Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Brainwavz M3 czy NuForce Ne-700x


Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że jest to mój pierwszy post na forum - witam wszystkich.

 

Chcę kupić słuchawki douszne do 300 zł. Naczytałem się sporo(tu i na innych forach) i wyselekcjonowałem Brainwavz M3 i NuForce Ne-700x. Słucham głównie Metal/Rock czasami dubstep i muzykę klasyczną. Odtwarzacze które posiadam to iPod Touch 3g, Zune 30g Halo 3 edition, Samsung Wave. Zastanawiam się jeszcze nad Clip+ z rb(głównie na siłownie/rower).

 

Czy te słuchawki są warte swojej ceny? Może jakieś inne w tej cenie będą lepsze? Aktualnie używam Denon ah-c360, ale chciałbym coś bardziej zbalansowanego.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Według mnie M3 wcale nie mają mało basu aczkolwiek o wiele mniej niż Ne700x. Wygoda jest w nich przeciętna ale do przeżycia, za to całe brzmienie jest naturalne, dość czyste i w moim odczuciu wyraźnie ciekawsze niż Ne700x. Jeżeli szukasz zbalansowanych słuchawek to M3 są dla ciebie.

Nie wiem tylko jak wygląda synergia z Taczką.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię. M3 jest moim faworytem, ale może jest coś innego/lepszego? Im więcej szukam tym mniej zdecydowany jestem. Co powiedziecie o Westone 1, Brainwavz B2 albo Byerdynamic MMX/DTX 100? W1 i B2 są trochę droższe od M3, warto? Clip+ jednak odpuszczę na rzecz cowon e2.

 

pozdrawiam

Edytowane przez Gerwazy123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam M3 i przed zakupem porównywałem z B2 i Westone1. Moim zdaniem B2 mają szerszą ale płytszą scenę niż M3 i kliniczną, trochę zbyt jasną, jak dla mnie górę. Westone1, to jak dla mnie proażka. Być może kwestia dopasowania i kształtu ucha, zagrały z clipem+ gorzej niż E10, mało basu jasno i płasko.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to wybiorę się na testy M3, B2 Ne-700 i może W1. Zdam relację(jeżeli kogoś to obchodzi ;) ) i napisze co wybrałem.

 

Czytając recenzje, opis produktów i profilu firmy Westone miałem wrażenie dużego podobieństwa do BOSE. Miałem douszne słuchawki BOSE i według mnie niebyły warte swojej ceny(tym bardziej, że rozpadły się po 8 miesiącach użytkowania).

 

Westone zaczyna się tak naprawdę od 3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że do Twoich potrzeb znacznie lepiej się wpasują M4, mimo, iż są tańsze od M3!

Wiem co mówię, sam je używam jako podstawowe doki, mimo iż stać mnie na znacznie wyższą półkę cenową.

Tylko nie próbuj M2 - przebasowane do absurdu, przez co trzeba używać skrajnych ustawień EQ, no i o wiele mniej trwałe.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

To jak już zachodzimy na inne modele to wypróbuj R1. To dopiero jest jazda za małą kasę. Świetne brzmienie, gdyby tylko były chociaż odrobinę ładniejsze, mógłbym dać za nie 300 gdyby tylko wyglądały jak se215

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny zepsuły mi się Sennheisery i po przeczytaniu calego Internetu poszłam do sklepu na odsłuch, napalona na Audeo Phonaka po obsłuchaniu wszystkiego w granicach 500 zl kupiłam Brainwavz M3, najbardziej mi pasowaly, najwygodniejsze w tym przedziale cenowym (tansze sluchawki leżą lepiej u mnie o.O), dźwięk naprawdę dobry, wielowymiarowy, bas nie przytlacza muzyki, dla mnie w sam raz, ale polecam udac sie do dobrego sklepu gdzie profesjonalista doradzi i pozwoli przymierzyć i odsłuchać, bo każde ucho lubi co innego

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też najbardziej podobały mi się M3 i Audeo. Wybrałem te drugie. Są prze******ste. W 100% zgrywają się z moim sprzętem i doznania ze słuchania metalu przebijają wszystko z czym miałem do tej pory do czynienia. Przestrzeń dźwięku, odwzorowanie instrumentów - crash, ride, hihat - poezja(gram na perkusji w zespole metalowym), wokal, no po prostu wszystko. M3 nieznacznie przegrały tylko dlatego, że nieco gorzej zgrywały się z Ipod touch. NuForce to dla mniej jakieś nieporozumienie. Niewygodne, wielkie i do innego typu muzyki raczej.

 

Audeo i M3 polecam wszystkim metalheadom.

 

Dziękuje za pomoc. Można zamknąć.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności