Skocz do zawartości

Jaka wieża do 800zł.?


szymszon

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule. Myślałem nad yamahą 330, ale kurcze trochę małą moc ma. Oczywiście, nie chcę dudnienia i nie wiadomo czego, ale słucham rapu i odrobinkę basu by się przydało. Dodatkowo przestrzeń, jakieś fajne czyste granie też. Audiofilem nie jestem, ale byle plastiku też nie chcę kupować. Wieża podłączona będzie do tv, także do filmów również będzie używana. Pokój 19m2. Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam!.

 

Ps.: Może onkyo?

ONKYO CS-545

albo SHARP XLHF200PHBK?

Edytowane przez szymszon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ci radził wybrać się do jakiegoś salonu i posłuchać kilku modeli, bo te wieże potrafią grać tragicznie. Byłem w szoku kiedy posłuchałem Pianocrafta, bodajże MCR-550, grał po prostu tanio, pudełkowo, plastikowo... Niekiedy te wieżyczki cierpią też na irytujące schorzenia, np. Denon D-M38 i jego głośny napęd, więc zwróć na takie rzeczy uwagę. Coś jeszcze miałem napisać, ale już nie pamiętam, więc tylko pozdrawiam.

Edytowane przez Nolife
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dozbierałbym może do yamahy e730, ale już sam nie wiem czy warto. Kurcze, dam te 1200, 1300zł tylko co jeszcze możecie polecić?. Byłem w rtv i cholera właśnie wszystkie wieże tak grały, ale może to wina akustyki w sklepie. Swoją drogą mamy starego philipsa, ma około 15 lat, a gra ciepło i lepiej niż większość tych wież. Trochę tylko wysokich brakowało, ale tak to ok. Szkoda że padła, a głośniki trzeszczą, jeden dziurawy więc musimy zmienić całą wieże.

 

Generalnie to spodobały mi się microlab solo 7c, tylko pytanie, do czego podłączyć?. Jak do tv, to tam nie ma radia ani możliwości odtwarzania płyt;p. Z resztą wszystkie wejścia antenowe zajęte przez dekoder i ogólnie antene. Anteny radiowej nie mam gdzie podłączyć. Myślałem nad małym amplitunerem, ale mama uparła się, żeby było wszystko w jednym. Chyba że kupić jakąś najtańszą wieżę z auxem i podłączyć do niej microlaby?. Tylko czy to nie pogorszy jakości?.

Edytowane przez szymszon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To biada mamie, bo z osobnych klocków złożyłbyś lepszy zestaw. Z tymi wieżami też jest taki problem, że raczej nie kupisz samej elektroniki. Wszędzie wciskają (zazwyczaj kiepskie) głośniki. Natomiast to, że jakiś stary Philips może grać lepiej niż dzisiejsze "plastiki" jakoś mnie nie dziwi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, porównywałem dziś yamahę 330 i onkyo cs 545, bo yamahy 730 nie było. Onkyo wg. mnie jest dużo dużo lepsze, yamaha to przy nim gra tak zimno że aż słuchać nie mogłem...dodatkowo jakoś wszystko środkowym pasmem? jakby grało. Onkyo jak na małe głośniczki fajną przestrzeń generuje, jakby szersza scena była, ale może się mylę. Bas przyzwoity i nawet tak bardzo nie stukał jak sharp czy philips. Yamahy 730 nie słyszałem i teraz pytanie, brać w ciemno yamahe, czy ma ktoś może onkyo cs 545?. Bo odsłuchałem, ale w sklepie to zawsze inne warunki.

Edytowane przez szymszon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, postaram się przekonać mame do rozwiązania microlab solo7c podłączone do telewizora. Teraz dostaliśmy jakiś dekoder z radiem, więc akurat, a mimo wszystko brzmienie solo7c dużo bardziej mi się podoba, nawet od tego onkyo. No i do filmów pewnie też sprawią się lepiej.

Edytowane przez szymszon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A nie zastanawiałeś się nad takim układem: Jakiś wzmacniacz na tripath (najlepiej ta-2020) i do tego mission 700, dla mnie to był chyba najlepszy zestaw do rapu jaki słyszałem. Mission 700, 701 bez problemu dadzą radę na 19m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys sluchalem wiezy Panasonic-a , z tych wyzszych modeli , ale nie pamietam konkretnie jaki i na prawde przyzwoicie grala . Moze ponizszy model , tez jest niczego sobie i cena fajna ;) .

 

http://allegro.pl/sc-pmx5-wieza-panasonic-system-audio-glosniki-i2614116852.html

 

albo taka , niezla recenzja ;)http://www.whathifi.com/review/denon-d-m38dab

 

http://allegro.pl/miniwieza-denon-d-m39-dm39-nowosc-warszawa-gratis-i2609415692.html

 

wracajac do Yamah-y , to tak jak kiedys juz pisalem , tylko dwusegmentowe sa warte uwagi , dlatego moze zainteresuj sie ta aukcja ;)

 

http://allegro.pl/wieza-yamaha-mcr-640-pianocraft-okazja-i2605166082.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena Denona zbyt duża, gdybym miał 2500 to bym już składał kino domowe. Czemu yamahy tylko dwusegmentowe?. W gre wchodzi tylko nowy sprzęt. Ten panasonic jest dosyć tani, tylko czy nie brzmi pudełkowo, jak reszta w tej cenie?.

Edytowane przez szymszon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie Pianocrafty sa neutralne , moze troche w strone zimna ,ale fajnie brzmia . A dlaczego tylko dwusegmentowe , prawie dwa razy wieksza moc ,lepsze zasilanie i wyjscie sluchawkowe lepszej jakosci . A wracajac do tego Denona ,to jest 200zl drozszy od mcr-550 , skad Ty wziales 2500zl :o .

 

http://allegro.pl/miniwieza-denon-d-m39-dm39-nowosc-warszawa-gratis-i2609415692.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że ten dopisek DAB jest ważny

 

http://www.ceneo.pl/10631791

 

Wtedy od 2495zł ceny;p. A co do dwusegmentowych pianocraftów, co z tego że są dwa razy mocniejsze, skoro te same głośniki?. Czy to coś zmienia?. I tak nie będę nic nowego do pianocrafta dokupywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ten denon całkiem fajnie gra, chociaż ja bym Ci polecał solo7c + jakiś CD, nawet jakiś nowy dasz rade wyrwać do 1300, solo7c chyba też mają 2 pary wejśc RCA jak solo6c, a radio jak sam mówiłeś masz teraz w dekoderze

 

edit.

albo nawet jakiegoś blu-raya, wtedy może nawet radia internetowe + odtwarzanie płyt no i z usb

Edytowane przez masterxaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Fajną jakość dźwięku mają wieże Denona. Raczej te z górnej półki, ale też nie jakiejś przy samym suficie.


Swoją drogą warto pamiętać, że wiele odpowiedzi w takich wątkach, to "komentarze sponsorowane". Dlatego, zanim się coś kupi, warto sprawdzić opinie na http://cosiepsuje.com/ . Tam piszą tylko o wadach danych produktów, więc na sponsorowanie czegokolwiek nie ma miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności