Skocz do zawartości

samsung s2, lepszy dźwięk


bleizer

Rekomendowane odpowiedzi

Puki co nie ma możliwości poprawy dźwięku, ponieważ nie da się ominąć wbudowanego układu dekodera. Zastosowanie wzmacniacza wzmocni tylko sygnał wyjściowy, który i tak jest dosyć mocny (choć zastosowane HD380 pro to zdecydowanie przesada:)).

Jeżeli pogłoski o androidzie 4.1 dla S2 potwierdzą się to będzie możliwość podłączenia zewnętrznego DAC-a za pomocą usb np. Fiio E7. Wtedy jakość będzie zależała już tylko od DAC-a. To tyle jeśli chodzi o odtwarzacz.

 

Jeżeli chodzi o słuchawki to zarówno 380pro jak i pl11 nie nadają się kompletnie do s2 ponieważ mocno zamulają basem (ale to może być kwestia gustu). Moim zdaniem do s2 pasują słuchawki jasne, takie jak np: MEElectronics CX21, SoundMAGIC PL21, Brainwavz Beta itp.

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam niereferencyjnego ROMu - Ressurection Remix. Obecnie jest już wersja na JB 4.1.1 (sprawdź: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1436854). Jakość muzyki dużo zależy od załadowanego kernela. Ja używam Syah i telefon wymiata. Moje Shure 440 w zasadzie niepotrzebują FiiO, który przy "samsungowym" romie był poprostu niezbędny. W RR jest możliwość użycia softwarowego Ampa w ExTweaks, coś jak Voodoo Sound z SGS1. Mimo wszystko wydaje mi się, że największego kopa miał mój S2 na Remixie w wersji 2.6.1 ale lubię mieć aktualn soft więc teraz używam tego w wersji 3.0.1. Nie wiem co mówicie z tym podłączaniem zewnętrznego DACa po USB, jak mówię, mam załadowanego Andka 4.1.1 i takiej opcji nie widzę. Ale byłoby super, coś wiecie więcej w tym temacie?

 

Warto jeszcze rzucić okiem na:

http://www.audiostereo.pl/usb-dac-z-samsungiem-galaxy-s-iii_95008.html

Wygląda obiecująco. Jutro kupię kabelek USB-OTG i sprawdzę ze swoim FiiO E10 czy działa także na S2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, zatem tak. Na dzień dzisiejszy DZIAŁA NA Samsungu Galaxy S3 !!! Ale tylko z DACami 16bit, 44khz , tu macie listę:

http://www.computeraudiophile.com/f6-dac-digital-analog-conversion/usb-audio-enabled-android-powered-samsung-galaxy-s-iii-12338/

Super sprawa, w tej chwili Galaxy S3, który "sam" gra naprawdę ekstra (sprawdzałem z FiiO E6 i Shure440 oraz Koss Porta Pro), wreszcie pozwala wyprowadzić audio po USB na DACa.

Co do Galaxy S2 - ten telefonik też mam, zostawiłem narzeczonej. Z E10 nie działa, ale z drugiej strony nie ma go na liście. Niedługo otrzymam Hifimana HM-101 i napiszę co i jak.

Polecam jednak zrootoować Galaxy S2 i wgrać rom Ressurection Remix wersji 2.6.1 (ostatni z Andkiem przed JB, wersja 4.04) koniecznie z Syah Kernel i ustawić "kernelowy" tweak audio amp na full. Naprawdę wymiata.

Natomiast Galaxy S3 jako telefon muzyczny również jest świetny. Może nie tak dobry jak zrootowany S2 ale najprawdopodobniej o większych możliwościach (wyprowadzenie audio po USB), ma w sumie też Wolfsona, gra naprawdę dobrze, szczególnie pod Powerampem. Poczekamy jeszcze z pół roku, niech wyjdą dopracowane niereferencyjne romy i wówczas może być tylko lepiej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam jednak zrootoować Galaxy S2 i wgrać rom Ressurection Remix wersji 2.6.1 (ostatni z Andkiem przed JB, wersja 4.04) koniecznie z Syah Kernel i ustawić "kernelowy" tweak audio amp na full. Naprawdę

Jak dokładnie zmiana romu wpływa na dźwięk? Poprawia się szczegółowość? Dynamika?

 

Sent from my Nokia 3310

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością daje wzmocnienie, co najmniej o 6 db. O tyle można max ustawić wartość programowego ampa w ustawieniach kernela. W ogóle rzecz jest podobna do Voodoo Sound. Ja z Shurami nie mogłem słuchać na full, bo aż uszy bolały, natomiast o ile S3 gra wyśmienicie (czysto) to bez wzmiacniacza się nie obejdzie. To już subektywna opinia ale moim zdaniem rom i kernel sprawia, że S2 gra "czyściej" (niknie ten wyczuwalny szum) i ma świetną separację pasma - ale może to kwestia słuchawek. Shure 440 są dość studyjne, więc po ogólnej poprawie dźwięku taki efekt.

Ogólnie, mając do porównania teraz S2 i S3, które oba są naprawdę genialnymi smartfonami, myślę, że sam w sobie S2 jest nawet trochę lepszy TYLKO muzycznie ale TYLKO po zrotowaniu. Pamiętam jak grał na "samsungowym" romie - teraz to dla mnie tragedia. Na "rynku" XDA-dev. jest mnóstwo romów do S2, nie twierdzę, ze RR jest najlepszy dla audiofila ale testowałem sporo i z Siyah naprawdę rządzi. Może jednak ktoś znajdzie coś lepszego, szczególnie, że Siyah nieźle ciągnie bateryjkę. Jeżeli potwierdzą się plotki o możliwości wyprowadzenia audio po USB także w S2 to już w ogóle wszystkie inne smarty mogą się schować, szczególnie, że S2 jest w dalszym ciągu świetnym smartfonem w naprawdę niezłej cenie (nowy chyba z 1300-1400 zł).

Co do S3 to jeszcze go nie zrootowałem - poczekam tak z pół roku aż dopracują romy. Zresztą fon ma olbrzymią moc obliczeniową. Filmy FullHD z DTS przewija się w czasie rzeczywistym, jak na kompie. Strony z filmikami działają jak na kompie - czysty odlot, tyle, że TW choć zmodernizowany to trochę muli jak mu się wrzuci sporo widgetów. Telefon gra naprawdę ładnie, bardzo czysto, bez szumów, które tak mnie troszkę irytowały w S2, pomimo chipu Yamahy. W "standardzie" dostajemy możliwość wyprowadzenia audio po USB a po wzmocnieniu sygnału S3 jest naprawdę świetny i to bez rootowania. Kupiłem tego HM-101 trochę dla jaj. podłaczając Shure 440 z FiiO E6 do S3 lub mniej "napędożerne" Koski jest naaaaprawdę ładnie. Wady dla audiofila - trochę duży (ale net, face i filmy na ekranie 4,8` to bajka...) i choć ładny to z pewnością od S2 mniej poręczny.

Ogólnie nie docieniałem Samsungów jako tel. "muzycznych". Mam do porównania Irivera S100, Nokię N8, która gra naprawdę ektra i powiem szczerze, że S2 TAK ale po root i wgraniu dobrego romu z kernelem. Natomiast S3 już "na starcie" jest lepszy. Tylko, że cena na razie zabójcza. W ogóle wadą wszystkich tel. są słabe moce na wyjściu, stąd albo konieczność zrootowania i użycia tweaku ampa w kernelu albo dokupienia wzmiacniacza słuchawkowego. Tyle i aż tyle- taka moja opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Up

Wgraj sobie rr 3.0.3 deep sleep juz dziala bateria ok. Tyle ze po instalacji siyaha trzeba wylaczyc telefon i wyjac baterie bo deep sleep inaczej sie nie wlaczy. Jak juz wgrasz to zdaj relacje czy dziala.

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jadę na RR 2.7 (poprawiona wersja 2.6.1), mam kabelek OTG ale trochę obawiam się podpięcia Prodigy Cuba :D

Może spróbuje jutro to dam znać :)

Co do andka 4.1.1 to wstrzymajcie się, ponieważ goście nie mogą uporać się z memory leak ...

Miejmy, że codeworkx poprawi to w następnym buildzie :) ( przynajmniej tak jest napisane w changelogu )

Edytowane przez JuRik99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

A co myślicie o takim pomyśle. Połączyć się z S2 czymś takim http://allegro.pl/nowa-jabra-clipper-stereo-tablet-android-iphone-kr-i3292798679.html i z tego czegoś wyciągnąć na kabelku cyfrowe audio. Wlutować się gdzie trzeba, ominąć jego DAC i wpiąć do jakiegoś sensownego ? Wiem, że to kombinowanie jak koń pod górkę, ale zależy mi na tym, żeby to s2 było źródłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności