Skocz do zawartości

Galaxy Ace 2 czy HTC Desire X ?


bravd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Zwracam się z prośbą o pomoc w doborze smartfona, który oprócz tego, że ma służyć jak telefon, to ma mi dać możliwość słuchania muzyki w dobrej jakości (jak na smartfon)... Jednym z modeli, który biorę pod uwagę jest własnie Ace 2. Czy to dobry wybór? Jaka jest charakterystyka jego brzmienia? Ma on chipset NovaThor U8500 - czy to dobrze? Wykresy na gsmarena dużo mi nie mówią, ale piszą że jest raczej ok...

 

Lubię słuchać głównie rockowej i metalowej muzy.... Myślałem jeszcze o HTC Desire X, ale trochę odstrasza mnie chyba jednak zbyt duży 4 calowy ekran. A może powinienem zwrócić uwagę na jeszcze jakiś inny model?

 

I jeszcze jedno pytanie: (teoretycznie) Czy jeżeli zainstaluje aplikacje PowerAmp na dajmy na to Samsungu, Sony i HTC...i pokombinuje w equalizerze, to czy osiągnę podobne brzmienie na wszystkich trzech? Czy też ta "wrodzona" charakterystyka brzmienia konkretnego smartfona wniesie swoje i będzie każdy grał jednak trochę inaczej pomimo podobnych ustawień? Bo słyszałem, że np. Sony gra cieplej, HTC odwrotnie itd....

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Sony wszystkie dobrze grają ale są nastawione na muzykę klubową , HTC neutralny a Samsung jakoś bardziej mi się widzi w kawałkach Rockowo-Metalowych. Kolega musiał by sam zobaczyć , podejść do większego salonu plusa , wysłać na bluta do danego telefonu swój kawałek i posłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest niestety pewnie ograniczenie głośności i niestety to czuć przy starszych kawałkach albo dość cichych. Bardzo fajnie gra z M1 i daje radę z metalowym repertuarem i nie tylko. Polecam jak kolega Marcin pójść do salonu i posłuchać jak gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi... Faktycznie, najlepiej to trzeba będzie się przejść do salonu... ale jeszcze chciałem o coś zapytać - Czyli mam rozumieć, że HTC Desire X czy One V (akurat tego One V mi nie polecali w salonie Playa, bo podobno dużo osób zgłasza różne usterki) oraz Sony Xperie są głośniejsze niż Ace 2? To taki cichy samsungowy model? Znaczy się, że większość kawałków trzeba słuchać na nim z prawie albo maksymalną głośnością? Jeśli tak, to czy da się to zmienić jakaś aplikacją bez straty jakości? Gdzieś czytałem, że ten PowerAmp poprawia jakość i głośność....ale nie wiem czy to prawda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie , to nie jest prawda. Prawda jest taka że żaden smartfon głośnością nie dorówna na przykład Clip+ z Rockboxem.

 

A kto napisał że HTC i Sony grają głośniej niż Samsung ? Wszystkie grają cicho , HTC grają w miare głośno po korektach w rejestrze. Sony zawsze grały jakościowo i cicho. A głośnego Samsunga to tylko SIII po modyfikacjach Kernela.

 

Na twoim miejscu weź w tym Play najtańszy telefon np LG L7 a za resztę kup CLIP+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem wypowiedzieć się na te temat. Zdecydownie musze przyznać rację koledze, który napisał o wyborze Sony Xperia P. Mam koleżankę, posiadająca ten telefon. Pomijając już to, że smartphone jest genialny dzwięk również stoi na wysokim poziomie. Muzyka clubowa bo takiej słuchawy razem wypada genialnie wraz z ne-700x. Jest cichy to fakt ale nie wyprze sie innych gatunków. Rock gra jak należy, słychać nawet elementy perkusyjne w tyle. Głośnik jest naprawdę dobry, a jakoś ze słcuhawek genialna. Jeżeli chcesz dopłacić i cieszyć się glównie dzwiękiem ze słuchawek, rzadziej z głośnika jak najbardziej Polecam

edt. Napisz co wybrałeś ostatecznie bo ciekawi mnie to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sola P to rzeczywiście dobra propozycja....ale niezbyt mi się podoba i jest trochę ciężka...poza tym kumpel taką ma... Sola za to jest fajna...tylko coś mi się wydaje, że komfort obsługi telefonu lepszy będzie u Ace'a 2 czy Desire X....no mam mały dylemacik....A co do wyboru, to jeszcze jakiś czas go nie podejmę...to dopiero wstępne przymiarki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności