Skocz do zawartości

sansa clip + urwany włącznik


slp555

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem. Wczoraj moja mp3 upadła na posadzke prosto guzikiem do wyłączania. Myślałem że trup, ale okazało się że tylko włącznik wypadł, odziwo włącznik ani nie był przyklejony ani przylutowany. Tylko wciśnięty. Niestety teraz włącznik wypada co się go nie wsadzi na jego miejsce. Moje pytanie brzmi, czy można to przykleić klejem?? jakims w stylu superglue. Czy to nie uszkodzi sprzętu? Nie wiem czy nie bedzie się nagrzewać czy coś, niestety elektryk nie jestem;P Zdjecia daje w załączniku aby sprawa była jaśniejsza....tam są dwie takie dziurki w które wciska się właśnie ten włącznik, i albo tam chce kropelke kleju dać....albo tu pomiędzy gniazda 3,5 a włącznikiem..

DSC_0001.jpg

DSC_0004.jpg

DSC_0007.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to w tych miejscach gdzie są dwie blaszki?? tylko moją lutownicą może niedać rady bo jest zbyt duża;/ musiałbym mieć bardziej precyzyjną:| w życiu się tam nie zmieszcze....żeby nie wiem co:P nie można z tym klejem spróbować? Czy to zaszkodzi?

 

I nie żebym nie myślał i nie próbował z lutownicą....ale po prostu nie mam odpowiedniej

Edytowane przez slp555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie na zakup ani serwis narazie mnie niestać....za dużo wydatków w tym miesiącu. Dlatego zastanawiam się nad klejem. Jeśli nie przykryje żadnych styków to nic się nie stanie? myślałem by klej umieścić między gniazdem słuchawkowym, a tym włącznikiem....jeśli wcześniej gniazdo trzymało się tylko na wciśnieciu, to jak złapie bok klejem to powinno trzymać....nic przewodzącego tam niema...tylko pod spodem są te dwie małe blaszki....albo klejem tylko w tych dziurkach w które ma wchodzić ten włącznik. Czy to nie jest dobry pomysł?

 

Tak jak mówiłem....gdybym miał wybór to bym nie pytał o opcje z klejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to wygląda jak pęknięty lut, więc wypadało by to przylutować z powrotem a nie kleić, jeżeli masz lutownicę nawet taka co się nadaje tylko do rynny, to powinno się udać, końcówki tego włącznika potraktuj kalafonią, a potem przyłóż z pomocą pęsety w to miejsce i przytrzymując cały czas podgrzej lutownicą nogi włącznika, wtedy powinno ładnie przystać do cyny na płytce. Wypadałoby wyciągnąć płytkę cąłkiem z obudowy żebyś miał więcej pola manewru.

jeżeli sobie nie poradzisz zawsze zostaje jakiś serwis gsm, myślę że za jeden punkt lutowniczy nie wezmą więcej niż ze dwie dychy

Edytowane przez woytl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten przycisk napewno nie był lutowany bo na zdjęciu widać dwa bolce które wchodzą w te dziurki w płytce, a te bolce są plastikowe....chyba że plastik tez się lutuje;p to będę kleił, najwyżej zeskrobie klej jak się nie uda, i wtedy zaniosę do serwisu....dzięki za odpowiedzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plastikowe bolce są po to żeby można było umieścić we właściwym miejscu przycisk i nie przemieścił się na płytce przed lutowaniem, a pola lutownicze z cyną o bardzo porowatej powierzchni powstałej po pęknięciu doskonale widać na zdjęciach

Edytowane przez woytl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, gdzie można kupić taki włącznik?

 

Mój niestety się zespół, z lutowaniem nie ma żadnego problemu, tam jest sporo miejsca ale nie wiem jaki ten włącznik pasuje.

Ma bolce w poprzek (te z plastiku) rozbiera się go od góry i blaszka która styka jest na dole.

 

wymiary 3mm na 4,6mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się czy ten nie podejdzie, teraz mam wyprowadzone druciki ale przyznam szczerze że takie rozwiązanie jest beznadziejne...

http://allegro.pl/mikroprzycisk-switch-smd-piloty-panele-5szt-p11-i2770909887.html

różnica nie duża, może się go będzie dało upchnąć, muszę sobie najpierw z wymiarować mp3, może spasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak. Mój Clip leży i czeka na działanie (dobrze, że go jeszcze nie wyrzuciłem :D). Mam włącznik i chyba nawet 3 takie, bo przecież głośność też ustawia się takimi samymi włącznikami. Ktoś mi powie jak je bezpiecznie zdemontować mając do dyspozycji stację lutowniczą z kolbą (nie ciepłe powietrze) i inne rzeczy typu zapalniczka, pęseta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co temu klipowi jest? być może bateria siadła. jeśli chcesz go na części przeznaczyć to oki;-). najlepiej podważyć pod spód wkładasz skalpel bądź cieki nóż kuchenny i podważasz delikatnie, jeśli nie wyskakuje przy lekkiej sile to rozgrzej mocno lutownicę, i wtedy pogrzej nią boki, które są przylutowane

Edytowane przez Skubej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności