Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki do pracy


IceMan1988

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zastanawiam się nad słuchawkami, z których mógłbym skorzystać, aby czasem skupić się na swoim zajęciu i odizolować się od otaczającego biurowego szumu. Postaram się dość dokładnie opisać, czego oczekuję, żeby nie pozostawiać chętnych do pomocy w wątpliwości. Tak więc moje wymagania:

  1. Brzmienie - ogólnie przepadam za brzmieniem zarówno dość wyrazistym, jednak przede wszystkim ciepłym, mocno nasyconym niskimi tonami, potrafiącymi czasem również dokopać :) (preferencja do dokanałówek to SoundMagic PL21 - przy odtwarzaczu SanDisk Sansa Clip+, więc bardzo basowo),
     
  2. Dobór pod muzykę - aby ułatwić sugestię, słucham głównie rocka, heavy rocka i heavy metalu, trochę muzyki filmowej i elektronicznej (dość zróżnicowanej, np. Pendulum, Glitch Mob).
     
  3. Wygoda - mają to być słuchawki 'stacjonarne', więc mogą być duże, byleby należały do tych wygodniejszych,
     
  4. Izolacja - biorąc pod uwagę, że ja nie chcę słyszeć otoczenia, jak i również otoczenie nie będzie chciało słyszeć pobrzdękiwań przedzierających się z mojego repertuaru, najprawdopodobniej muszą to być słuchawki zamknięte,
     
  5. (opcjonalnie) Dołączony mikrofon - możliwe, że czasem będę uczestniczyć w audiokonferencjach, więc jeśli nie wpłynie to katastrofalnie na zawężenie wyboru albo zawyżenie ceny - można to wziąć pod uwagę,
     
  6. Cena - nie chciałbym płacić za wiele, jednak przy tak sprecyzowanych wymaganiach możliwe, że cena poniżej 100 zł nie zejdzie (chociaż chętnie dam się zaskoczyć), więc górna granica to 200 zł i raczej wolałbym trzymać się od niej z daleka. Do audiofila bardzo mi daleko, jednak nie przepadam za kompletną tandetą. Czasem jednak przyzwoite brzmienie można uzyskać za kwotę dwucyfrową i takie sugestie również z chęcią przyjmę :)

Słowem końcowym jeszcze dodam, że słuchawki będą śmigać na jakże mocarnym sprzęcie - Realtek HD Audio :D - jako że to komputer służbowy, nic do zmienienia w tej konfiguracji niestety nie ma. W tym wypadku przyda się, żeby słuchawki nie wymagały za wiele mocy i raczej nie wymagały korekty equalizera (którego jak sprawdziłem - nie ma) do uzyskania brzmienia, o którym wcześniej pisałem.

 

Dzięki za wszelką pomoc,

Pozdrawiam,

Piotrek.

Edytowane przez IceMan1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności