Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] SŁUCHAWKI DOKANAŁOWE DO 500 ZŁ HELP!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam słuchawek dokanałowych typu OVER THE EAR.

Słucham muzyki elektronicznej, trochę rocka i radiówek ale skupmy się najbardziej na 1-szym gatunku.

Od słuchawek oczekuje przede wszystkim:

-dobrą jakość dźwięku

-trochę więcej basu ale nie przesadnie, żeby nie wchodziły na resztę pasm

-dobre tłumienie

-głośność

-wygoda

 

Biorę pod uwagę słuchawki takie jak:

Altec Lansing UHP336E

Cresyn C230E

Fisher Audio Eterna

H2O Surge Sportwrap

Phonak Audeo PFE 012

Phonak Audeo PFE 112 (!)

Sennheiser IE 6

Shure SE115

Shure SE210

SoundMAGIC PL50

Ultimate Ears SuperFi 5 +

Westone UM-1

Westone 1

Sennheiser IE60 (!)

Shure e4c

Klipsch Custom 2

Shure E500 +

Sleek Audio SA6

 

+ słuchawki, które biorę pod uwagę

(!) słuchawki, które podchodzą mi najbardziej

 

Z tego zestawu najbardziej mi pasują:

Phonak Audeo PFE 112 (czytająć recenzje jakość dźwięku naprawdę powala, dodatków też jest sporo, niestety wizualnie mi się za bardzo nie podobają, chyba, że czarne ale raczej jak się kupuje słuchawki to nie powinno się do końca patrzeć na wygląd tylko jak grają, chociaż jest to kwestia indywidualna. Ja wolałbym mieć dobrą jakość dźwięku)

Sennheiser IE60 (recenzja bardzo dobra, niestety nie wiem jak grają, nie chciałbym kupować w ciemno)

Ultimate Ears SuperFi 5 ( podobno gorzej grają niż Phonak Audeo PFE 112)

Shure E500 ( oprócz recenzji też nie miałem możliwośći odsłuchu ale prezentują się ciekawie)

 

Rozważając te 4 wybory najbardziej podchodzi mi: Phonak Audeo PFE 112, Sennheiser IE60. Nie wiem czy kierować się wyglądem Sennheiserów czy dźwiękiem Audeo. Najlepiej było by odsłuchać i porównać. Może wy macie jakieś inne propozycje.

 

Pozdrawiam i liczę na waszą pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że armatury raczej się nie nadają do muzyki elektronicznej, a bardziej szczegółowej, więc nie wiem jak z tym Audeo, chociaż ten model ma wymienne filtry i można podkręcić bas. Natomiast Sennheiser ma dynamiczne przetworniki, więc to byłby lepszy wybór. Jakie jest wasze zdanie?

 

Mam jeszcze jedno pytanie. Jak te odtwarzacze: Vedia A10 8GB, SanDisk Sansa Clip+ 8GB, COWON C2 8GB black S, Iriver E300 8GB Black, iriver S100 8GB black zgrywają się z Audeo i Sennheiserem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audeo chyba mozesz sobie odpuscic do elektroniki, zobacz na Yamaha eph-100, ponoc dobre dynamiki, mozesz jeszcze poszukac Radiusow twf11, miodne sluchawki :) ale mysle ze z izolacja jak i komfortem uzytkowania duzo lepiej w Yamahach. Nie patrz az tak do konca co ktos napisal, bo to ze Audeo sa swietne nie znaczy, ze beda dobre do Twojej muzyki. Tak nawiasem pytajac: Twoje typy brales z tego testu pclab? :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem na badaniu słuchu u protetyka słuchu i powiedział mi, że najbezpieczniejsze słuchawki dla uszu to nauszne. Czy też się z tym zgadzacie? Ja słyszałem, że dokanałowe najlepiej tłumią ale doznania w nausznych są nieziemskie i maja potężne uderzenie. Na przykład dam moje stare AKG K518 DJ :) Może idę w złym kierunku i powinienem wybrać coś większego. Proszę o pomoc, bo jestem w kropce :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź jest banalnie prosta:

Phonak Audeo 012

są czarne, a poza tym IDENTYCZNE do 112, różnica w cenie na ich korzyść wynika wyłącznie z uboższego wyposażenia, które sobie możesz po prostu dokupić, choć pewnie nie będziesz potrzebował.

Wyposażone są od razu w zielone filtry, które dają najbardziej basową charakterystkę.

Genialna jakość dźwięku i doskonała kontrola basu, który schodzi b.nisko, a nigdy nie rozlewa się na inne pasma.

Jako jedyne z dotychczas testowanych przeze mnie odtworzyły prawidłowo najniższe tony obecne w moich nagraniach, bez przesterowania, a z pełnią brzmienia .

 

W kwestii bezpieczeństwa słuchu - poszukaj na forum i w necie, było o tym mnóstwo pisane i dyskutowane.

Moja osobista opinia - jeśli chodzi o uszkodzenia słuchu - nie należy demonizować.

Chyba zdecydowanie bardziej się należy przejmować wpływem odcięcia dźwięków zewnętrznych przez słuchawki typu zamkniętego na osoby znajdujące w ruchu ulicznym... (zarówno kierowców, rowerzystów, jak i pieszych) :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja polecie Ci TF 10 zamiast SF 5. Mysle,ze za ok 500zl powinienes wyrwac ;)

Wg. mnie godne polecenia zwlaszcza do takiej muzyki. Maja bardzo przyjemny bas.

Jedynym ich minusem jest chyba wielkosc;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z SanDisk Sansa Clip+ 8GB się zgrają?

 

Bez dodatkowego wzmaka będzie ciężko. Phonak Audeo są ciche same w sobie (nawet na opakowaniu producent się "chełpi", że zapewnia zgodność z normami w zakresie ochrony słuchu, LOL).

Właśnie słucham na Clipie przez Fiio E11 i jest świetnie, ale po odłączeniu wzmacniacza brakuje mocy (i jakby czegoś jeszcze), chyba, że lubisz słuchać stosunkowo cicho (co jest wątpliwe patrząc na Twój pierwszy post, hehe).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności