Skocz do zawartości

Ipod Shuffle kopiowanie


maciekp711

Rekomendowane odpowiedzi

Czy można w którejś generacji kopiować utwory na odtwarzacz bez używania Itunes ? Potrzebuję takiego odtwarzacza (oprócz Shuffle 3gen z racji budowy) dla osoby starszej ale z bezproblemową obsługą typu kopiuj - wklej . Odtwarzacz będzie podłączony do głośników przez złącze jack .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie nie można, ale na 1 gen. był program, który sprawiał że było można wrzucać przez kopiuj-wklej. Istnieje też aplikacja Share Pod, masz ją cały czas na ipodzie i w każdej chwili możesz jej użyć do skopiowania muzyki, taki przenośny iTunes. Niestety przy iPodzie shuffle 4gen sprawiała mi ona trochę problemów, czasem nie chciało czegoś skopiować, albo kopiowało w złej kolejnośći i funkcja Voiceover też nie działała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iPod Shuffle to odtwarzacz nieodpowiedni dla osoby, która nie ogarnia obsługi jakiegoś programu. iPod Shuffle 1G do obsługi (poza samym stworzeniem bazy, do tego przynajmniej raz trzeba użyć iTunes) potrzebuje jedynie jednego skryptu pythona... uruchomienie go nie jest trudne (np. pod windows wystarczy kliknąć nań dwa razy i zaczekać aż się wykona) ale trzeba pamiętać o tym za każdym razem kiedy skopiowało się coś na odtwarzacz.

 

Lepiej kupić sandisk clip/clip+ albo w ogóle coś innego (np. zen stone)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o lol, ktoś pamięta oryginalną pisownię mojego nicka O_O :D

 

na sandiksu wygląda tak, jak można sobie tego życzyć - po podłączeniu do komputera odtwarzacz widoczny jest jako dysk przenośny, wystarczy po prostu skopiować dowolne pliki obsługiwane przez odtwarzacz i po odłączeniu są one widoczne z poziomu odtwarzacza i da się je odsłuchać*

 

___

*) z małą poprawką na "extra obsługę" podcastów i audiobooków, które nie są traktowane jak reszta muzyki, dzięki czemu przykładowo automatycznie zapamiętują gdzie zakończono odtwarzanie danego pliku a nie startują za każdym razem od zera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to przyszedł mi do głowy jeszcze jeden pomysł, ale nie wiem czy dobry - na allegro bywały odtwarzacze wyglądające jak shuffle 2g (ten "samoprzypinający się") ale na kartę pamięci (nie miały w ogóle własnej pamięci, więc były tanie jak barszcz)

 

wyglądały i z grubsza działały (play, następny/poprzedni, głośność) jak ipody shuffle, z tą różnicą, że można było na nie kopiować pliki jak na pendrive (albo wyciągnąć na chwilę kartę pamięci i dosłownie skopiować muzykę na kartę)

 

... tylko że nie wiem czy da się je jeszcze gdzieś znaleźć, trzeba by zapolować na allegro, ebay'u i jakimś dealextreme

 

a z sandiskiem jest jeden drobny w sumie problem - ciężko go obsługiwać nie patrząc na wyświetlacz, a wyświetlacz z kolei jest bardzo mały... więc osoba starsza może mieć problem (ok, zależy jeszcze jak starsza)

 

... więc zostaje jeszcze obsługiwany bez wyświetlacza - choć nie wiem czy wciąż dostępny - zen stone przykładowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności