Skocz do zawartości

Synchronizacja po formacie - jak wykonać bez usuwania danych?


x X x

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien problem, którego się naturalnie spodziewałem, jednak myślałem, że uda się z nim jakoś poradzić.

 

Otóż nie. Stawiałem nowy system (ten sam, który był przed formatem), zainstalowałem iTunes, co się dało dodałem wszystko do biblioteki tak jak było (oprócz zdjęć: muzyka, wideo, programy). Podłączam go, wykrywa go oczywiście poprawnie, ale w opcjach synchronizacji prawie wszystkie opcje są odznaczone (oprócz zdjęć), przy zaznaczaniu dostaję informację, że przy synchronizacji wszystkie dane z ipoda zostaną zastąpione danymi z PC.

 

Klikam synchronizuj i dostaję komunikat, iż na odtwarzaczu jest za mało pamięci, brakuje 11 GB. Czego to wina? Czy on próbuje wgrać wszystko od nowa, nie usuwając starej zawartości?

 

Ogólnie zależy mi na tym aby ominąć ten krok, jeśli jest to możliwe.

 

Edit:

 

Teraz mam inną sytuację. Wszystkie opcje synchronizacji są zaznaczone, oprócz synchronizacji programów. Nie widzę muzyki, wideo na ipodzie (w itunes), jedyne co widzę to jedną notatkę głosową. Przy kliknięciu synchronizacji wyskakuje komunikat jak wyżej i nie da się jej wykonać.

 

Czy pozostaje mi tylko format odtwarzacza i synchronizacja dokładnie z tą biblioteką? Co będzie, gdy przywrócę system z obrazu kopii zapasowej, czy znowu będzie ten problem?

 

Myślałem jeszcze o odtworzeniu ustawień fabrycznych i przywróceniu z kopii zapasowej, którą on sam tworzy przy kliknięciu Synchronizuj, ale podejrzewam, że po wgraniu sytuacja będzie nadal taka sama.

 

EDIT:

 

Nie wiem, czy mam w tym momencie rację, muszę to jeszcze sprawdzić, ale chyba znalazłem sposób rozwiązania mojego problemu.

 

Otóż przed utworzeniem kopii zapasowej iPod był zsynchronizowany z moją aktualną biblioteką, oraz komputer udzieloną miał autoryzację. Po tych wszystkich czynnościach utworzony został obraz systemu. Po przywróceniu systemu z obrazu dziwnym trafem iTunes gryzło się ipodem, koniecznie było formatowanie go aby zsynchronizować go ponownie z biblioteką. Tak też musiałem niestety zrobić.

 

Obraz ten przywróciłem po jakimś czasie raz jeszcze, ale od tej pory nie podłączałem odtwarzacza. Zauważyłem ciekawą dla mnie rzecz, iż dla mojego konta mam autoryzację 3 komputerów. Postawiłem usunąć autoryzację ze wszystkich komputerów.

 

Podłaczam ipoda i co widzę? Mogę wszystko :) Widzę muzykę na nim, programy (synchronizacja na nim zaznaczona jest wedle wprowadzanych przeze mnie dawniej ustawień). Przed kliknęciem synchronizuj dodałem autoryzację tego komputera. Poszło sprawnie, klikam i synchronizacja przebiegła bez problemów.

 

Innymi słowy po przywróceniu wyglądało to tak, jakby iTunes, a raczej konto apple nie wykrywało komputera jako ten już uautoryzowany, mimo, że wszystko na nim było w takim samym stanie jak podczas udzielania autoryzacji.

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności