Skocz do zawartości

Transport na DAC


Chickenek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, obecnie prowadzę sygnał toslinkiem ze zintegrowanej dźwiękówki na DAC. Myślałem nad zakupem E-mu 0202m i wykorzystaniem go, jako transport. Czy będzie jakaś różnica w przypadku wykorzystania wyjścia optycznego (toslink)? Jeśli to ma jakieś znaczenie to dodam, że sygnał idzie na DAC Spencera, a następnie na wzmacniacz Lovely Cube.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem trochę, nie mogłem tylko znaleźć, czy ustawienie bit perfect bez dodatkowego urządzenia na ALC892 jest możliwe? Pobrałem też WASAPI do foobara nie wiem też który tryb ustawić event vs push? Przy zmianie nie zauważyłem różnic w dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za stoną Foobar2000:Components 0.9/WASAPI output support:

"... As for the latest version of the component, two different output modes are available - push and event-driven; certain soundcards - especially USB devices - are known to cooperate better with the event-driven mode while certain other soundcards do not support the event-driven mode at all."

czyli wybrać Event, a jeżeli nie będzie działać to Push-driven.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem obie wersje od Jarka - swoja gola i kolegi na chwile full. Full gral troszke czysciej w calym pasmie, bylo jakby lepsze czarne tlo, spokojniejszy dzwiek, ze tak powiem. Duzo detali pokazanych w niemeczacy sposob.

XMOS to dla mnie super konwerter, swietnie uoprzadkowana scena, sugestywne3D, analogowo brzmiace bez cienia ostrosci, bardzo wyrownane, z duza iloscia powietrza. On jest moim docelowym transportem.

Tu jest opis kolegi, ktoremu pozyczylem:

 

http://www.audiostereo.pl/usb-to-i2s-waveio_95159.html

 

Integra prosto do daca to dno kompletne IMO, plaskie, gluche, bez dynamiki brzmienie z dzwiekiem przeniesiuonym w ghore pasma. Tylko mozg sie szybko przyzwyczaja do gorszego brzmienia.

Edytowane przez zibra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pozwólcie, że odkopię nieco temat właśnie przymierzam się do zakupu XMOS'a tylko przed zakupem chciałem się upewnić wtajemniczonych (tu zwłaszcza pytanie do zibry), czy nic lepszego na chwilę obecną nie jest dostępne? Integra faktycznie zaczyna mnie powoli męczyć chciałbym nadać temu dynamiki i życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Niestety nie upewnie Cie co do decyzji, bo jest to po prostu niemozliwe i nie wiem czy ten konwerter jest najlepszy na swiecie.

Do tej pory kazdy kto zakupil konwerter dzielil sie pozytywnymi odczuciami. Wiele obecnych urzadzen, ktore rzekomo graja swietnie przez USB i ogolnie maja swietne opinie jak Calyx, Wadia, Anedio...korzystaja z tej kosci. Tutaj oprocz przemyslanego projektu PCB sa od razu bdb zegary i mozna calosc latwo zasilic zewnetrznie. To wszystko powinno miec slyszalny wplyw na dzwiek.

Konwerter kosztuje bodajze 117 euro z wliczona wysylka do PL. Na dniach ma byc dostepna plytka corka, ktora ma jeszcze usprawnic prace konwertera. Lucian na razie ja testuje. Dokladnych szczegolow nie znam i trzeba sledzic watek.

 

http://www.diyaudio.com/forums/digital-source/188902-xmos-based-asynchronous-usb-i2s-interface-164.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem bo cena tych stabilizatorów za sztukę to prawie 150zł, Bourson jeszcze droższy.

 

Jest jeszcze jeden, którego nazwy nie pamiętam, ale kosztuje prawie 60 funtów za sztukę.

 

Większość tych stabilizatorów to zamiennik typowych LM78xx/79xx, albo podobnych w innych obudowach jak ASM1117 oraz do pracy wymagają odpowiedniego zapasu napięcia (min. 2V albo więcej), można też je posadzić jako zamiennik dla LM320/340, LM1086, LT108x, LM317/337/338/350.


Najlepiej podpytać jaką obciążalność mają te stabilizatory, one są raczej robione z myślą o zasilaniu układów na PC niż powiedzmy całego obiegu płytki drukowanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności