Skocz do zawartości

Zmiana sprzętu - co kupić?


Rekomendowane odpowiedzi

Tylko jak używasz wynalazków typu Mach3Bass, BBE itp. to nie ma sensu kupować słuchawek za duże pieniądze, bo i tak "zniszczysz" ich dźwięk. Ja takich "upiększaczy" nie używam i S100 gra przez to z moimi słuchawkami lepiej od Cowona. Chociaż tak jak mówię, to są indywidualne preferencje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takich "upiększaczy" nie używam i S100 gra przez to z moimi słuchawkami lepiej od Cowona. Chociaż tak jak mówię, to są indywidualne preferencje. :)

Powiedziałbym, że bardzo osobliwa argumentacja, która sprowadza się do stwierdzenia: Cowon ma opcje Mach3Bass, wiec gra gorzej od S100 :woot: .

S100 to na pewno dobry player, ale gra inaczej niz i9. W kontekście moich odczuć i kryteriów wybrałem i9. Ktoś inny nie zauważy różnicy i wybierze tańsze rozwiązanie.

Edytowane przez R0b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, S100 gra po prostu lepiej na "flat EQ" a tego oczekuje dokupując do niego słuchawki za 200, 300, 500 zł.

Każdemu podoba się inne granie, także co kto lubi. Niemniej jednak gratuluje zakupu, bo Cowon robi naprawdę dobre odtwarzacze, sam używałem F2 około 5 lat i byłem bardzo zadowolony. :)

Edytowane przez Strodus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz się wybieram do mp3store :D Spędze tam zapewne kilka ładnych godzin. Teraz już sam nie wiem, sporo ludzi mówi, że s100 to 2 klasy wyzej od i9, jest to nowszy model, i podobno lepszy ;/ Czeka mnie trudna decyzja :D

Edytowane przez eminem767
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchajcie małych playerów sony( E i S), moim zdaniem grają ciekawiej od tych cowonów i iriverów. Byłem posiadaczem cowona i jezeli słuchasz jakiejs mniej klasycznej muzyki typu pop, elektronica to cowon na flat jest suchy jak nie wiem co. Ogólnie cowona imo kupuje się po to by bawić się eq, bo możliwości są bardzo dobre. Iriver grał ok, natomiast eq w porównaniu do cowonów i sony to trochę porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z mp3store. Niefortunnie, musieli zamknąć dzisiaj wczesniej, więc miałem tylko 30 minut na odsłuch. Porównywałem poraz kolejny cowona i9 z iriverem s100.

Tym razem jakos i9 siadł mi bardziej, ale wciąż brakuje mi tego co miałem w t60.

Fakt, nie mialem za duzo czasu na zabawe equalizerem, ale mimo wszystko, t60 był mich pierwszym odtwarzaczem, którego kupiłem w ciemno za 136zł za 1gb.

I przez ponad 4 lata byłem bardzo zadowolony z dźwięku, czy to na epkach czy philipsach she9000. Teraz korzystam z xkdun cx-700 i tych she900, i testując zarówno s100 jak i i9 czegos mi brakuje. I tu własnie nie wiem czy to kwestia przyzwyczajenia czy poprostu tak grają. W tym momencie chcąc nie chcąc korzystam z creativa muvo tx, no i ten dźwięk jest dla mnie czystszy i bardziej szczegółowy, mniej zamulasty, chociaż pamiętam, że też troche mi zajęło sie przyzwyczajenie do niego po utracie t60.

Kurde, pare lat temu wydałem 136zł i byłem zadowolony od razu. Teraz chce wydac 400-500zł i w tej cenie cięzko znaleźc coś co bedzie grało lepiej od t60 :/

 

a co powiecie na ipoda 1g? może jakieś inne propozycje oprócz s100/i9/i10/b100 ? :D

Edytowane przez eminem767
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest kwestią przyzwyczajenia. Imo Muvo na pewno nie gra czyściej i bardziej szczegółowo od S100/i9/i10, już nie przesadzajmy. :P

Po prostu jest to dla Ciebie nowe brzmienie i nie wyłapujesz wszystkiego, albo masz kijowo dobrane słuchawki (nie wiem jak grają te wymienione).

Powiem Ci, że jak przesiadałem się niedawno z mojego starego Cowona F2 na S100, to też nie było jakiegoś strasznego "wow". Chociaż F2 kosztował mnie kiedyś 500 zł, więc to ta sama półka cenowa. Mam teraz jednak 36 GB pamięci z kartą a w Cowonie miałem tylko 4 GB... ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj tam, mi nawet by ta 4 stykła na siłe, najważniejszy jest dla mnie dźwięk :D Właśnie tak samo myslałem, wręcz dziwiłem się, że obsłu****ąc te s100 nie ma takiego "wow", może własnie z tych powodów o których mówisz. Ewentualnie mogę jeszcze myślec o iriverze b100, podobno gra dźwiękiem zblizonym do cowona.

Co do słuchawek, xkduny to chińskie słuchawki za 7 dolarów, kupiłem na forum, forumowicze się na nie strasznie rzucili, bo podobno grają w przedziale słuchawek 100-300zł a kupione za 40 ;) Coś w tym jest, bo są zdecydowanie lepsze niż philipsy she9000, których używałem do tej pory. Fakt faktem, jak miałem t60, używałem starych epek, i mimo, że nie są to słuchawki najwyższych lotów, dźwięk mi odpowiadał.

Sprawdzałem w mp3store na jakiś cresynach też i miałem te samo odczucie. Tak więc myślę, że to raczej nie jest kwestia słuchawek. Dziś się troche spózniłem, ale w poniedziałek planuje tam usiąść i posiedzieć ze 2-3h testując te odtwarzacze, myślę, że troche przez ten czas przyzwyczaje ucho :)

 

Rozumiem, że się raczej skłaniasz do s100 niż i9?

 

+ jestes w stanie się odnieśc do eq? w i9 jest chyba bardziej rozbudowany, a jednak spotykam coraz częściej opinie, że s100 dźwiękowo bije na głowe i9 :o

Edytowane przez eminem767
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wybierałem pomiędzy S100, i9 oraz i10. Cowona i9 skreśliłem w sumie przez to, że był dla mnie trochę za mały, nie miał slota na kartę i w dotyku wydawał się być bardziej plastikowy. Dźwiękowo lepiej wypadł imo i10, był nawet całkiem poręczny jak na swoje gabaryty, no ale też nie miał slota a S100 zagrał na podobnym poziomie i to własnie na niego się zdecydowałem. Jakościowo też wypadł chyba najlepiej, bardzo fajne tworzywo ma z tyłu, noszę go od jakiś 3-4 tygodni w kieszeni i nie ma w ogóle rysek.

EQ jest bez wątpienia lepsze w Cowonie, ale tak jak mowie, ja EQ praktycznie nie używam, więc nie brałem tego pod uwagę (bateria też trzyma przez to dłużej).

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z zakupu, chociaż nie był to łatwy wybór. Cowony też mi się podobają, miałem zresztą F2 i był świetny (w sumie nadal jest). :)

Edytowane przez Strodus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jednak spotykam coraz częściej opinie, że s100 dźwiękowo bije na głowe i9 :o

Można różnić się gustem i preferencjami odnośnie muzyki, ale takie stwierdzenie jest tak przesadzone, że osoby je wypowiadające nie są dla mnie obiektywne. Prawdopodobnie mają ten sprzęt i dlatego zachwalają, albo .. są związani z firmą. Tak samo, mimo 2h słuchania muzyki na obu, nie powiedziałbym, że i9 bije na głowę S100. One po prostu się różnią i dlatego warto posłuchać swojej własnej muzyki + wziąć słuchawki, których zamierzamy używać. Słuchawki to kluczowa sprawa. Podłączyłem do mojego i9 słuchawki ze starego mp3 Creativa - wtedy jeszcze królowała pojemność 256 MB. Grają tak strasznie w porównaniu z Koss port pro, że jeśli ktoś dąłbym mi do odsłuchu: i9 z tymi słuchawkami i S100 z Koss porta, to nie wahałbym się powiedzieć, że S100 bije na głowę i9.

@eminem767: skoro jeszcze nie uchwyciłeś różnicy, to wybierz sprzęt tańszy (S100) z możliwością włożenia karty. Szkoda dopłacać, skoro korzyść płynąca jest prawie żadna. Lepiej dołóż do dobrych słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o to, że nie uchwyciłem różnicy. Poprostu, nie jestem zadowolony z dźwięku ani i9 ani s100. Jak na 400-500zł grają dla mnie słabo.

Dlatego bez sensu jest wybrać tańsze rozwiązanie. To nie tak, że nie widzę różnicy. Widzę, ale póki co zbyt małą, również nie jestem przyzwyczajony do tego dźwięku i nie bawiłem się equalizerem. Dlatego w poniedziałek bede w mp3store raz jeszcze, i sprawdze te odtwarzacze bez ograniczenia czasu :)

 

w zasadzie mogę podnieśc budżet do 600zł, tylko czy warto?

 

Możecie ewentualnie zaproponować jeszcze jakieś inne playery? :)

 

Jak się mają odtwarzacze typu clip+ czy iriver t9 własnie do i9 czy s100/b100?

 

 

zastanawiam się jeszcze nad samsungiem r1 i Sony A864, tylko jak to stoi dźwiękowo? nigdy tego nie słuchałem i raczej nie mam okazji przesłuchac

Edytowane przez eminem767
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako ze apetyt rośnie w miarę jedzenia...nie żebym był niezadowolony z sansy, bo jest fajna. ale jakiego odtwarzacza mogę szukać zpośród używanych na allegro, który jakością dżwięku bije na głowę clipa. nie ma ciśnienia, wyczekam. upoluję, tylko czego szukać. W tej chwili jest licytacja Iriver IHP H120 20 gb.

Słuchać będę na Beyerdynamic DTX101 DTX 101 i aurvanach live. co polecanie do mniej więcej 500zł? wiem ze na forum jest dużo tematów. obecnie jestem na chorobowym i stale czytam forum i im wiecej czytam tym mniej wiem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak

Po przeczytaniu wielu postów, po wizytach w mp3store i przesłuchaniu kilku playerów wywnioskowałem, iż jeżeli chcesz kupić sobie odtwarzacz - osobiście go przetestuj.

Nie zgadzam się z licznymi opiniami co do wyższości S100 nad innymi, w sumie nie tylko ja.

Nawet T9 jest godny uwagi, o którym nikt nie wspomina tu...Wyszło na to, iż player będzie gwiazkowym prezentem od połówki, więc mam jeszcze chwilę czasu na wybór i testy :) może trafię na jakąś świąteczną promocję? :)

Czym na pewno się pochwalę :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Temat można zamknąć :)

 

i9 8GB Black + E10 Black czekają już aż znajdę je pod choinką... :)

 

Dla tych, którzy chcą się na niego zdecydować - COWON już rok temu zaprzestał jego produkcji, w mp3store są już tylko na magazynie wieć radzę się spieszyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam sanse clip z rockboxem. słuchawki beyerdynamic dtx 101 i cale. gra to super. zachciało mi się lepszego grajka. zakupiłem ipoda toucha 3g. przezyłem szok. totalna kicha. nie ma startu do sansy. wywalone pieniądze w błoto!

Edytowane przez franio123
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze będę zdania, że Apple to Apple - i nic spod tego znaku nigdy nie zagości w moim domu :)

 

Testowałem już parę sprzętów i wiem jedno - dla mnie ta marka nie istnieje. To tylko ładnie wygląda.

 

Cóż, człowiek uczy się na błędach - sprzedaj, stracisz, ale będziesz wiedział na przyszłość...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zestaw, który kupiłem, to dla mnie strzał w dziesiatkę. Przed kupnem jednak spędziłem w sumie kilka godzin podczas wizyt w mp3store na odsłuchiwaniu i testowaniu, więc Tobie radziłbym to samo...a może bardziej przypadnie Ci do gustu np. S100. Warto przed zakupem zbadać playera i słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności