Skocz do zawartości

To Co Mnie Irytuje Po 1 Dniu Użytkowania


drakul

Rekomendowane odpowiedzi

Więc zacznijmy od tego że :

1. po cholere mi funkcja A-B dostępna podczas odtwarzania

2. nie da sie wogóle zmienić trybu odtwarzania np. na random, repeat bez wchodzenia w jakieś dalekie menu. Nie ma mowy o zmianie odtwarzania nie widząc odtwarzacza, np w kieszeni.

3. Dajmy na to mam folder "Disturbed" (taka kapela) a w nim pięknie utworzone katalogi odpowiadające płytom. I jak chce odtwarzać to ok, moge jedną płyte, ale już nie moge całego katalogu Disturbed (oprócz niego mam jeszcze inne katalogi). Moge albo tylko jeden najniższy katalog albo wszystko. I oczywiście zmienić to moge jedynie w dalekim menu.

4. Głupie wyłączanie, niekiedy zdarzy mi sie przyptrzymać "play" zbyt długo . Powinien być do tego osobny przycisk.

ps. Uaktualniłem tego dziada do najnowszego firmware'u. Bardzo sie zawiodlem na tym odtwarzaczu, dźwięk też nie jest jakiś super niewiadomo jaki. A tak go wszyscy chwalą :) Hehe, co by było gdybym kupił jakiegoś no name'a :D to bym go chyba o ściane rozje...... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc zacznijmy od tego że :

1. po cholere mi funkcja A-B dostępna podczas odtwarzania

2. nie da sie wogóle zmienić trybu odtwarzania np. na random, repeat bez wchodzenia w jakieś dalekie menu. Nie ma mowy o zmianie odtwarzania nie widząc odtwarzacza, np w kieszeni.

3. Dajmy na to mam folder "Disturbed" (taka kapela) a w nim pięknie utworzone katalogi odpowiadające płytom. I jak chce odtwarzać to ok, moge jedną płyte, ale już nie moge całego katalogu Disturbed (oprócz niego mam jeszcze inne katalogi). Moge albo tylko jeden najniższy katalog albo wszystko. I oczywiście zmienić to moge jedynie w dalekim menu.

4. Głupie wyłączanie, niekiedy zdarzy mi sie przyptrzymać "play" zbyt długo . Powinien być do tego osobny przycisk.

ps. Uaktualniłem tego dziada do najnowszego firmware'u. Bardzo sie zawiodlem na tym odtwarzaczu, dźwięk też nie jest jakiś super niewiadomo jaki. A tak go wszyscy chwalą :) Hehe, co by było gdybym kupił jakiegoś no name'a :D to bym go chyba o ściane rozje...... :)

 

@jakosc dzwieku - kup sobie dobre sluchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, ze nie gra ładnie. A czy tę muzyke, którą wgrałeś słuchałes na innym odtwarzaczu ?

 

Czy było tak samo, czy znacznie gorzej (na tym innym) ?

 

Moze masz mp3 w kiepskiej jakosci (nie irytuj sie - tylko sie pytam) ?

Jak tak -> to i tak iRiver zagra ją nieżle ale cudów nie oczekuj.

 

Zgraj oryginalną płytę np do OGG Q5 i sprawdż jak brzmi.

 

Co do nawigacji to gdzies były wątki (chyba przytrzymanie któregoś z przyciskow "przechodziło" do nastepnego katalogu. W instrukcji powinny być podane wszystkie mozliwe "skrócone" polecenia

 

A z tymi słuchawkami to nie ma co przesadzac. Na dołaczanych i właczonym SRS brzmi ładnie.

 

Przy lepszych słuchawkach SRS moze przeszkadzac (choc to kwestia gustu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. To jest dla tych co wykorzystuja playerka nie tylko do sluchania muzyki, ale i do nauki np jezykow.

2. Pierwsza rzecz ktora robi normalny czlowiek to czyta manuala, tam jest wszystko jasno napisane. Zmienisz te ustawienia bez wyjmowania playerka z kiszeni jak przeczytasz (ja przynajmniej na t10 umiem to robic).

x. Nie chce mi sie odpowidac na reszte twoich pytan. Nie podoba sie - SPRZEDAJ

@jakosc dzwieku - kup sobie dobre sluchawki.

Słuchawki dodawane do zestawu naprawde sa dobre. Jak komus nie podoba sie dzwiek iriverka na standardowych słuchawkach to najprawdopodobniej nie spodoba sie tez na innych. Jezeli chcesz miec ******sta jakosc dzwieku to nie kupuj sobie odtwarzacza mp3 bo ten format jest stratny. Kup sobie jakis porzdny zestaw audio i zaprojektuj specjalne pomieszczenie w ktorym bedziesz sluchal muzyki.

 

PS Kup sobie Creative'a nie slyszalem jeszcze zlej opini o tych playerkach (...od osob ktore je posiadaja i nie slyszaly w zyciu innego playerka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o rany, czemu sie denerwujecie? po co ta irytacja? Może rzeczywiście za dużo oczekuje, przecież nikogo nie oskarżam, to były moje pierwsze spostrzeżenia.

Co do tych skrótów, to oczywiste że czytałem manuala, taki już jestem że czytam instrukcje od deski do deski ale tych skrótów nie widziałem nigdzie :( Może mi ktoś podać jakiś link do tego ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Pierwsza rzecz która mnie zirytowało to regluacja głośności, w początkowej czesci (skala głośności jest do 40) przeskoki przy podgłaśnianiu są zbyt duże. Lubię kiedy muzyczka leci delikatnie w tle, moge wtedy spokojnie robić inne rzeczy i nie tracić kontaktu z otoczeniem, a tu jest mi ciezko to tak ustawić, cicha muzyka z tego playera jest po prostu cienka, a ciekawe brzmienie daje się odczuć dopiero przy skali ustawionej powyżej 10. Swoją drogą nie wiem kto słucha muzyki powyżej 20 chyba głuchoniemi amerykanie. Zmieniłbym w nim skale, tak że każdy przeskok podzielił przynajmniej na dwa albo trzy przeskoki i skala zamiast 40 miałaby ok. 100-120. (wyjście słuchawkowe jest na 16 Ohm a na ile Ohm są standardowe słuchawki? czy zakup słuchawe na 64 Ohm sprawi zę dzwięk w nich będzie o połowe cichszy?)

 

2. Słuchawki, słyszałem że są one robione na licencji Sennheiser'ów MX 400, które są jednymi z lepszych. Są po prostu dobre, a spodziewałem się czegoś bardziej interesującego. Miałem słuchawki z systemem basowym do discmana Philipsa i dawały więcej przyjemnosci ze słuchania muzyki :P

 

3. Firma iRiver sprzedaje odtwarzacz w wersji MTP, zamiast sterowników na płycie znalazłem Windows Media Player 10 do wgrywania muzyki na odtwarzacz (wiedziałem o tym wczesniej), ale uważam że to jest czysta kpina z klienta w sytuacji kiedy MS jest zmuszany do tworzenia wersji Windows bez Windows Media Player'a na rynek europejski :lol: wiem że jest firmware która pozwala zamienić wersje na UMS, ale to już jest ingerencja w sprzęt i daje możliwość uszkodzenia samego odtwarzacza.

 

Do tego zaglądam na strone z firmware na iriver.pl i co spotykam :blink: -> http://firmware.iriver.pl/index.php?seria=..._04&zn=lfwu pusto heh

 

4. Tylna klapka przykrywajaca baterie zbyt łatwo mozna ją zdemontować, ja rozwiazałbym to inaczej (lepsze rozwiązania są w odtwaczach za 1/4 ceny T30)

 

Żałuje że opierałem się wyłącznie na opiniach z internetu i nie miałem okazji wypróbować sprzetu przed zakupem (kupiłem przez internet ) bo bym go nie kupił. Miałem zbyt duże oczekiwania do tego sprzętu i się zawiodłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeskoki przy podgłaśnianiu są zbyt duże

 

w iAUDIO znów zbyt małe do 30 (praktycznie wogóle nie czuć głośności), a powyżej 30 zbyt duże...

 

czy zakup słuchawe na 64 Ohm sprawi zę dzwięk w nich będzie o połowe cichszy?

 

to jeszcze zależy od ich skuteczności, ale tak, będzie cichszy

 

Słuchawki, słyszałem że są one robione na licencji Sennheiser'ów MX 400

 

nie, to słuchawki Cresyn MP-RG208E

 

dawały więcej przyjemnosci ze słuchania muzyki :P

 

bardziej dudniły? :)

 

odtwarzacz w wersji MTP

 

z "tym całym MTP" i "dlaczego MTP" sprawa jest bardziej skomplikowana - poszukaj na forum a zjadziesz...

 

Do tego zaglądam na strone z firmware na iriver.pl

 

na iriver.pl od dawna nikt nie opiekuje się firmwarem, szukaj tu:

http://www.iriver.com/html/support/downloa...chProductIdx=66

 

albo tu:

http://blog.khron.net ;]

 

Miałem zbyt duże oczekiwania do tego sprzętu i się zawiodłem.

 

byle nie zbyt duże - ciekaw jestem czy znalazłbyś odtwarzacz, z którego byłbyś w 100% zadowolony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na iriver.pl od dawna nikt nie opiekuje się firmwarem, szukaj tu: http://www.iriver.com/html/support/downloa...chProductIdx=66

 

albo tu:

http://www.khron.pl ;]

 

na www.iriver.eu.com znalazłem soft z instrukcją aktualizacji firmware i mozliwością zmiany wersji miedzy MTP <-> UMS, jeśli to oficjalny soft to chyba nie strace gwarancji jak go użyje?

http://www.iriver.com/html/support/faq/sufq_view.asp?idx=387

 

-. This is iriver Firmware Updater which upgrade & format(recovery) your player.

-. You can also switch your player version to MTP <-> UMS version. (For T10/T20/T30 Series, N12, U10 only. 256MB and 2GB models are not supported.)

 

 

byle nie zbyt duże - ciekaw jestem czy znalazłbyś odtwarzacz, z którego byłbyś w 100% zadowolony...

wystarczyłby cichszy odtwarzacz (nie jestem maniakiem zagłuszania wszsytkiego muzyką, źle się czuje kiedy nie słysze co się dzieje obok mnie, muzyka ma być tłem) z czystym przestrzennym dziękiem i delikatnym niedudniacym nieogłuszającym przyjemnym bassem B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytalem konkretnie o ten soft http://www.iriver.com/html/support/faq/sufq_view.asp?idx=387 to jest jednocześnie updater

 

link który dałeś, prowadzi do STAREJ wersji programu (iriver Firmware Updater, to nie jest firmware, ten program sprawdza jaki firmware jest najnowszy i taki pobiera, i umieszcza na odtwarzaczu) o którym mówię ja... wersją którą wskazałeś nie jesteś w stanie zmienić firmware'u z MTP na UMS...

 

dałem ci linka do NOWEJ wersji tego programu, więc po co kombinować i utrudniać sobie życie, kiedy daję ci gotowe rozwiązanie...? -_-'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie wkurza w tym odwarzaczu za aby przejsc do innego katalogu musze wchodzic w menu, w moim starym ifp890 wciskalem odpoweidnio joya,

iriver przekombinowal z odwarzaczami z seri t, chcieli zrobic odwarzacz latwy w obsludze i maly, ale niestety dla mnie seria ifp jest niesmiertelana i pobija wszystkie odwarzacze ze wzgledu za mnogosc ustawien, no i ta moc,

jedynie co mi sie podoba w t30 to piekny basik na srs, przy ustawieniu srs 1, mid, 6, 40hz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeskoki przy podgłaśnianiu są zbyt duże

 

w iAUDIO znów zbyt małe do 30 (praktycznie wogóle nie czuć głośności), a powyżej 30 zbyt duże...

 

 

Wcale nie prawda. Dla mnie na przykład w iAudio są za duże przeskoki. Kiedy wieczorem słucham muzyki to między 1, a 2 jest taka różnica jak w dzień, między 15, a 20. Także to wszystko zalezy od ucha. A jeśli mówisz że w iAudio są za małe przeskoki to w iRiverach musiałyby być kolosalne. Aż wezmę od kolegi T10 i posłucham. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie ma rózy bez kolców", więc tak: :D

 

Vader o to mi wcześniej chodziło wieczorem kiedy jest cicho i chce sie cicho posłuchać muzyke wyraźnie czuć znaczne przeskoki w przedziale 1-10, mogłoby to być ustawione troche płynniej, można próbować temu zaradzić obniżając ustawienia w Eqalizerze użytkownika, ale wtedy trzeba zrezygnować z ustawień SRS, drugi pomysł to zakup słuchawek z potencjometrem na kablu do regulacji głośności. Odtwarzacz jest jakby ewidentnie dla osób które lubią mocną i głosna muzykę ;)

 

Teraz zastanawiam się jak pozbyć się upierdliwej funkcji kryjacej się pod przyciskiem "M" - powtarzania zaznaczeonego fragmentu piosenki. Choć nie potrzebuje tej funkcji - używałem jej sporo chcąc właczyć menu. Moze to się przydaje komuś kto uczy się języków obcych ale nie każdy tego potrzebuje więc odtwarzacz powinien mieć możliwość zmiany funkcji na tym przysisku np. na możliwość właczenia nagrywania albo zmiane ustawień Equalizera. Na razie nie wiem jak zmienić tą funkcje, ale poszukam jeszcze informacji.

 

Design odtwarzacza, jest ciekawy ale jeśli wciskam przycisk z jednej strony to odruchowo próbuje przytrzymać go z drugiej, gdzie też są przyciski, trzeba na to uważać. Z zalet takiego designu, (trójkątny przekrój) mogę wymieć to że mona go położyć na stoliku w taki sposób że wyświetlacz jest nachylony do mnie pod kątem i jest dobrze widoczny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego jak kopiuje pliki mp3 do odtwarzacza w windowsie jest OK, ale po odłączeniu USB, pliki już nie są posegregowane alfabetycznie?

 

(mam pliki zgrane bezpośrednio do katalogu "data", nie mam żadnych podkatalogów, strasznie mnie to denerwuje.

odtwarzacz poza tym OK, za te kase polecam (zastanawiałem się nad iaudiog2 1gb, ale po postach na forach postawiłem na t30 i jeśli ktoś mi pomoże to będe w 100% zadowolony z niego

 

PS. witam na forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

to co mnie irytuje po jednym dniu yżytkowania to:

1. za gruba końcówka od kabla usb, nie można go podłączyć bez wyciagania słuchawek z gniazda.

2. ta litera A, :)

3. głośność , ale to chyba wina przyzwyczajenia do sansy e130 i jej słuchawek

4. słuchawki są za duże i niepwenie siedzą w uchu

 

no.. to chyba na razie wszystko. jak znajde jeszcze jakies niedomagania w dizajnie to dopisze.

 

aha, i jeszcze to utrudnione nawigowanie po folderach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Dajmy na to mam folder "Disturbed" (taka kapela) a w nim pięknie utworzone katalogi odpowiadające płytom. I jak chce odtwarzać to ok, moge jedną płyte, ale już nie moge całego katalogu Disturbed (oprócz niego mam jeszcze inne katalogi). Moge albo tylko jeden najniższy katalog albo wszystko. I oczywiście zmienić to moge jedynie w dalekim menu.

Zrób sobie playlistę "Disturbed" programem iriver plus (dostajesz na płycie z T30). Wrzuć na nią wszystkie foldery z Disturbed. Teraz wystarczy wybrać paylistę i możesz odtwarzać po kolei całość albo losowo też całość (tego co jest na playliście) :).

 

a dlaczego jak kopiuje pliki mp3 do odtwarzacza w windowsie jest OK, ale po odłączeniu USB, pliki już nie są posegregowane alfabetycznie?

Player odtwarza pliki w kolejności nagrania na niego, nie alfabetycznej. Wcześniej nagrane pliki są pierwsze, póżniej - dalsze. Aby posegregować je według własnego uznania uruchom "iriver plus", jest tam opcja zmiany kolejności katalogów i plików na odtwarzaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności