobrze grały u niego jak na sprzęt za małe pieniądze jak on to ujął .

 

Słucham głównie muzyki -Techno , Electro House , Dubstep , Hip Hop , Discopolo . Najwięcej słucham jakiś dobrych imprezowych mixów . -Czytałem wlaśnie na forum jakimś że Tonsile wlaśnie dobrze sie sprawują przy takiej muzyce gorzej z wokalem itd . Nie jestem dość wymagający wiem że to nie jest jakiś pro sprzęt ale do denerwowania sąsiadów starczy .

 

Kolumny do pokoju 15m2 , latem na działce nad jeziorem jakaś imprazka mała czy sb tak o włączyć podenerwować ludzi ;] . Raczej z kompa będe puszczał muzykę , lecze na działce raczej komp odpada , no ale to sie zobaczy w przyszłości . Lubię też bass słyszałem że wlaśnie 200 mają bass tam gdzie ma być , a nie tam gdzie go nie ma a próbuję być. Oczywiście realia tonsilowe . Tak jak kolega Compton skomętował Bo duży może więcej tak chyba się z nim zgadzam .

 

Co do wzmacniacza szukasz czegoś HIFI? 2.0 czy amplitunera 5.1. - Hmm nic mi to nie mówi znam pojęcie słowa wzmacniacz ale to mi nic nie mówi sorry zielony jestem , tak jak już pisałem nie mam pojęcia czym to się różni wiem tylko co to znaczy dzwięk 5.1 , tak myśle na logikę że amplituner służy do łaczenia głośników w 5.1 a HIFI to polączenie np 2 głośników i wzmachola tak jak jest chyba w moim przypadku jeśli się myle to poprawcie mnie .

Edytowane przez WhiskyHaze338
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności