Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki douszne do 60-70 zł


siemien

Pytanie

Witam :) Planuję zrobić dla dziewczyny mały upominek w postaci słuchawek dousznych, czyli "pchełek". Ostatnie, które miała po prostu się zepsuły, a był to szajs dołączany do telefonów. Ona sama nie jest jakiś wybrednym audiofilem i słuchawki po 400 zł nie są jej potrzebne, ale chciałbym kupić jej takie dzięki, którym poczuje "nowy" wymiar dźwięku w porównaniu z doczesnym sprzętem. Zastanawiały mnie pchełki od AKG, ale podobno bardzo łatwo jest zepsuć kabel. Wybór padł na firmę Sennheiser, ale nie mogę zdecydować się na model. Proszę was, bardziej doświadczonych użytkowników o pomoc w wybraniu modelu oraz firmy w przedziale cenowym podanym w tytule. Oczywiście plus minus tam 15 zł nie zrobi przecież różnicy :) Pozdrawiam i proszę o propozycje, najlepiej z plusami i minusami, typu, że sztywny kabel albo krótki, bądź łamliwy itp itd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

MX500 lub MX400 dobre uniwersalne słuchawki jak na pchełki , uważaj na podróbki , najlepiej przeczytaj artykuł jak je odróżnić. Nie polecam serii z końcówką 50 I 75 . Solidnie wykonane i wytrzymałe.

Edytowane przez maciekp711
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja na allegro słuchawek Sennhaisera nie kupuję, ponieważ kiedyś mój znajomy, stały bywalec tego forum naciął się parę razy na podróbki CX300 bodajże. Ona słucha regge, rocka. Aha, no i miałem te Senki MX 400 i wydały mi się badziewiaste. Dostałem jest z moim świętej pamięci H10 (padł dysk, a nie wiem czy da się wymienić itp) :)

Edytowane przez siemien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

a doradzę to co sam ostatnio kupiłem :

 

Sennheiser MX 471

 

- grają bardzo fajnie - po prostu rozwalają detalami moje HTF600 i CAL'e brata

- mają podobno świetny kabel (za to je wybrałem - potwierdzam nie plącze się, mam nadzieję że będzie trwały)

- jest to żeńska wersja w małym rozmiarze, ale z gumowymi tulejkami (mi nie wypadają, a dzięki gumkom są miękkie)

- wygląd (kwestia gustu)

 

sennheiser-mx-471-mx471_19304.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Snusmumriken

Wiem, że odkop, ale mam podobny problem i nie będę zakładał nowego tematu.

 

Pytanie jest proste, czy do 70zł te MX 471 mają jakąś konkurencję?

 

Ciekawie wyglądają jeszcze soundmagic EP10 no i chyba tyle na horyzoncie szczerze mówiąc...

 

Co do wymagań - przede wszystkim słuchawki mają być uniwersalne, nie chcę tanich dokanałówek, bo nie chcę być zamknięty i boję się dudnienia. Byłoby w porząku gdyby grały w miarę przestrzennie, szeroka scena. Chyba standard. Byłoby wyśmienicie, gdyby się nie gubiły(szczegółowość) ale wiem, że to trochę wysokie wymaganie chyba.

 

W skrócie które z poniższych:

 

AKG Y15

Sennheiser MX 471

SoundMAGIC EP10

 

?

 

Chyba, że gdzieś tam pędzi czarny koń...

Edytowane przez Snusmumriken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

http://www.head-fi.org/t/727309/high-end-earbuds-dasetn-tingo-blox-yuin-etc-and-earbud-gear-discussion-impressions-thread/435

 

jak chcesz egzotyki i nie boisz się ściągać z dalekiego wschodu, to możesz poczytać ten wątek - tu możesz znaleźć swojego czarnego konia. a tak to spokojnie które byś z tych wymienionych wziął, wszystkie zagrają poprawnie. chociaż soundmagici zagrają raczej z najmniejszym wypełnieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Snusmumriken

No i jest kij w szprychy.

 

Dzięki bardzo za link. Polecam innym.

 

Do końca nie rozwiązuje mojego problemu oczywiście, pasowałoby mi porównanie.

 

Worldwide free shipping... to pasi, choć nie będę miał jak zapłacić, ale to kimś się posłużę.

 

Sam masz jakieś doświadczenia z Dasetnami lub wymienionymi w tamtym wątku słuchawkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Snusmumriken

Cóż, co najlepsze to i tak wychodzi poza budżet, yuiny, właśnie bloxy, zresztą są out of stock. Przemyślę Dasetny Baldoor i Croonsy, choć to cena i tak zbliżona do senków i nie wiem czy się opyla.

 

Dzięki jeszcze raz za wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności