Skocz do zawartości

Trzaski W Iaudio X5


Plóm

Rekomendowane odpowiedzi

Hejkos.

W moim nowo zakupionym x5 słychać przy każdym, manualnie włączonym utworze na jego początku dziwne dźwięki. Jest to kolejno: na początku cichy dźwięk pracy tależa dysku twardego, pstryknięcie i znowu dźwięk spowalniającego swoje obroty tależa dysku twardego. Owy dźwięk słychać równierz na początku mp3-ki nagranej dyktafonem (?). Pytałem już o to na forum głuwnym jednak tylko jedna osoba odpowiedziała mi że u niej takowych dźwięków brak. A jak jest z waszymi playerami? Pytam ponieważ niewiem czy jest to normalne, mi to brzmi nienormalnie więc zastanawiam się nad reklamacją... :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jawa - napisałem że już o to pytałem i że jedna osoba tylko mi odpisała więc pytam w miejscu gdzie może być troche więcej użytkowników x5, jeśli gafe strzelam to sorak. Tą osobą byłeś Ty :) dzięki za odpowiedź, przydała by sie mi poprostu opinia jeszcze ze dwóch osób. w załączniku przesyłam mp3 nagrane przez dyktafon z wyraźnym trzaskiem. Niewiem czy ten załącznik załącze :) robie to po raz pierwszy. Rozmiar tylko 64 kb.VOC004.MP3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słychać chyba nawet w jakim stanie sie znajdowałem robiąc ową "próbke". Shit, to ci pech... No ciekaw jestem jak ta reklamacja przebiegnie w mp3store... ehh... <_<

 

Wiem z doświadczenia ,że jeśli chodzi o servis iAudio to dłuuuugo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn: jeden miesiąc np? Doczytałem sie teraz na forum że co niektórzy posiadacze x5 niekiedy mają podobne problemy, tzn inne ale też z dyskiem, komuś cośtam buczy, komuś cośtam drga czasami, jednemu podczas zgłaśniania innemu kiedy indziej... Jakieś te dyski chyba poprostu są nienajlepszej jakości, to zdeka loteria albo dostaniesz dobry jak M@ro albo jak ja lub ktoś inny... Niepodoba mi sie to :angry: No "life" jakoś to przecierpie... Tylko to czekanie to zdeka słaba sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę się wtrącić...

 

Identyczny dźwięk, tzw.trzask, mam w swoim x5. A mianowicie właśnie jak zaczynam coś nagrywać przez dyktafon, lub też chce nagrywać coś z radia. Trzask słychać na początku, ale i później też zdarza się że go słychać. Ja się tym nie przeraziłem, bo wydało mi się to normalne, przeciez mamy tu doczynienia z dyskiem hdd. A czy M@ro ma czy nie ma takiego problemu to kwestia dokładnego dogadania się, bo kiedyś ktoś napisał że ma jakiś paski przy wyłączaniu x5, lub też przy jednorazowym przesunięciem przycisku on/off/hold. Jeden z użytkowników pisał że takiego problemu nie ma, ale ja na twardego usiłowałem go przekonać, iż napewno ma tak ja i my dwoje. No i po kilku rozmówkach jednak okazało się że i też tak ma... Nie wiem czy nie był to właśnie m@ro... (O__o)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie byłem ja ;)

 

Ja tych trzasków przy dyktafonie i nie tylko nie mam...czasem , bardzo rzadko zdarza się, że po zniknięciu klepsydry dysk "zwalnia" i wtedy troszeńke słychać jego prace ale nie słychać żadnych trzasków. Czasem tez jak po dłuższym czasie coś tam chce włączyć to "przyśpiesza" i słychać jego prace (ale nadal nie trzaski)...generalnie to nie wiem kiedy to ostatnio raz słyszałem bo słychac to tylko bez słuchawek :) no chyba że jak zaczyna gwałtownie pracowac to czuje to szarpniecie jakby ale to też rzadko ... :) także mysle że te trzaski są raczej nie naturalne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja owe trzaski (kliknięcie), które zarejestrowałem dyktafonem i umieściłem w załączniku kilka postów wyżej słysze przy każdym włączeniu odtwarzacza, każdym manualnym przełączeniu utworu na następny, włączeniu dyktafonu i pdejżewam że są one jeszcze słyszalne przy każdej "większej" operacji wykonywanej na dysku twardym. Niesprawdzałem bo odtwarzacz właściwie już zapakowałem i szykuje do wysyłki do serwisu. Te szumy dysku to jeszcze pół biedy ale to kliknięcie naprawde jest głośne. A Ty Andrew1991 Ten trzask w swojej x5 masz taki sam jak ja? Wyżej jest załącznik, wdzięczny będe jakbyś sprawdził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z użytkowników pisał że takiego problemu nie ma, ale ja na twardego usiłowałem go przekonać, iż napewno ma tak ja i my dwoje. No i po kilku rozmówkach jednak okazało się że i też tak ma... Nie wiem czy nie był to właśnie m@ro... (O__o)

 

 

To bylem ja :)

 

U mnie rowniez slychac podobny dzwiek, ale jest on o wiele cichszy- podczas odsluchu muzy czy nagrywaniu poprzez dyktafon nie slysze tych dzwiekow, ale wiem, ze prace dysku slychac (mam male podejrzenie,ze u jednych glosniej u drugich ciszej).

 

Ostatnio mialem taka sytuacje-polozylem sie juz spac po czym uslyszalem typowy dzwiek pracy dysku (charakterystyczny trzask i sciszajacy sie dzwiek - podobnie jak u Ciebie tylko trzask nie jest az taki glosny-idzie scierpiec)-spogladam na odtwarzacz, stwierdzam, ze wylaczony (spiacy bylem), po czym znowuz sie klade i za jakis czas kolejny "trzask"-dopiero wtedy "wlaczylem" x5 i stwierdzilem,ze niechcacy zostawilem go wlaczonego na caly dzien (dopiero te trzaski mnie o tym uswiadomily ;) ).

 

To, ze slychac prace dysku w X5 to juz fakt-tylko od uzytkownikow zalezy czy im to przeszkadza czy nie (ja na kosach nic nie slysze, gdyz jest to oczywiscie dzwiek "z zewnatrz").

 

Natomiast u Ciebie Płóm to juz raczej wada fabryczna-do serwisu (mi serwis wymienil X5 i odeslal sprzet w 2 tyg. po nadaniu- poprzedni mial problemy z poprawnym odtwarzaniem mp3, zwlaszcza ze zmiennym bitrate'em).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany, mam już go spakowanego, zaraz ide do UPS, mam nadzieje że tym razem przyślą mi egzemplaż bez żadnych usterek. Niesądzicie że wadliwa jest troche ta x5? Sporo ludzi ma z nią problemy, różnej maści... No nic, jestem uzbrojony w cierpliwośc. Dzięki wszystkim co naświetlili mi zdeka sprawe. Pozdrówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesądzicie że wadliwa jest troche ta x5? Sporo ludzi ma z nią problemy, różnej maści...

 

 

Niestety odnosze takie samo wrazenie-pocieszam sie tylko tym,ze jak juz dostaniesz dobrego x5 to juz nie ma z nim w przyszlosci wiekszych problemow (tylko raz musialem go zresetowac podczas przegrywania zdjec z aparatu Panasonic TZ1 -oprocz tego malego incydentu zadnych innych wad nie stwierdzilem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś może jak wygląda sprawa x5 60GB, ma on poprostu większy dysk czy też troche inny? Może x5 60GB jest już nieco inaczej skonstruowany? Wiem tylko że oprócz pojemności dysku różni sie od swoich braci też nieco innymi rozmaiarami.

 

Jest on wymiarów X5L. Ogólnie słyszałem, że dyski w X5 nie są nową konstrukcją i dlatego też w nich "shit happens". Co więcej, troche mnie to niepokoi, bo ostrze sobie ząbki na X5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Irlandi x5 w sklepach jest drorzsze. Kożystając z okazji, że kolega leci do Polski na urlop zamówiłem na jego Polski adres x5 z osprzętem (tu trudno go dostać). Wszystko pięknie, za jednym razem... a dziś wybuliłem 73e na UPS do serwisu w Polsce. "Shit happens". Cholera, naprawde jest teraz ciężko kupić dobry player, jak nie sraczka to urok. <_< Teby tak z Rio sie coś pojawiło... Tak sobie fantazjuje na poprawe humoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Irlandi x5 w sklepach jest drorzsze. Kożystając z okazji, że kolega leci do Polski na urlop zamówiłem na jego Polski adres x5 z osprzętem (tu trudno go dostać). Wszystko pięknie, za jednym razem... a dziś wybuliłem 73e na UPS do serwisu w Polsce. "Shit happens". Cholera, naprawde jest teraz ciężko kupić dobry player, jak nie sraczka to urok. <_< Teby tak z Rio sie coś pojawiło... Tak sobie fantazjuje na poprawe humoru.

 

 

Na allegro jest Rio Karma do kupienia (600zl z czyms).

 

Jesli chodzi o dostep X5 w innych krajach- w te wakacje wybralem sie do Szkocji- ani w Glasgow ani w Edynburgu nie potrafilem znalezc zadnego sprzetu z iAudio czy iRiver - nic!! Wszedzie tylko Ipody i Creativy.

Wszyscy oczywiscie biale sluchaweczki- nie spotkalem ani jednej osoby z Kossami Porta Pro na uszach (a spedzilem tam ponad 2 miesiace).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Hyba już mi na mózg pada bo zaczynam zastanawiać sie nad i taką opcją. Widziałem już tą aukcje wcześniej ale jakoś te dwadzieścia pare negatywów mnie skutecznie zniechęciło... Tylko 150e ... Widziałem tą aukcje już dużo wcześniej, ciekawe dlaczego nikt sie na nią nie połasił... Ja jednak mimo wszystko lubie kupować nowe rzeczy, mniejsze ryzyko, chociaż po tej mojej ostatniej akcji... Ciekawe kiedy pojawi sie jakiś model mp3 playera który będzie można powiedzieć że jest lepszy i od x5 i od Karmy i od h-140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tego allegrowicza ma Karme bodajze getz wiec skontaktuj sie z nim jesli chodzi o ten sprzet.

(jesli chodzi o allegro to ja biore pod uwage stosunek negatywow do pozytywow-tam jednak pozytywow jest duuuuuzo wiecej,a ostatni negatyw z marca - zreszta nic juz nie pisze,bo nie mam nic wspolnego z tym allegrowiczem wiec nie pomyslcie sobie,ze to jakas reklama ;)

 

Rowniez sie zastanawialem kiedys nad Karma i troszke za dlugo zwlekalem-getz sprzatnal mi ja sprzed nosa wiec nabylem X5 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coraz bardziej mi sie opcja Karmy widzi więc spytam. Kupiłeś x5 bo Zosia nie miała już na stanie Karmy? Szczerze mówiąc to mi sie coś wydaje że panie sprzedają bo taki interes mają, pewno nie wnikają w niuanse techniczne zbyt głęboko. Wygląda dobrze, ekranik sie świeci, cośtam gra więc jest dżi... Oczywiście przeciwko panią nic niemam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście przeciwko panią nic niemam

 

"paniom", nie "panią"... poza tym ona (Zosia) nic z tymi karmami nie robi - gdzieś kupuje odtwarzacze "refurbished" (ale na pewno nie na złomie) i po przywiezieniu do polski sprzedaje z zyskiem

 

to wszystko...

 

tak samo jak Karmę u Zosi, można kupić na allegro odtwarzacze T10 czy T30...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś może jak wygląda sprawa x5 60GB, ma on poprostu większy dysk czy też troche inny? Może x5 60GB jest już nieco inaczej skonstruowany? Wiem tylko że oprócz pojemności dysku różni sie od swoich braci też nieco innymi rozmaiarami.

 

Jest on wymiarów X5L. Ogólnie słyszałem, że dyski w X5 nie są nową konstrukcją i dlatego też w nich "shit happens". Co więcej, troche mnie to niepokoi, bo ostrze sobie ząbki na X5.

 

Dysk X5 jest taką samą konstrukcją jak dysk 20 Gb h120 ,h320 ,stare iPoo i xx innych dyskowych playerów - lwią częsc dysków do playerów dostarcza ta sama toshiba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc bardziej martwiłbym się o baterię - jej awaryjność w X5 jest większa niż samego dysku. Zresztą nie widziałem wiele osób skarżących się na dysk (napewno nie więcej niż skarżących się na HD w innych playerach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności