Skocz do zawartości

Jaki to rodzaj muzyki


daredevil

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Kiedyś słyszałem w radiu, taki fajny rodzaj muzyki: nikt nie śpiewa, ale zamiast śpiewania są różne fragmenty rozmów, z filmów podejrzewam, seriali itp. I oprócz tego jest muzyka.

 

Oprócz, że jest to muzyka, to można się pośmiać, bo czasem następujące po sobie fragmenty tworzą zabawną całość.

 

Np. 'Why did you cheat on Karen?','Remember, you dream may come true' itd.

 

Co to jest za muza, kto ją wykonuje?

 

Thanks

 

PS

Kiedyś też słyszałem, piosenkę na podstawie fragmentów z Klosa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o coś zupełine innego... to jest jakaś ponura muzyka(o ile to możńa nazwać muzyką), gdzie ktoś po postu mówi/ględzi(moim skromnym zdaniem).

 

W utworach o których mówię, są FRAGMENTY różnych dialogów(z filmów, bo są mocno akcentowane, stąd widać że są wzięte z jakiegoś dialogu) i raczej CIEKAWA muza, a nie jakieś ponure dzwięki. Chodzi mi o muzę zagraniczną raczej.

 

Twój drugi link, to zwykła piosenka jak dla mnie.

Edytowane przez daredevil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zależy co masz na myśli pisząc mówione fragmenty. Typowo mówiona "muzyka" to tzw. Spoken Word, Spoken Comedy lub ewentualnie Musical Comedy. Czasami takie wstawki rozmów występują w zespołach z nurtu "Comedy Rock" jak np. Tenacious D (polecam posłuchać pierwszą płytę o tej samej nazwie Tenacious D) - nie są to teksty wycięte z filmów, ale między piosenkami mają taki krótkie "pogadanki":

 

 

 

Wracając do głównego podziału, te trzy główne gatunki comedy dzielą się na szereg podgatunków. I tak np. Spoken Word dzieli się na: Beat Poetry, Documentary, Drama, Erotica, Fantasy, Instructional, Interview, Poetry, Radio Plays, Radio Shows, Speeches.

Spoken Comedy to: Blue Humor, Christian Comedy, po prostu Comedy, Ethnic Comedy, Gay Comedy, Latin Comedy, Morning Radio, Observational Humor, Political Comedy, Prank Calls, Sketch Comedy, Standup Comedy.

I ostatnia grupa Musical Comedy: Comedy Rap, Comedy Rock, Country Comedy, Music Comedy, Novelty, Satire, Shock Jock, Song Parody.

 

Jeśli interesują Cię zabawne "rozmówki" to wiadomo, szukasz w gatunkach ze słowem "Comedy".

Czasami można znaleźć wstawki z filmów po prostu w ich OSTach jak np. Blade Runner, ale nie ma to nic wspólnego z humorem, bo sam film nie należy do komedii.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art, nie mów, że Ty te wszystkie podgatunki z głowy pisałeś :blink:

 

Nie mówię :D Część gatunków, które słucham regularnie znam np. Comedy Rock, a część po prostu kojarzę jakieś tam nazwy, ale muszę poszukać dokładniej pełnych terminów.

Jakbyś zapytał o podgatunki metalu (heavy metalu) to mogę wymieniać wsio z głowy :P

 

ps. nie no posłuchałem jednego kawałka i teraz słucham już całej płyty :D

 

<uwaga! zawiera treści erotyczne! :P>

 

 

btw: "Dla tego filmu wprowadzono ograniczenia wiekowe na podstawie naszych Wytycznych dla społeczności." - cenzura szaleje

Edytowane przez Arthass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy o to chodzi, ale tutaj też występuje taki podkład, chyba z jakiegoś filmu. Jest bardzo mrocznie, zaczyna się od 7:42, ale fajnie posłuchać całości.

http://soundcloud.com/rodhad/mnml_ssgs_special_rodhad

 

Jeszcze gdzieś na dysku miałem podobny set.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jay, nie działa mi to, plikam na play i nic

 

Zidentyfikowałem coś ala to o czym mówię: Qeen - tytuł: flash (zdaje się, że to teksty z Flasha Gordona, tylko starsze roczinki kojarza o czym mówię)

 

"Flash I love you, but we only have fourteen hours to save the earth" :lol:

Edytowane przez daredevil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jay, nie działa mi to, plikam na play i nic

 

Zidentyfikowałem coś ala to o czym mówię: Qeen - tytuł: flash (zdaje się, że to teksty z Flasha Gordona, tylko starsze roczinki kojarza o czym mówię)

 

"Flash I love you, but we only have fourteen hours to save the earth" :lol:

Myślę, że nie tylko starcze roczniki to pamiętają ;) Wystarczy zresztą spojrzeć, że w filmie "Ted" nadal bogato jest używany jego motyw - nie bez powodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@jay, nie działa mi to, plikam na play i nic

 

Zidentyfikowałem coś ala to o czym mówię: Qeen...

Queen <_<

 

Link, który podałem działa w Operze i w Chrome, więc coś u Ciebie jest spartolone, a szkoda, bo soundcloud to świetne źródło muzyki.

Tak czy inaczej, wpadłem na kolejny "mówiony" kawałek Marco Shuttle - The Horror (Redux edit) Sampel pochodzi z filmu "Czas Apokalipsy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności