Skocz do zawartości

Soundmagic P30 - złamany pałąk


Foreee

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Ostatnio poszedł mi pałąk w P30. Nie jestem najlepszy w takich technicznych pracach. Mielibyście jakieś sugestie jak to naprawić, w taki sposób żeby mi jeszcze posłużyły? Dziwię się, że nie wzmocnili tego miejsca bardziej. Pałąk trzyma się tutaj na dwóch cienkich kawałkach plastiku.

 

Pozdrawiam!

P1010686.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pałąk trzyma się tutaj na dwóch cienkich kawałkach plastiku.

 

I to przy b.dużych naprężeniach przenoszonych właśnie w tym miejscu.

Miałem dokładnie to samo. Ponieważ bardzo lubiłem dźwięk P30, więc zakupiłem drugą parę z myślą o posiadaniu dwóch "na zmianę", ale - zanim zdążyłem wysłać pierwsza parę z reklamacją w ramach gwarancji - pałąk w drugiej parze pękł w innym miejscu. Wkurzyłem się i z dwóch par zrobiłem jedną wykorzystując "zdrowe" elementy. Nie minęło 10 minut - i nowo powstała hybryda P30 pękła w jeszcze innym miejscu pałąka. Tego było mi już dość i rzuciłem ten syf w kąt przysięgając "nigdy więcej P30". Szkoda, że w tym czasie miałem już w drodze zakupioną w lombardzie przez Allegro trzecią parę - tym razem białą. Obchodzę się z nią jak z jajkiem, nie usypiam w niej, nie opieram o nic głowy - izyje, choć jakoś nie mogę jej wygrzać - jej dźwięk jest gorszy od obu czarnych, mimo, że gra dłużej niż druga para. Może więc to nie kwestia wygrzania... Albo mózg w międzyczasie przyzwyczaił się do ATH-ES55 w których teraz usypiam (na przemian z Brainwavz M2) :)

Postaram się wrzucić fotki uszkodzeń gdy będę w pracy (tam trzymam ich zwłoki).

Moim zdaniem konstrukcja pałąka P30 jest skandaliczna, wielka szkoda gdyż brzmienie mi bardzo odpowiadało, no i niesamowicie wygodnie leżą na głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też jest moja druga para Soundmagic'ow. Pierwsza po 2 tygodniach poszła na gwarancję. Druga trzymała troche dłużej, ale też ją dopadło. Nie mam już ochoty wysyłać ich znów do serwisu, bo prędzej czy później to się skończy tak samo, zresztą aktualnie nie mam innej pary do słuchania. Generalnie szkoda, bo słuchawki dzwiękowo naprawdę mi się spodobały. Przeglądając ostatnio rynek, ciężko znaleść coś na tyle ergonomicznego i dobrego dźwiekowo jednocześnie. No ale jakby nie patrzeć wykonanie jest tragiczne, za tę cenę sądziłem że jednak dłużej mi posłużą i nie będzie takich problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zielonego pojęcia jak bardzo jest to trwałe, ale jestem pewny że nie jest mniej wytrzymałe od stanu fabrycznego. Nie rozumiem, jak można było wypuścić słuchawki które po 2 tygodniach użytkowania po prostu pękają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie - jak już gdzieś wyżej pisałem - mam białe i się na razie trzymają bez zarzutu, a 2 pary czarnych tak się połamały, że nie da się z nich zrobić nawet jednej.

Z tym, że te czarne brzmiały zdecydowanie lepiej (nawet bez wygrzania) niż te białe (why???)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Łączenie, które zaproponował kolega trzyma się już od 3 tygodni i nic nie wskazuje na to żeby miało ochotę odpuścić. Słuchawki używane dosłownie codziennie w przeróżnych sytuacjach, włączając to że kilkukrotnie sie "przespały" ze mną. Po takim okresie 2 ostatnie pary nie wytrzymały.

 

Swoją drogą wygląda na to, że zrobili mnie w przysłowiowego "ch*ja". Kiedy pierwszy raz pękły zażyczyłem sobie wymianę słuchawek i teoretycznie takie dostac miałem. Problem w tym, że jedna strona pękła(ta którą musiałem naprawić), a plastik przy zawiasie po prostu się odłupał. Druga natomiast jest w pełni sprawna i nie ma śladu żadnych ubytków, w dodatku narazie trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 8 miesięcy temu...

Ktoś oddawał P30 na gwarancję?

U mnie rozkruszyły się przy regulacji i oddałem do Empiku. Chłop powiedział, że prawdopodobnie będzie zwrot kasy, ale jak mi mają 100zł oddać to już mogłem sam coś wymodzić z pałąkiem.

Komuś się udało wymienić Soundmagici?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności