Skocz do zawartości

iPhone 5, to już niemal pewne: 12-09-2012. Po premierze.


x X x

Rekomendowane odpowiedzi

Jest już niemalże pewnym, że za jakieś 2 tygodnie światło dzienne ujrzą dwa wspaniałe produkty marki Apple.

 

Pierwszym z nich jest iPad mini, który kontynuował będzie sukces swojego starszego brata w mniejszej, bardziej kompaktowej obudowie. 7-8 calowy ekran Retina, podzespoły prawdopodobnie te same co w iPadzie 3 generacji (oprócz, naturalnie, złącza dock). Jak dla mnie, jeśli tylko będzie tańszy od wersji "dorosłej" - będzie to świetny sprzęt i chcę go mieć.

 

Więcej m.in. tutaj:

 

iPad mini

 

Ważniejszym jednak wydarzeniem będzie prezentacja nowej słuchawki Apple - iPhone 5 generacji. Najważniejsze zmiany to (wg spekulantów, jak również zdjęć, które do tej pory wyciekły do sieci):

 

- większy ekran: +/- 4 cale

- pomniejszone złącze dokowania/ładowania

- gniazdo jack przeniesione na dolną krawędź obudowy

- kamera Face Time przeniesiona nad głośnik rozmów

- obsługa NFC

- metalowo gumowy/szklany tył telefonu (przynajmniej to sugerują zdjęcia)

- krążyły również pogłoski, iż rozdzielczość i tak już świetnego ekranu Retina może zostać znacznie podniesiona

- naturalnie nowa odsłona systemu operacyjnego iOS 6

 

Tutaj więcej:

 

iPhone 5

 

Zainteresowanym polecam przeglądnąć powyższy portal w poszukiwaniu pozostałych informacji.

 

Ogólnie rzecz biorąc telefon będzie wyższy, cieńszy. Czy ładniejszy i bardziej funkcjonalny? Powiedzcie sami. Ja myślę teraz tylko o jednym - jak ukształtują się na polskim rynku ceny iPhona 4 lub 4S po wprowadzeniu nowego telefonu na rynek (prawdopodobnie 21 września) - jak prędko granica 1000 złotych za nie zniszczonego iPhona 4 bez simlocka w standardzie zostanie przekroczona. No i naturalnie z niecierpliwością oczekuję kolejnej wersji iOS jak i cen iPada mini, ponieważ mocno rozważam zainteresowanie się tym tabletem na poważnie.

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- ekran (jeśli wszystkie spekulacje się potwierdzą) będzie miał minimalnie mniej niż 4 cale, w praktyce: będzie nieco wyższy, a więc będzie miał inne proporcje niż dotychczasowe 3:2

- złącze będzie miało 6 pinów (wtyczkę będzie można włożyć dowolną stroną), indywidualne piny nie będą już miały określonej funkcjonalności związanej z akcesoriami (np. line-out czy napięcie ładowania)

- przeniesienie gniazdka słuchawkowego nie jest pewne (w przypadku telefonu było by to wybitnie niewygodne, dlatego apple nigdy dotąd tego nie zrobiło)

- nfc nie jest pewne

- zdjęcia nie sugerują gumy, wręcz przeciwnie

- rozdzielczość zmieni się tylko o tyle, że do dotychczasowego 960x640 zostanie dołożonych tyle pikseli na wysokość, ile wyniknie z nowych proporcji wyświetlacza (szerokość się nie zmieni dla kompatybilności z istniejącymi aplikacjami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo ciekawy iPhone'a 5 lub the new iPhone czy jak tam go nazwą. W kwestii designu ciezko mi coś powiedzieć bo jestem ciekaw finalnej wersji więc pozostaje czekać na premierę. Programowo pewnie bedzie wspaniale jak zawsze a o sprzedaż nie muszą sie martwić bo mają zapewnione czołowe miejsce na listach sprzedaży.

W mojej opinii tablet 7 to trochę dziwne posunięcie bo to zwyczajnie bardzo maly ekran jak na tablet ale jednocześnie większa wygoda w przenoszeniu i wadze z tym, ze kwestią jest cena.

 

Jesli bedzie cenowo korzystnie to czemu nie ale jak dla mnie iPad 2,3 to optymalne wymiary a dużą konkurencją ipada mini bedzie nexus 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to mogliby zrobić taczkę z większym ekranem, bo moje 2g już ledwo dyszy.

 

Iphonem może i byłbym zainteresowany, bo na przykładfzie Defy i taczki 2g dla mnie iOS>Andek.. Niestety, cena niszczy moje preferencje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co, jaracie się?

 

średnio... takie rzeczy jak wtyczka podzieliły fanów apple a stały się oliwą dla flame'a antyfanów antyapple

 

ja nie uważam się ani za fana, ani za antyfana, a moje zdanie jest takie że apple traci zdolność innowacji... kiedyś apple przyciągało innowacyjnością, teraz jedyne co pokazują to kolejne iteracje własnych pomysłów sprzed lat... ktoś powie że to fajnie, że rozwijają własne pomysły... a ktoś inny że to już staje się nudne

 

w praktyce: bez innowacji nie czuć presji do zmiany urządzenia na nowe, choć oczywiście każdy kolejny iPhone będzie bił rekordy poprzedniego, ja tam zostanę przy swoim ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja dobrze rozumiem że jeśli zmienią wtyczke to wszystkie dotychczasowe akcesoria będą niekompatybilne?

Jesli ipad bedzie miał mniejszy ekran to bardzo dobrze bo obecne do straszne krowy. Super do przeglądania zdjęć i filmów ale za duże i ciężkie do grania imo.

 

Jeśli nie zrobią żadnej przejściówki (albo ktoś nie zrobi tego za nich) to naturalnie.

 

Co do iPada zgadzam się z Tobą w pełni. Dlatego tak ciekawi mnie ten tablet.

 

Brak innowacyjności to prawda, ale z drugiej strony aktualnie ciężko jest zrobić coś tak bardzo innowacyjnego, aby inni tego przynajmniej pozazdrościli. Design iPhona raczej prędko się zmieni, jak widać od początku istnienia tego telefonu - moim zdaniem tu jest dobrze tak jak jest i nic nie trzeba zmieniać. Natomiast w kwestii innowacyjnych rozwiązań - wszystko ma już konkurencja, a nawet trochę więcej.

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie osobiście funkcjonalność iPada jak najbardziej podchodzi pod gadżet. Dołożenie mniejszej wersji tego nie zmieni. Ok niech daja setki dodatkow typu futerało klawiatury etc. ale w przypadku iPada, który mógłby przy odrobinie chęci i wysiłku zastąpić niektórym netbook (czyli możliwość podobnego działania na iOS jak w windowsie) bardzo by obróciła o 180 stopni funkcjonalność tego urządzenia pośród iPoda Toucha i iPhone'a.

 

Oczywiście nie przeczę funkcjonalnością typu gry, internet etc. ale w porównaniu do innych tabletów. (ogólnie gorszych) troszkę kuleje

 

Zmiana wtyku jak najbardziej na minus. Czy te kilka mm designu spowoduje zmiane i brak kompatybilnosci nowych urządzen ktore od tylu lat sa na rynku musi być wdrożone. Gdyby Jobs żył wątpie by się na to zgodził

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[..]

- przeniesienie gniazdka słuchawkowego nie jest pewne (w przypadku telefonu było by to wybitnie niewygodne, dlatego apple nigdy dotąd tego nie zrobiło)

[..]

 

Dlaczego niewygodne?

W wielu odtwarzaczach np Sony złącze jest właśnie na dolnej krawędzi.

Akurat dla mnie niewygodne jest na górnej krawędzi, kabel często przeszkadza w użytkowaniu ekranu (zależy jak się ułoży), umiejscowienie go na dolnej krawędzi imo dużo wygodniejsze.

Nie wiem jak wy chowacie telefony do kieszeni spodni, ale ja chowam telefon bez obracania, czyli górną krawędzią do dołu, wyświetlaczem do ciała.

Przy podpiętych słuchawkach do telefonu (górna krawędź), aby go schować/wyjąć z kieszeni muszę nim manewrować tak, aby go odpowiednio ułożyć do kieszeni (często grozi wypadnięciem telefonu z ręki), a tak tylko wsuwam.

 

Co do wyświetlacza to pewnie będzie to 16:9 (zyska tylko na wysokości).

 

Będzie cieńszy niż 4s i pewnie nie będzie przez to tak dobrze leżał w dłoni

Edytowane przez zervis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apple najwyraźniej również ma chrapkę na to, aby urządzenia z logo nadgryzionego jabłuszka mogły być ładowane bezprzewodowo. Jak informuje serwis Patently Apple, koncernowi z Cupertino przyznano patent na indukcyjne ładowanie przenośnego sprzętu

[...]

Nawet jeśli kolejny iPhone będzie ładowany bezprzewodowo, to Apple na tym polu nie będzie pierwszy. Dwa lata temu Palm wprowadził takie rozwiązanie wraz z modelem Pre (ładowarka Touchstone). Na początku maja również Samsung zaprezentował podobną metodę ładowania podczas premiery flagowego Galaxy S III, a niedługo po nim swoje trzy grosze dołożyło LG.

http://komorkomania.pl/2012/07/10/nowy-iphone-z-ladowaniem-bezprzewodowym

 

Czyli że co, kolejny pozew przeciw Samsungowi? Ciekawe co z producentami szczoteczek do zębów albo czajników :lol: Paranoja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co, jaracie się?

 

// trochę więcej kreatywności w wypowiedziach

 

A czym tu się jarać? Kiedyś można było się jarać nowym ajfonem, teraz, w dobie masy ciekawych telefonów z Androidem, iPhone już przestał robić na mnie jakiekolwiek wrażenie. Choć nie powiem - iOS to jednak pod niektórymi względami (szczególnie stabilności) dużo lepszy system od Andka.

 

btw. ten nowy Ajfon wygląda fatalnie w porównaniu do poprzenika (o ile tak rzeczywiście będzie wyglądał).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do iphona 5 będą dodawane nowe pchełki appla http://jailbreaklege...adphones-video/ . Całkiem fajna konstrukcja, ciekawe jak będą grać.

Ajć, po drugiej generacji iBuds które wyglądają megaklasycznie (i serio są fajne) te wyglądają jak jakieś jajo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam się w miarę podoba wygląd ip5. Na alledrogo chociażby można sobie kupić zamienne klapki na tył ip4/4S zamiast szkła. Jak ktoś się uprze na szkło w stylu 4/4s z tyłu obudowy w ip5 to pewnie będzie to do kupienia.

 

Kompletnie nie rozumiem powodu zmiany złącza dokującego. Przecież przez obecne złącze można robić praktycznie wszystko - wyjście liniowe, wyjście hdmi, komponent, kompozyt, wyjście cyfrowe dla dźwięku i dużo innych. Po co to zmieniać? Chodzi już chyba tylko o wyciąganie kasy od klientów ze względu na nowe akcesoria "only for ip5". Jeśli nie będzie zwykłej przejściówki z nowego złącza na stare....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaje ewentualność przewidywań bo może wcale wejście nie zostanie zmienione. Wydaje mi sie, ze Jobs by tego nie zaakceptował bo to odejście od stałej koncepcji marki mimo wszystko a wszelkie przecieki są często typowym działaniem marketingowym. Nie chce mi sie wierzyć by sama finalna bryła wyglądała w ten sposób jak na dostępnych w sieci zdjęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co w wyglądzie tego telefonu jest takiego tragicznego? Bo nie rozumiem. Przecież wygląda prawie tak samo z tym, że jest wyższy, poza tym drobne zmianki stylistyczne.

 

Wygląd słuchawek to kwestia gustu, bardziej powinno martwić to, iż na ich zdjęciach nie widać żadnych gumowych wstawek. Goły plastik, bez żadnego materiału zwiększającego tarcie - nie wiem czy takie słuchawki będą wygodne w użytkowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności