Skocz do zawartości

Akcesoria do DYI


BamboszeK

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że ostatnio więcej lutuje przydały by mi się jakieś akcesoria do DYI, przeznaczenie głównie recabling i montaż PCB.

Lutownice myślę że mam dobrą bo polską transformatorówkę ZDZ LT-75. Przydała by mi się 3 ręka i odsysacz do lutowia - nie wiem co jeszcze może mi się przydać.

Najlepiej w jednym sklepie albo od jednego sprzedawcy na allegro.

 

Znalazłem coś takiego -

http://allegro.pl/odsysacz-odciag-lutowniczy-cyny-metal-i2697502816.html

http://allegro.pl/profesjonalna-trzecia-reka-z-lupa-i2708390735.html

Te będą ok czy szukać czegoś droższego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kazdym sklepie elektoniczym bedziesz miał ta 3cia reke, nic specjalnego. Ja szukam dalej.

Uzywałęs kiedys odsysacza ? powiem tak rewelacji nie ma. Jedni chwala inni nie.

 

Do rekablingu to oczywistosc kalafonia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że w każdym dostanę to wiem tyle że u mnie kosztuje 25zł, tutaj chyba identyczna za 11zł + u tego sprzedawcy jest kilka rzeczy które by mi się przydały. Odsysacza nie używałem, tylko chwilkę rozlutownicy. Kalafonie mam, ale nie używam bo słyszałem że nie potrzeba bo jest już w spoiwie. Aha, używam cynela 1mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sa po 15zł, gdzis widziałęm goscia aukcje o 1zł rózne narzedzie ale i tak konczyło sie na 80% ceny z innych aukcji. Ale przy wiekszych zakupach może zaoszczedzisz. Szukaj od najtanszych.

 

W cynie jest topnik, by prawidłowo polutowac miedz DHC molecue bez kalafoni było oj naprawde cieżko, lutowałem:/

Innaczej w cynie jest tyle topnika tyle co na pad i element a kable potrzebuja znacznie wiecej.

 

Cynel 1mm to starsznie wielka co ty rynny lutujesz ?:) max 0,7.

W auchanie masz za 10zł komplet narzedzi precyzyjnych 3kombinerki i 1obcinaczki, nie jest to zbyt precyzynie wykonane a stal tez nie jest super ale lepiej miec wiecej niz mniej.

Edytowane przez retter6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Najlepiej używaj topnika do lutowania - przykład taki RF800, dużo lepszy od zwykłej kalafonii.

2. Jeśli chodzi o odsysacz to poleca OD-25 ale ten ze stłumionym odrzutem jeśli to można tak nazwać. Korzystałem z wielu i ten jest najlepszy, wciąga i nie ma aż takiego odrzutu przy odsysaniu.

3. Trzecia ręka to podstawa, bardzo przydaje się przy pracach związanych z kablami i nie tylko.

4. Do małych elementów niezbędna jest pinceta, najlepiej metalowa niemagnetyczna np xytronic.

5. Cążki boczne to również rzecz podstawowa.

 

Topnik jest w cynie ale to nie wystarczy, szczególnie jeśli nie masz wprawy i tu bardzo się przydaje taki rf800

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę lat żyję na tym świecie i jakoś obchodziłem się doskonale tylko z dwiema rękami, chociaż pewnie niektórym to i 4 było by za mało. :)

wtyki najlepiej lutuje się wkładając w gniazdo.

polecam tego typu pęsetę zagiętą, ja używam takiej dentystycznej, naprawdę rewelacyjna sprawa, bardzo poręczna, a trzymając pod kątem nie zasłaniasz sobie lutowanych elementów.

http://allegro.pl/peseta-precyzyjna-electropark-i2770650400.html

cążki do obcinania nóg rezystorów kondensatorów, kabli, są konieczne,

jakiś naprawdę bardzo osty nóż do zdejmowania izolacji, np teflon bardzo trudno się zdejmuje i z byle kozikiem nie podchodź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności