Skocz do zawartości

Itunes - problem


kamila7887

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy ktoś ma program do iPoda taki który by funkcjonował i działał jak twardy dysk by z łatwością było przegrywać wszystko co jest potrzebne bez żadnych problemów bo funkcjonowanie iPoda jest bardzo uciążliwe. Będę bardzo wdzięczna za pomoc w tej sprawie.

 

pozdrawiam

Kamila :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez Rockboxa chyba nie da rady, a na Toucha niestety nie ma ...

Ale można zastąpić iTunes inną aplikacją np foobar z odpowiednią wtyczką może kopiować i synchronizować pliki z iPodem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako dysk twardy po kablu nie da rady, ale można próbować załatwić sprawę tak - zainstalować z appstore aplikację typu GoodReader i kopiować dane jak na dysk sieciowy (o ile ma się w domu wifi)

 

... o ile jest to nowy ipod touch, bo stare nie są już obsługiwane przez programy z appstore (apple oficjalnie skończyło wsparcie dla starych urządzeń - można co najwyżej wrzucać muzykę przez itunes i tyle)

 

co do programów zewnętrznych - te z kolei nie są w stanie obsłużyć nowych urządzeń, które mają zaszyfrowane bazy muzyki w taki sposób, że żadne narzędzie (np. odtwarzacze pod ubuntu) do tej pory nie jest w stanie ich obsłużyć (skopiować na nie muzyki)

 

tak naprawdę, w praktyce, można zrobić jedną z trzech rzeczy:

- przyzwyczaić się

- kombinować z aplikacjami z appstore (wtedy nie działa standardowa aplikacja iPod, tylko trzeba stale używać tej aplikacji)

- sprzedać ipoda i kupić coś innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do programów zewnętrznych - te z kolei nie są w stanie obsłużyć nowych urządzeń

Hmm z tego co wiem to ipod manager działa z touch4G, a ze swoim nano korzystam tylko z foobara z ipod managerem (z resztą potencjalna lista działających z wtyczką sprzętów tutaj), itunsy mam odinstalowane. Tak jak pisze jupiterpm proponowałbym sprawdzić właśnie tą wtyczkę. Co prawda nie działa to na zasadzie dysku/pendrive, bo trzeba włączyć foobara, ale kopiować na/z ipoda i usuwać szybko muzykę można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wypracowałem swój własny sposób na iPhone'a/iPoda i choć nie należy do najłatwiejszych, to zdążył mnie do siebie przyzwyczaić.

Używam iTunesa z opcją ręcznego zarządzania sprzętem, żadnych synchronizacji. Wgrywam muzykę przez iTunesa, ale de facto, jak na dysk przenośny - techniką kopiuj/wklej. Co jakiś czas po update'ach zasobów muzycznych, za pomocą programu touchcopy robię backup całej zawartości, która na dysku komputerowym służy mi jako zabezpieczenie, jak i bazę biblioteki muzycznej iTunes, z której bezpośrednio mogę kopiować muzykę na sprzęt przenośny. Trochę zagmatwane, ale mi ten system służy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też korzystałem z foobara i wtyczki przy obsłudze nano 6g, bez żadnych problemów.

Ale to w dalszym ciągu nie pozwala traktować iPoda jako przenośnego dysku - jak chciał autor tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja właśnie korzystam z nano6G. I wszystko działa bez problemów.

 

czym dokładnie go obsługujesz? pod windowsem czy pod linuksem? jeśli pod windows, masz zainstalowane itunes (mimo nawet że go nie używasz)?

 

bo pod linuksem do dziś nie ma obsługi nano 6g i to był powód dla którego go ostatnio NIE kupiłem O_O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KHRoN

Używane pod windowsem XP oraz 7, do tego foobar2000 w wersji 1.1.11 + ipod manager 0.6.9.6 + iPhoneCalc.dll (itunes nie mam, odinstalowałem, musiałem tylko zostawić Apple Application Support i Apple Mobile Device, bo bez tego wtyczki nie działały)

Pod pingwinem to nie wiem, bo oficjalnie foobara na linuksa nie ma, ale z WINE można spróbować. Akurat nie mam pod ręką linuksa, aby sprawdzić, ale jak będę miał chwilę to zainstaluję.

 

 

BTW Przyjąłem, że założycielka tematu korzysta z Windowsa :-P

 

 

Edit: ale jak potrzeba Apple Application Support to i itunsy przez WINE trzeba by instalować (da się?)

Edytowane przez xmag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i wyjaśniła się tajemnica - czyli WCIĄŻ NIE MA MOŻLIWOŚCI OBSŁUGI POZA ITUNES :)

 

nie ma znaczenia czy masz całe iTunes czy tylko parę plików dll, iPod wciąż wymaga iTunes (jakbyś nie miał iTunes, to obsługa nie była by możliwa)

 

dlatego nie ma i wszystko wskazuje na to że nie będzie wsparcia dla urządzeń nowszych niż iPod Nano 5G pod linuksem :(

 

---

 

wracając jeszcze do tematu od którego się zaczęło:

- nie da się obsługiwać żadnego ipoda (poza shuffle 1g + programik do budowania bazy) w trybie "jak pendrive"

- programy które wymieniłem w pewien sposób pomagają minimalizować tą niedogodność, ale jej nie eliminują

 

jeśli komuś BARDZO zależy na obsłudze "jak dysk" to rozwiązanie jest o tyle proste co brutalne - nie używać ipodów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności