Skocz do zawartości

Spotify, Dezeer, Tidal - Jak słuchacie?


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

60 dni za free w Google Play Muzyka (nie wiem czy łapią się osoby, które już kiedyś miały subskrypcję - ja zobaczyłem banner na koncie małżonki)

http://play.google.com/music/listen?signup=1&utm_source=playstore&utm_medium=banner&utm_campaign=60doffer&coupontype=vanity&coupon=TRYAASIXTY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkryłem wczoraj ogromną - dla mnie - wadę deezera.

Dużo więcej niż ze stacjonarki (bo to dla mnie rzadkość), słucham z 3 taczek offline tj. 2 czwórek i 5-ki

Ściągałem całe albumy i gotowe playlisty.

Ale porobiłem własne - w tym główną - ponad 2k utworów - składającą się od 60-90 % z utworów, które już miałem ściągnięte offline.

 

I co ?

 

I deezer ściąga, tak w touch 5 jak i touch 4 WSZYSTKIE utwory, które już były w pamięci urządzenia offline - po raz drugi, jakby ich nie było !

 

Czyli pożera mi dwa razy więcej pamięci.

 

Dyskwalifikacja.

 

Wimp i spotify były tu normalne, będę musiał wrócić do Wimpa w wersji Premium (jeśli faktycznie da mi dostęp do trzech urządzeń offline) apple music odpada, bo nie bangla z moimi touchami 4.

 

Szkoda, bo deezer bardzo mi się podobał, niestety lubię sobie losować utwory ze swojej wielkiej playlisty. A czasem mam ochotę na cały album, także muszę mieć dostęp i tak i tak.

 

Taka dziura, nie do pojęcia, jak można było taki błąd zrobić i pod ios 6 i najnowszy ios 8.4 , nie wiem , jak tam na androidzie...

 

04ludzik.gif


Jak pomyślał, tak i zrobił.

 

Tam więc mam już WIMP premium ( i tidal premium)

 

I co ciekawe, w WIMP premium mam DALEJ aktywne HIFI FLAC (czego być nie powinno, na razie nic się nie tnie :P ) a w tidal już tylko AAC 320, w każdym razie, dziękówa WIMP !


kolejna edyta

 

więc na koncie WIMP premium po przejściu z WIMP hifi

 

z komputera jest dostęp do opcji flac HIFI

 

nie ma dostępu ani w WIMP ani w TIDALU z taczek

 

ale styka, bo flaci z kompa się liczą

 

NIECH ŻYJE Wimp Premium ! W takich okolicznościach przyrody Hifi jest (mi) niepotrzebny.

 

i za 19,90 bije konkurencję, bo ma FLACZKI z kompa i 3 urządzenia offline (spotify ma 2, a deezer trzy, ale jakość muzyki nierówna, a programiści to ...... jak wyżej pisałem)


edytka

 

 

Nie ma jednak cholera 3 urządzeń tylko 2...

 

Nie można mieć wszystkiego :/

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś Ci się źle liczą te urządzenia. Cały czas korzystam z wimpa na trzech urządzeniach. To znaczy na trzech offline, bo online to chyba na siedmiu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W premium?

Coś Ci się źle liczą te urządzenia. Cały czas korzystam z wimpa na trzech urządzeniach. To znaczy na trzech offline, bo online to chyba na siedmiu.

Racja !

Dzięki !

 

Proces liczenia zaburzyło to, że touch 5 jest w tidalu, kazał mi deautoryzować jedno urzadzenie ,kiedy jednak wszedłem ponownie w Wimp na t4 32 GB, AUTORYZOWALEM raz jeszcze i teraz zasysaja wszystkie trzy na raz...

 

:)

 

No to mogę iść spać.

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A robiliscie test jakości dźwięku na tidalu? Mp3 320 vs Flac? Za pierwszym razem trafiłem 4/5. Za drugim na tych samych kawałkach 1/5 i napisali, że może na za słabym sprzęcie słuchałem - lcd-2 :) także wydaje mi się, że 2x droższy abonament jest w tym przypadku mało sensowny. Chyba, że ktoś słyszał różnice - ale sprawdźcie więcej niż raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tak - test robiłem kilkakrotnie (kiedyś była promocja, że jak rozpoznasz minimum 4 na 5, to dostaniesz miesiąc hajfi gratis - obdarowałem rodzinę i znajomych i część z nich dalej korzysta). Nie wiem jak jest teraz, ale wtedy miałem wrażenie, że utwory są dobrane tendencyjnie - to znaczy specjalnie tak, żeby wysłyszenie różnic było dość łatwe.

Przy tym sprzęcie, który masz, znalezienie różnic nie powinno nastręczać kłopotów - wsłuchaj się przede wszystkim w linię basową (jakość i długość pogłosów) oraz w tony wysokie (ilość powietrza, soczystość talerzy, dźwięk z flaka w wysokich rejestrach jest wyraźnie bardziej błyszczący).

Nie za każdym razem miałem 5/5 ale też nigdy nie miałem mniej niż 4/5.


Edit - żebyś się jakoś nie zdołował - te różnice na pewno nie są widoczne na pierwszy rzut ucha - trzeba się nastawić na analizę, słuchać w ciszy i dużym skupieniu.
No i są one na takim poziomie, że co miesiąc zastanawiam się, czy kontynuować HiFi czy może zdownować do premium.

Przez chwilę miałem w domu zestaw Staxa i wtedy słyszałem każdą złotóweczkę różnicy - łącznie z tymi, które dopiero w przyszłości wydam :)

No i z tego co wiem, to w Wimpie/Tidalu premium to jest 320 AAC a nie mp3 (chyba tylko przy słuchaniu w wersji squeezeboxowej - czyli np. w Daphile - jest odtwarzany 256MP3)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie!

 

Jak dowiodły moje eksperymenty powyższe...

 

W WIMPIE premium po downgradzie z HIFI (w tidalu juz nie)

 

J E S T

 

 

Dalej z kompa HIFI F L A C

 

I dalej są jednak trzy urządzenia offline dostępne / mieszane bądź nie miedzy tidal i Wimp, ale suma musi zawsze być nie wieksza niż 3 /

 

39,99 za Wimp hifi nie ma zatem dla mnie żadnego sensu....

Teraz to już pomału wstawaj i zasysaj :-)

Wstałem , a tam pozasysane :D

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Nie analizowałem jakoś szczegółowo Twojej historii streamingowej a jeśli mam wnosić po postach tutaj, to jest ona dość dynamiczna i mocno skondensowana. Czy dopuszczasz możliwość, że operator wimpa nie wyrabia za Tobą? Bo mnie to wygląda raczej na jakiś bug i nie chciałbym opierać jakości mojej muzyki na refleksie dostawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impus tez tak ma, a on chyba z Wimpa downgrade zrobił też.

 

Zrezygnowałem z WIMPA HIFI 08.06, 19.07 kupilem premium po rozczarowaniu (w.w.) Deezerem

 

Na tidalu wszystko zgodnie z ofertą, wyszarzone okienko HIFI, NA 3 taczkach offline jakośc I W WIMPIE I W TIDALU tylko wysoka, na chromebooku, w WIMPIE - jakośc FLAC Hifi

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż - kuszące, ale chyba się jednak nie skuszę. Pal licho te mobile i jakość na nich (w ruchu to nawet ciężko różnicę między 128MP3 a Flakiem wysłyszeć) ale w domu słucham przez Daphile a tam jest jeszcze inny protokół niż ten, który idzie do przeglądarek i jeśli nie łapie flaka, to spada do Mp3@256

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

belesiu - słuchałem rzeczywiście w pracy i poświęciłem na to w sumie może 10 minut, także nie dołuję się - cieszę się z 20 PLN miesięcznie w kieszeni :) Na stacjonarnym i tak raczej korzystam ze swoich FLACów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, dla słyszących podkładki pod kable, różnica między mp3 a flakiem jest co najmniej taka jak między gitarą a saksofonem :)

Swoją drogą, jestem ciekaw, ilu z nich otrzymałoby komunikat, że może sprzęt mają za słaby. A jeszcze ciekawsza byłaby dla mnie ich reakcja.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nic takiego nie było, dementuje plotki :P

 

Swoją drogą u Was też klient tidala na desktop też tak wariuje że czasem w ogóle nie chce odtwarzać muzyki?

To nie Ty pisałeś w czyimś statusie, że masz w WIMPIE Premium i opcję na Hifi FLACI aktywną ?

:P

 

A ja mam tak, ze w premium w tidal na urządzeniach nie ma opcji hifi , jest wyszarzona na chromebooku, a w WIMPIE mam hifi aktywne przez przeglądarkę w chromebooku a na urządzeniach - taczkach i Ipadach - tak jak w tidal - nie mam opcji hifi (nawet wyszarzonej)

image.jpg

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszarzoną, czyli jest taka opcja, ale nie w moim abonamencie. To było w odpowiedzi na post paatosa gdzie pisał że ma tylko normalną i wysoką.

 

Ponadto ja pisałem o tidal-u.

Edytowane przez iMpus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc Manu - pieść swojego robaczka, żeby Ci nie odfrunął :)

(a może to nie robaczek, tylko jakaś meduza - "tidal wimp" to z angielska w dość dosłownym tłumaczeniu: przypływowy mięczak - więc niech Ci nie odpłynie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności