Skocz do zawartości

[cfmod] ipod video - transfery


mart!n3k

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim!

 

Czy ktoś z kartą cf z adapterem w swoim grajku może podzielić się swoimi wrażeniami pod względem prędkości karty? Miałem to ustrojstwo na zielonym adapterze PA-CF18Z z kingstonem 8gb 133x elite pro, który ponoć ma odczyt na poziomie 25MB/s i muzyka na niego wgrywała się z prędkością 2-3MB/s :/ Ponadto były jakieś dziwne opóźnienia w pracy z windą - na nowy folder trzeba było czekać 3 sekundy i generalnie grajek wyraźnie mulił w porównaniu do zwykłego dysku. Teraz mam wsadzony dysk ssd zif 16gb i jest kosmos, więc na pewno nie była to wina samego ipoda. Jak to u was wygląda i w jakiej konfiguracji? Nie wiem, czy miałem jakiś skopany adapter, czy też ta karta działa słabo, czy też te mody cf to tak naprawdę bujda na resorach tylko nikt o tym nie raczy wspomnieć... Z góry dzięki za wszelkie info :)

Edytowane przez mart!n3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, tylko, że piszesz, że karta miała ODCZYT na poziomie 25mb/s, więc nie ZAPIS. Zazwyczaj pamięci flash mają mniejsze (nawet dużo) poziomy zapisu niż odczytu. Co innego z dyskami, które odczyt i zapis mają na podobnym poziomie. Flash ma tą przewagę, że ma krótszy czas dostępu do pamięci, dlatego często stosuje się jako cache lub w postaci ssd jako dyski główne pod windowsa. Co do Twojego problemu to może karta była skopana lub adapter blokuje zapis do iluś tam mb/s, stąd te spowolnienia. Nie wiem jakie prędkości odczytu i zapisu posiada ten kingston, więc nic więcej nie wymyślę :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg specyfikacji 25MB/s (tak, megabajtów) odczyt i 20MB/s zapis. Odczyt swoją drogą też był paskudny - ok. 4-5MB/s :/ Generalnie jak trochę pogoglowałem o testy na googlu to potwierdzały to, co producent napisał na etykietce. Ba - odczyt wychodził powyżej 30MB/s.

 

Problem też w tym, że mam czytnik cf - tylko że na nim odczyt z karty to 1-1.5MB/s o.0 A innego czytnika ani karty cf do sprawdzenia nie mam. Wyprzedzając pytania - tak, działa na usb2.0 - to kombajn modecoma i karty sd czyta w "normalny" sposób.

Edytowane przez mart!n3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj odpalić np. HD Tune 2.55

Właśnie z tego programu rzucam liczbami.

 

Wybrałeś fatalną kartę. Przy Adata 533x lub Kingstonie Elite 233x transfery na sofcie Apple dochodzą do 8-9MB/s, na RBXie 1,5-2MB mniej.

Czyli mniej więcej to samo, co teraz na ultraszybkim ssd w środku, hm... A jaki masz adapter? Też to zielone chińskie badziewie czy też iFlasha? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj odpalić np. HD Tune 2.55

Właśnie z tego programu rzucam liczbami.

 

To HD Tune obsługuje pamięci flash? Jest jeszcze taki jeden program, wg mnie lepszy i dokładniejszy, nazywa sie Crystal Disk Info.

 

I jeszcze pytanie: czym się różni pamięć CF od, jak to napisał autor "dysk ssd zif"? Czy to aby nie jest pomieszanie pojęć? Przecież to chyba ta sama technologia, czyż nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HDtune obsługuje pamięci masowe usb, a jako taką wykrywany jest iPod - można testować transfer itp.

 

http://factory.dhgate.com/laptop-hard-drives/new-kingspec-1.8-zif-16gb-solid-state-drive-ssd-mlc-for-htc-dell-samsung-8335-p42065973.html - takie coś mam w środku, a czy to to samo - cięzko powiedzieć :) Dyski ssd mają w sobie jakiś kontroler pamięci, a czy w kartach cf też coś takiego siedzi to nie wiem

 

Tak czy siak - dzięki za wszelkie info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności