Skocz do zawartości

Kolumny i wzmacniacz z radiem do 4-5 tysięcy


DiamondP

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Jestem zielony w temacie i dlatego chcę was się zapytać o sprzęt stacjonarny. Chciałem kupić 2 kolumny plus wzmacniacz z radiem oraz segment z CD (dobrze jeśli miałby też wejście USB). Słucham głównie muzyki spokojniejszej, zarówno elektronicznej jak i czegoś bardziej klasycznego; muzyka typu metal czy wymagająca dużo mocnego basu w zupełności odpada ;). Pokoik mam nie za wielki. Chciałbym czegoś co by przyjemnie grało. Do tej pory miałem samo badziewie (typu mini wieże) więc nie mam porównania. Mogę na to przeznaczyć tak od 4 do 5(max) tysięcy zł. Doradzicie coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Jako , że szukasz wzmacniacza z radiem proponuje zakup amplitunera :

http://allegro.pl/legendarna-yamaha-cr-1020-zadbana-i2831223672.html

Dużo waży , dużo pobiera prądu z gniazdka ale za to świetnie gra i łapie stacje na kawałki kabla .

Czy odtwarzacz cd koniecznie musi mieć wejście usb ?

Jeśli chodzi o kolumny , to do małego pokoju tylko kolumny podstawkowe .

Myślę , że tu koledzy z forum coś doradzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Jako , że szukasz wzmacniacza z radiem proponuje zakup amplitunera :

http://allegro.pl/le...2831223672.html

Dużo waży , dużo pobiera prądu z gniazdka ale za to świetnie gra i łapie stacje na kawałki kabla .

Czy odtwarzacz cd koniecznie musi mieć wejście usb ?

Jeśli chodzi o kolumny , to do małego pokoju tylko kolumny podstawkowe .

Myślę , że tu koledzy z forum coś doradzą :)

 

No nie będę oszukiwał - część mojej kolekcji jest w FLAC lub mp3 VBR ;) Płyt mam sporo, ale jednak blisko połowę (o ile nie ponad) stanowią "pliki". Myślę, że podłączanie kompa do amplitunera będzie mijać się z celem... w ostateczności - wiadomo, tak się stanie. Ale jeśli można uniknąć, to unikam. Jeśli masz też jakieś inne typy amplitunerów i odtwarzaczy do polecenia to bardzo chętnie się temu przyjże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner z linku który podałem to najwyższa półka :) spokojnie bije sprzęt marketowy za 3-5k zł .

Jeśli chodzi o odtwarzacze z wejsciem usb to nie za bardzo pomogę .

Ale jeśli byś się zdecydował na klasyczny odtwarzacz cd to wtedy służę pomocą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pokoik nie za wielki to świetnym rozwiązaniem byłyby bezprzewodowy system monitorów aktywnych Dynaudio XEO 3. Słuchałem tego cuda ostatnio na wystawie w Warszawie, muzyka puszczona była z tableta Apple bezprzewodowo a jedyne kable w tym systemie to były zasilające do kolumn :) kolumny grały bajecznie, a bas był zaskakująco dobry jak na monitory! Ot prosty sposób na uproszczenie systemu i ograniczenie ilości zbędnych klocków w pokoju - a radio można puścić na tych kolumnach choćby ze smartfonu który ma dostęp do Wi-fi. Jako uzupełnienie - świetny kombajn multimedialny z USB i napędem optycznym - Popcorn Hour C-200 + tani a dobry DAC - SMSL SD 793.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności