Skocz do zawartości

NWZ-E464


Doe Rae Me

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zastanawiam się nad kupnem sony NWZ-E464 (po zakupie ipoda nano 3g i okropnej jakości basu zmuszony jestem zmienić odtwarzacz) Naczytałem się że jakość dźwięku jest bardzo dobra a na tym głównie mi zależy. Jednak pojawia się problem. Czy w nim została założona blokada głośności? Jeżeli tak to oczywiste że natychmiastowo skreślam ten odtwarzacz i szukam kolejnego. I w takim razie co polecacie? Byłem kiedyś zadowolonym użytkownikiem walkmanów sony dlatego jestem za tym aby kupić walkmana. Cena to jakieś 400zł na odtwarzacz. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle masz szansę tylko musisz poszukać takiego bez blokady bo jest to jedyny ich mankament. Jak nie zostaje jeszcze wzmak E5 albo E6, ale jak będziesz słuchał na dokanałówkach to bez obaw starczy skali gorzej jest przy nausznikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy nie jest czasem tak, że ów blokadę można normalnie w menu wyłączyć? Miałem kilka sprzętów Sony (aktualnie Network Walkman NW-A300V) i jest odpowiednia opcja w menu.

 

W niektóych tak w innych nie. Zależy to już od konkretnego modelu (możliwości wejścia w menu serwisowe) w tych najnowszych jednak zdecydowanie tej opcji brak :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AVLS jako funkcję tymczasowego obniżenia głośności mają chyba wszystkie grajki Sony. Zaś jeżeli chodzi o tą nieszczęsną blokadę głośności nakładaną ze względu na przepisy UE, to z tego co mi wiadomo pozbawione są niej starsze grajki - serie A810, A820, S630 i X1000 oraz inne z podobnego okresu. Wszystkie nowsze niestety już mają to badziewie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie dostalem e464 i wg mnie po wylaczeniu opcji AVLS w menu glownym (bez kabinacji w serwisowym) na dolaczonych sluchawkach seryjnych przy poziomie glosnosci 30pkt jest glooosno ze na dluzsza mete nie da sie tak glosno sluchac. Na sluchawkach Sennheiser hd202 przy 30pkt jest ciszej bo sluchawki maja wiekszy pobor mocy (w porownaniu do seryjnych) ale nadal jest zbyt glosno. Nie widze problemu. Nie wyobrazam sobie jak musi byc glosno po zdjeciu blokady z menu serwisowego ;P albo mam taki dobry sluch albo Wy sluchacie nadzwyczaj glosno lub macie juz sluch slabszy ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Posiadam Sony NWZ-E473 i ograniczenie głośności bez problemu wyłączyłam.

I tak jak już wspomniał rimmski, muzyki na zewnątrz z dołączonymi słuchawkami da się i tak spokojnie słuchać na 15, czyli tym limicie.

Edytowane przez alexa55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności