Skocz do zawartości

DAC/AMP/karta dźwiękowa do sr60i ~300zł


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć od razu piszę, że nie znam się na sprzęcie audio i nie wiem dokładnie czego szukam.

Zamierzam słuchać muzyki na komputerze, ale jeśli dało by radę kupić coś co by polepszyło jakość słuchania z mp3(sansa fuze plus) to skaniałbym się bardziej do tego. Więc tutaj raczej wybór pomiędzy wzmakiem, a DAC.

Co by dało grado sr60i troszkę "kopa" w metalu, trochę więcej powietrza sceny i życia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie sprzęt jest poza Twoją kategorią cenową, ale uDAC-2 / uDAC2-HP doskonale zgrywa się z Grado. Śmiem twierdzić, że te SR80, których słuchałem na uDACu wypadły lepiej niż na NuForce HDP czy Meier Audio Corda Aria.

W Twojej cenie jest jeszcze FiiO E10, którego nie słuchałem już z Grado, ale z Superlux 668B. Dał im większe wypełnienie na basie, łagodniejszą i bardziej czystą górę (względem karty zintegrowanej), ale bardziej rozrywkowy dźwięk (w tym lepszy wykop na basie) miał uDAC-2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E10 poszerzy trochę scenę grado czy raczej zwęzi, jak u niego z separacją instrumentów?

Dadzą grado trochę kopa w metalu i będzie dobrze słyszalna perkusja?

 

Warto dołożyć do prodigy cube?

 

 

Dodam, że teraz mam kartę zintegrowaną i jeśli kupię coś inneg to chciałbym ją wyłączyć w biosie, bo po co mi ona ;p

Edytowane przez dawid95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cube gra dość miękko jeśli chodzi o bas. Ma dobre rozróżnienie poszczególnych jego pasm, ale dla mnie jest delikatnie "pluszowy". Robiłem porównanie uDAC-2 i Cube na Superlux 668B, 681 i DT 990 600 Ohm na kawałkach Rage Against The Machine - bez wątpienia muzyka miała większego kopa na uDACu. Cube był lepszy jak wolisz gładkie wysokie tony i całościowo bardziej zrelaksowany dźwięk, gdzie detale nie grają "w twarz", ale i tak są bardzo dobre.

E10 słuchałem tylko przez chwilę i już nie pamiętam, za to E17 też ocieplał i łagodził dźwięk, w zasadzie zagrał na mniej więcej takim poziomie co Cube.

W sensie była mniejsza różnica między FiiO a Cube niż między tymi dwoma a uDACiem.

 

Myślę, że powinieneś posłuchać FiiO E10, być nie potrzebujesz takiego wyostrzenia dźwięku jak w uDACu i E10 Ci wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do E17 można, tak samo do E7, o którym wcześniej nie wspomniałem. Lepiej przez USB, chyba że masz naprawdę dobry Line Out w komputerze. Inaczej lepiej skorzystać z DACA.

E7 podbija bas podobnie jak uDAC, może nawet bardziej. Ma trochę charakterystykę V, z dobrą sceną. Mnie niestety dźwięk E7 na CAL męczył ze względu na soprany, były trochę "dzwoniące". E7 miałby dobry start do uDACA gdyby nie to że względem niego brakuje mu szczegółów i wypełnienia. Zapamiętałem dźwięk E7 jako trochę "napompowany", tzn. pozornie instrumenty są szczegółowe, ale brakowało mi informacji w pozostałych planach.

Jeśli nie potrzebujesz wejścia line in lepiej wziąć E10.

Być może ratunkiem dla E7 byłby sterownik Ploytec USB Asio, na którym góra na Cordzie Aria jest łagodniejsza, a E7 z układem PCM270X jeszcze się na ten sterownik łapie.

 

Niedługo będzie też nowa wersja E7 z 24/96 i regulacją basu/trebli jak z E17, nie wiem tylko jak wtedy będzie z ceną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności