Skocz do zawartości

Jaki kabel głośnikowy do yamahy e730?


szymszon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zamówiłbym yamahe pianocrafta e730. To co mi się nie podoba, to trochę mało schodzący bas. Czy da się to poprawić kablem?. Nie chcę jednak kupować suba, bo znów tak dużo go nie potrzebuję. Tak żeby troszkę niżej schodził, ogólnie dźwięk nabrał większej przestrzeni. Jakie byście polecili?. Tylko proszę w "normalnej cenie", tj. do 20-30zł za metr. Z góry wielkie dzięki za pomoc.

Edytowane przez szymszon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj :)

W moim systemie używam kabla do internetu CAT6 i się świetnie spisuje :) cena 1,5 - 2 zł za metr .

Bierzesz 4 żyły na sygnał i 4 żyły na masę .

Kabel spokojnie "gra" w kategorii cenowej do 10-20 zł a kosztuje grosze .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj :)

W moim systemie używam kabla do internetu CAT6 i się świetnie spisuje :) cena 1,5 - 2 zł za metr .

Bierzesz 4 żyły na sygnał i 4 żyły na masę .

Kabel spokojnie "gra" w kategorii cenowej do 10-20 zł a kosztuje grosze .

 

Kubasz , Ty tak na powaznie z tym kablem sieciowym :lol: . Cena faktycznie zachecajaca , a jak dzwiekowo sie spisuje , to nic tylko brac .

A probowales moze rekablowac jakies sluchawki nim , byc moze okaze sie lepszy od Canarka :) .

Edytowane przez PENDRAGON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To solid core więc do słuchawek raczej odradzam, poprzegina się i przełamie, ale to prawda że w cat6 używa się dużo lepszej miedzi o długich kryształach i polerowanej powierzchni, wystarczy porównać że pasmo przenoszenia, jest 3X większe od standardowej, trzeba też poszukać skrętki w izolacji z polietylenu, poza tym skrętka raczej nadaje się bardziej na dawcę przewodów z których można sobie powyplatać to i owo, niż w standardowym kablu, bo użyta geometria też jest istotna.

Jeżeli słyszałeś kiedyś porządny interkonekt z miedź occ to jest zbliżona dźwiękowo, nieco ocieplony dźwięk, dużo wybrzmień, słychać akustykę pomieszczenia i wibrujące powietrze. Oczywiście są lepsze kable, ale cena materiału jest wręcz śmieszna, warto spróbować.

Jak chcesz wycisnąć lepszy bas z tych głośników to powinieneś wytłumić trochę ścianki obudowy, najlepiej filcem, ewentualnie poprawić trochę zwrotnicę.

Edytowane przez woytl
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem częściowo okablowanie we wzmacniaczu na ten kabel :)

Ale zanim jeszcze to zrobiłem postanowiłem go podpiąć pod kolumny żeby sprawdzić jak to gra i byłem bardzo mile zaskoczony jakością dzwięku .

Słuchawek jako takich do recablowania nie mam a tak jak kolega Woytl napisał kabel ten nie za bardzo sie nadaje na kabel do słuchawek .

Jest za sztywny i się właśnie "łamie" .

 

Zdaje sobie sprawę , że wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji słuchacza jak i reszty toru .

Dla mnie to jest Best Bay w cenie do 15 zł :P

Edytowane przez Kubasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kolumn nie jest za cienki? Nie doczytałem że po 4 na sygnał i masę. Wiem że kable ze skrętki często polecane są jako sygnałowe w środku wzmacniaczy itp. ze względu za niską cenę, dobrą jakość i kolorowe izolacje. Tylko nie kupcie zewnętrznego bo często kable takie są żelowane - później trzeba było by wycierać.

Edytowane przez BamboszeK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cordial to świetny wybór do tańszych systemów. Trudno o lepszy kabel w danym przedziale cenowym. Z nieco wyższej półki polecam kable firmy Melodika z dodatkową żyłą basową lub idąc jeszcze wyżej kable firmy ultralink. Wszystkie wymienione kable użytkowaliśmy z PianoCraftami, odradzam natomiast do tego połączenia kable srebrzone bo całość gra wówczas zbyt ostro.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności