Skocz do zawartości

Creative ZEN X-Fi Style 16gb


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad kupnem ''porządnego'' odtwarzacza mp4, bo słuchanie z telefonu jest irytujące. Moją uwagę przykuł Creative ZEN X-Fi Style 16gb. Słucham głównie rocka, hard rocka i metalu. Jest to dobry wybór? Dodam, że do odtwarzacza wybrałem słuchawki Sony MDR-ZX600, ale nie wiem czy będą pasować do odtwarzacza.... Może ktoś ewentualnie polecic jakis inny odtwarzacz do 350zł?

Prosze o odpowiedź, z góry dziękuję...

Pozdrawiam :)

Edytowane przez RastafarajPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś jaki budżet masz na odtwarzacz, nie udzieliłeś informacji jakie masz doświadczenia/jakich grajków już używałeś.

Do słuchawek nausznych używanych jako portable powinieneś zainwestować w jakiś mały wzmacniacz słuchawkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest świetny to po co go zmieniać? Zainwestuj w lepsze słuchawki/wzmacniacz i będzie tylko lepiej.

Bez wzmacniacza się obejdzie, tylko nie napędzisz słuchawek w 100% z samego grajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest świetny to po co go zmieniać? Zainwestuj w lepsze słuchawki/wzmacniacz i będzie tylko lepiej.

Bez wzmacniacza się obejdzie, tylko nie napędzisz słuchawek w 100% z samego grajka.

Po co zmieniać? A co ja mam robic z 512 mb pamięci?! Kiedys to wystarczało, teraz muvo zostanie do biegania, a do normalnego słuchania chcę czegoś lepszego ;)

Albo lepiej zainwestowac w ipoda? Proszę o pomoc...

Edytowane przez RastafarajPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu paru tematów też o nim myślałem... W sumie niedrogi, mały i praktyczny, ale obawiam się czy ma wystarczająco dużo mocy żeby pociągnąc Słuchawki sony MDR-ZX600 i czy nadaje się do rocka/ metalu...

Jeszcze sprawa rockboxa, czytałem, że czcionka po jego zainstalowaniu jest strasznie mała, jednak jesli go nie zaintaluję to karta pamięci będzie się długo wczytywać?

Edytowane przez RastafarajPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To spoko, a z tą mocą to wiem tyle że słuchawki mają 40 omów....

No dobra, to mam dwóch kandydatów: Clip Zip i Fuze, a, że tego drugiego ciężko dostać zostanę przy Zipie, czytałem, że gra tak samo jak Clip +... No to teraz pytanie: lepiej kupować z większą pamięcią i dokupic kartę czy od razu brać 8gb?

Edytowane przez RastafarajPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj trochę to forum, a dowiesz się, że cyferki niczego w sensie dźwięku ani nie opisują, ani tym bardziej nie przesądzają. A co do odtwarzacza - tak, z Clipa+/Zip powinieneś być zadowolony, bo to chyba najtańsze tak dobrze grające odtwarzacze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ci odpisać na to wcześniej, ale się powstrzymałem, bo nie ma tutaj jednoznacznej odpowiedzi. Zależy ona od mnóstwa czynników: ile masz teraz muzyki, o ile zamierzasz powiększyć kolekcję, jaka jest różnica cenowa między większym grajkiem a mniejszym z kartą (tu prawdopodobnie druga opcja wygra, ale wystrzegaj się podróbek kupując na aukcjach internetowych i w mniejszych/mniej znanych sklepach!) itp. Sam bym brał raczej większy player, bo może zamarzy ci się słuchać z plików bezstratnych (czy jest sens, czy nie to już inna bajka i temat na dyskusję), a zawsze możesz rozszerzyć mu pojemność o kartę (weź pod uwagę, że max dla karty to 32GB - dla mp3 sporo miejsca, dla lossless - nie tak bardzo).

Edytowane przez g_betiuk
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhm... Kupię ten odtwarzacz 8gb, bo większego nie ma, powinno na dobry początek wystarczyć... Poźniej najwyżej dokupię jakąś kartę z SanDisk-a... :) Dzięki wielkie za pomoc!

Edytowane przez RastafarajPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, zmieniłem jednak zdanie... Co powiecie na odtwarzacz Sony E464? Kupiłem słuchawki Sony MDR-ZX600 i teraz chciałbym jakiś odtwarzacz z sony z pamięcią minimum 4 gb. Słuchawki grają czysto i fajnie słucha się na nich rocka, więc potrzebuję odtwarzacza o podobnym brzmieniu... Budżet do 300zł... Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności