Skocz do zawartości

Kupno netbooka


galik019

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Miałem Toshibę A300-15k, po 2 latach z czego spooooro był z baterią podłączony do zasilania bateria zaczęła trzymać zamiast 2,5h to 30 minut... także nie wiem czy to nie szkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up chyba z baterią do prądu.

 

Podobna sytuacja spotkała firmowego laptopa Toshiba, po roku bateria trzyma w porywach 30 minut. A bateria nie była z niego nigdy przez ten rok wyciągana. Może to zależy od laptopa, firmy, ogniwa, ale jednak wiele osób zaleca wyciąganie tej baterii (naturalnie w odpowiednim jej stanie) jeśli nie jest używana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logiczne, że jeśli bateria jest cały czas włożona, a lapek podłączony non stop do sieci to bateria się zużywa masakrycznie szybko.. A to dlatego, że cały czas jest 'doładowywana' z sieci.. Ja z mojego HP'ka mam wyjętą baterię jak jest podłączony dłużej do prądu zasilaczem, a bateria w świetnym stanie i gdy potrzebuję to ładuję, zabieram lapka z baterią i do końca wyładowuję. Niestety na to nikt nie zwraca uwagi i potem zdziwienie, że po roku bateria nie trzyma w ogóle, bo lapek był przez rok na zasilaczu z włożoną baterią w środku..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne jest aby robić pełne cykle rozładowania i ładowania(bez przeginania) przynajmniej co jakis czas min 1 na miesiąc. Tyczy sie to prawie wszystkich urządzeń.

 

Przeładowanie na dłuższy czas jest tak samo groźne jak krytycznie niski stan napięcia.

 

Dochodzi jeszcze ilość cykli ładowań ograniczona chipem, po co po to by nie używać w nie skończoność wysłużonego aku

Edytowane przez retter6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zrezygnowalem z netbooka na rzecz czegos wiekszego. Praktycznie jestem zdecydowany na HP 6910p :) Znalazlem taka aukcje http://allegro.pl/hp-6910p-t7500-2-2-ghz-2gb-320gb-nowa-bateria-i2472247699.html i zastanawiam sie czy warto :P Klawiature niemiecka moge zmienic za pomoca naklejek ? Ktos ich uzywa, nie odklejaja sie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrezygnowalem z netbooka na rzecz czegos wiekszego. Praktycznie jestem zdecydowany na HP 6910p :) Znalazlem taka aukcje http://allegro.pl/hp...2472247699.html i zastanawiam sie czy warto :P Klawiature niemiecka moge zmienic za pomoca naklejek ? Ktos ich uzywa, nie odklejaja sie ?

 

Dobry wybór (HP 6910P) ;).

Mój jeszcze śmiga, a już mam go prawie rok (kupiony poleasingowy, ma trochę na karku, ale jest zadbany, a jeśli chodzi o jego pracę to nie jest zbytnio oszczędzany ;) )

Naklejki cóż.. ja bym kupił całą klawiaturę, jeśli już :). W tym modelu wymiana banalna (kilka śrubek, od góry wyciągasz samą klawiaturę i wyciągasz taśmę, bez rozbierania laptopa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności