Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki nauszne | do 400zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Słucham głownie rapu na swoim iPodzie i zastanawiam się nad zakupem jednych z tych trzech modeli słuchawek (AKG K450, AKG K451, AKG Q460). Nie jestem audiofilem ale zależy mi na dobrej jakości dźwięku, dobrym tłumieniu, a przede wszystkim na solidnym basie.

Z góry dzięki za pomoc w wyborze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam AKG K-450 i bardzo je lubię do średnich częstotliwości ale basu wielkiego tam nie znajdziesz. Średnie przebiją. Brakuje mi też w nich przestrzeni.

Plus, to wygodne w noszeniu - miękko na uszach i na głowie a wymienność kabli to duży plus tych słuchawek.

P.S. Ja też się podpinam do pytania z tym, że Ja: funky, jazz, elektronika i czasem progressive metal.

Edytowane przez rychubil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo łądny dźwięk. Bas jest miękki, duży środek a sopran nie syczy. Nie ma wielkiej przestrzeni, bo to słuchawki zamknięte więc bardziej grają do środka, nie jak półotwarte Kossy, które brzmią bardziej przestrzennie. Dość dobrze separują dźwięk z zewnątrz, mimo małych muszli. Bardzo wygodne na głowie - miękko siedzą, miękko też na uszach ale troszkę ciepło się robi i uszy się pocą. Muszle się obracają więc na szyji, też się dobrze nosi. Podłączenia jednego kabla a nie dwóch, to tez komfort a przedewszystkim możliwość jego wymiany, to cecha profesjonalna.

Ogólnie polecam.

Ja chciałbym cos co brzmi tak jak AKG K-450 ale z trochę większym basem, no i większą przestrzenią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że te akg mają słaby bas i ogólnie nie mają tego "kopa".

 

To prawda - bas nie jest za imponujący - jest trochę za grzeczny, no i nie ma tego kopa, którego trochę mi brakuje, choć ogólnie są ładnie brzmiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może jeszcze jakieś propozycje takich słuchawek z lepszym base w cenie nie przekraczającej 400zł?

 

W sumie nie napisałem na początku ale szukam niedużych nausznych słuchawek, które nadawałyby się na ulice, do autobusu itp. Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem Sansę clip plus i polecam do nich z czystym sumieniem i zadowoleniem AKG K450. Jak się pobawisz eq, to możesz dużo z nich wyciągnąć. Znakomicie odcinają hałas z zewnątrz, jak na tak małe muszle (zamknięte).

KPP rzeczywiście nie bardzo - za ostro, ciszej a przy max volume bas się zlewa, no i nie ma prawie odcięcia hałasu (półotwarte jednak).

Wstępnie słuchałem Duft Punk i Dream Theater - git!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleciłbym Ci sennheisery PX360 jako bardzo wygodne i dobrze tłumiące portable, ale boli mnie to, że wczoraj poszły PXC360 BT (czyli to samo, tylko z noise cancelling i bluetoothem) za 405zł (!!!).

 

Poza tym, philips citiscape uptown, Ultrasone HFI 450, do rozważenia.

 

Wszystkie z nich są większe od wymienionych - ale żadne z tamtych nie zapewnią Ci dobrej izolacji, bo są malutkie. Na pewno odczujesz różnice względem CAL! (swoją drogą, przeszkadza Ci ich rozmiar ?)

 

[dopisek] a jeśli już byś się uparł, to poluj na nie http://allegro.pl/akg-q460-white-q-460-nowe-poznan-i2638007218.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie AKG K450 ładnie współgrają z sansą clip+ ale i tak mam ochotę na coś jheszcze barzdiej basowo przestrzennego.

Mam na celowniku Senki PX 360 i Bose Ae2.

 

U mnie AKG K450 ładnie współgrają z sansą clip+ ale jednak chciałbym coś bardziej basowego i przestrzennego.

Mam na celowniku Senki PX 360 i Bose Ae2.

 

U mnie AKG K450 ładnie współgrają z sansą clip+ ale jednak chciałbym coś bardziej basowego i przestrzennego.

Mam na celowniku Senki PX 360 i Bose Ae2.

 

U mnie AKG K450 ładnie współgrają z sansą clip+ ale jednak chciałbym coś bardziej basowego i przestrzennego.

Mam na celowniku Senki PX 360 i Bose Ae2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem w mp3store i sprawdziłem jak grają ATH-SJ55 i się zachwyciłem, od razu zamówiłem ten model. Te słuchawki mają wszystko to czego potrzebuje: są wygodne, dobrze tłumią, nie są za duże, idelane na ulice i bas jest na prawdę bardzo dobry, taki jakiego oczekiwałem. Także dzięki wielkie wszystkim za pomoc

(a szczególnie temu który polecił mi ten model).

Elo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności