Skocz do zawartości

Jts hp-525 - słuchawkami dla każdego.


minicomp

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno odebrałem swój nowy zakup czyli wyżej wymienione słuchawki. Dużo było o nich pozytywnych opinii, ale zdarzały się też negatywne. Było także kilka pytań jak zmodować te słuchawki, aby grały tak jak sennheisery hd25-1.

 

1.Kwestia wygody.

Po otwarciu pudełka i wyjęciu słuchawek w oczy rzuca się to, że muszle się nie obracają, a muszle po założeniu powodują nieprzyjemne docisk. Da się do tego przyzwyczaić, lecz po co ;). Zapytałem użytkownika 4ndr3 jak udało mu się sprawić, że muszle się obracają. Oczywiście odpowiedź otrzymałem i spróbuję wam przybliżyć jak to zrobić.

1.1 Ważną rzeczą jest poprawny chwyt słuchawek. Musimy złapać tylko i wyłącznie za miejsce ze śrubką nie za cały pałąk. Jeśli zrobicie to szybko i nieostrożnie to albo urwiecie kabelek albo połamiecie haczyki na pałąku.

1.2 Teraz łapiemy za muszle i obkręcamy ćwierć obrotu w jedną i w drugą stronę. Na początku wymaga to siły, ale nie ma sie co tym zrażać, gdyż to normalne.

1.3 Gdy już uda nam się to ruszyć powtarzamy czynność na drugiej muszli.

1.4 Potem kręcimy tym tak z 5 minut na muszle.

Uwaga! Teraz nasze muszle obracają się z oporem jednym może się to podobać drugim nie, jeśli wolisz obrót znany z akg k518 polecam czytać dalej.

1.5 Na koniec polecam wziąć smar w sprayu nawet taki rowerowy i zabierać się do otwierania :).

1.6 Bierzemy cienki płaski śrubokręt i podważamy pseudo karbonowy plastik od strony łączenia z pałąkiem.

1.7 Gdyż już się delikatnie podważymy i będziemy mieli małą szparę energicznym szarpnięciem w dół i do siebie odpykamy plastik.

1.8 Psikamy, rozsmarowujemy i zamykamy muszle. Potem powtarzamy cały cykl na drugiej.

 

I to by było na tyle właśnie taka prosta czynność sprawia, że słuchawki o wiele lepiej leżą na głowie.

 

2. Dodatkowe gąbki czyli dodatek dla ludzi lubiących bas.

2.1 Co tu dużo mówić jest to prosta czynność wsadzenia w otwór pada wyciętej gąbki. Ja zastosowałem tu g-shocka, ale to od ciebie zależy jakiej gąbki użyjesz. Z tego co sprawdziłem i gęstsza gąbka tym słuchawki pogłębiają bardziej granie V czyli coś ala k518.

2.2 Wsadzenie gąbki jest dosyć problematyczne, ale jeśli masz wyćwiczoną technikę zakładania padów to możesz najpierw go zdjąć położyć pod nim gąbkę i nałożyć na niego pad.

 

3.Domowy tunning.

Pewnego razu tak jakoś mnie naszło, aby posłuchać jtsów bez karbonowego dodatku i co się okazało. Słuchawki grają fajniej. Dostały powietrza wydaje mi się, że scena się poprawiła i słuchawki zaczęły grać bardziej muzykalnie. Sam w sobie bas nie ucierpiał, oprócz tego, że zszedł troszkę na niższy plan to wykop pozostał na tym samy poziomie. Krótko mówiąc, jeśli ktoś używa jtsów tylko w domu to polecam zrobić takiego mini moda.

Czynności z punktu 1.

1.6 Bierzemy cienki płaski śrubokręt i podważamy pseudo karbonowy plastik od strony łączenia z pałąkiem.

1.7 Gdyż już się delikatnie podważymy i będziemy mieli małą szparę energicznym szarpnięciem w dół i do siebie odpykamy plastik.

 

4. Hd 25-1 możliwe ?

Opatentowałem tylko dwa sposoby upodobnienia sposobu grania tych słuchawek do tych sennheiserów.(Zaznaczam, że nigdy ich nie słuchałem, ale jeśli jtsy mają tylko więcej basu to to powinno mieć sens)

Odwracalny:

Powtarzamy czynność:

1.6 Bierzemy cienki płaski śrubokręt i podważamy pseudo karbonowy plastik od strony łączenia z pałąkiem.

1.7 Gdyż już się delikatnie podważymy i będziemy mieli małą szparę energicznym szarpnięciem w dół i do siebie odpykamy plastik.

4.1 Zatkanie samych dziurek przez ten plastik(np. palcem) powodowało dziwne granie tych słuchawek. Będzie nam potrzebna taśma papierowa(nie wiem jak to się nazywa :P) i nożyczki.

4.2 Odklejamy kawałek, ucinamy naklejamy na 2 bassreflexy i sprawdzamy efekt.

4.3 Pytanie do was czy to działa poprawnie i czy dźwięk jest taki jaki oczekiwaliście??

4.4 Zamykamy karbonem i sprawdzamy co się zmienia.

Info:Ja stestowałem tylko opcję bez tych plastików po zamknięciu mogą grać trochę inaczej.

 

Średnio-odwracalny:

Ten mod jest na zasadzie przeciwnej niż ten na bas.

4.1 Ściągamy pada z muszli.

4.2 No i tu już chyba każdy wie o co chodzi. Zrywamy gąbeczkę :(.

4.3 Zakładamy pada sprawdzamy efekt.

Info: Nie sprawdziłem tej opcji, gdyż 1 nie chcę stracić gwarancji. 2 wolę dźwięk tych basowych.

 

 

Nic więcej nie udało mi się wymyślić. Jedyne co to do wygody można sobie kupić pady od hd 25-1. Jeśli ktoś ma jakieś uwagi, zastrzeżenia lub pomysły proszę to napisać. Jeżeli będzie jakieś zainteresowanie w tym temacie to dodam zdjęcia do każdego punktu. Mam nadzieję, że się przyda pozdrawiam.

Edytowane przez minicomp
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można się jeszcze pobawić wygłuszaniem. Pod padem bardzo łatwo wyjąć driver (nie ma zatrzasków za to jest podłączony na takie małe dwubolcowe porty) i napchac czegoś pod filc za driverem (tam jest mnóstwo miejsca). W swoich muszę spróbować opcji z odwrotnym g-shock modem.

 

Wysyłane z mojego HTC Desire S za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Driver wyjęty. Faktycznie 2 bolce bardzo fajnie to przemyślane. Na razie nie mam czym wytłumić, więc wypróbuję później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności