Skocz do zawartości

Na co zmienić mojego Zena ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakiś czas temu zauważyłem, że mój stary wysłużony ZEN 4 GB nie sprawdza się już tak dobrze jak dawniej. Głównie chodzi o baterie która trzyma znacznie krócej niż za jego młodości, do tego doszły ostatnio problemy z komunikacją z komputerem (komputer nie rozpoznaje urządzenia, próbowałem zgrywać oprogramowanie z płyty, podłączać do innych komputerów, wchodzić z opcji karty pamięci jako pendrive i nic, nie mogę więc ani wykasować starych utworów ani dodać nowych co jest delikatnie mówiąc frustrujące). Zapadła więc decyzja o kupnie nowego odtwarzacza. Od dawna nie śledziłem rynku, nie siedzę też w temacie ale jak to mam w zwyczaju gdy przyszło co do czego zacząłem szukać informacji na forach i portalach, niestety z tego co widzę forum zdycha podobnie jak duża część rynku odtwarzaczy mp3. Nie wiem czy to przez wyparcie klasycznych urządzeń przez multizadaniowe telefony czy zabranie części klientów przez apple (pewnie i to i to) ale aktualnie wybór sensownych odtwarzaczy jest minimalny, do tego na rynku jest prawie to samo co te parę lat temu kiedy kupowałem ZEN-a. Ja niestety nie lubię słuchać muzyki z telefonu, do tego szkoda mi baterii na takie rzeczy a o odtwarzaczach apple mam zdanie ambiwalentne - z jednej porządna jakość z drugiej przegięta cena podbijana image'em firmy. Więc tutaj mam zadanie dla was forumowicze, proszę o poradę na co mam zmienić swojego creative'a, żeby nie żałować ?

Warunki jakie musi spełniać odtwarzacz to dobra jakość muzyki (a przynajmniej nie gorsza niż w ZEN-nie, słucham głównie polskiego rapu ale przez urządzenie przewija się dosłownie każdy gatunek łącznie z dubstepem i muzyka klasyczną), dobrze by było aby miał ekranik (ew. mógłbym ustąpić i kupić bez ekranika jeśli urządzenie byłoby naprawdę dobre w swojej cenie ale ekranik to dla mnie DUŻY atut, oczywiście nie chodzi mi o przeglądanie zdjęć czy filmów tylko o kontrolowanie listy odtwarzania), jak najdłuższy czas trzymania na baterii, minimum 4 GB (plus możliwość rozszerzenia o karty pamięci, najchętniej jednak wziąłbym coś z 8 GB, ew. więcej i wtedy nie musiałby mieć gniazda na kartę pamięci) i oczywiście cena, nie będę oryginalny jak napiszę, że chciałbym aby była jak najniższa - myślę, że do 300/350 zł.

Chociaż tą ostatnią kwestię trochę rozwinę, najchętniej wydałbym ok 300 zł (sam odtwarzacz bez słuchawek), jednak liczę na szczerą odpowiedź czy nie lepiej już dozbierać do jakiegoś porządniejszego ipoda jak np. nano 6G, albo jakiś classic ?

Jak to jest z tą jakością dźwięku i wykonania ?

Liczę na poważne odpowiedzi, z góry dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może inni mogą wziąć to za głupotę biorąc pod uwagę ile możesz wydać ale ja bym polecił SanDisk Clip+ :) Wersję 2GB kupiłem ostatnio za 120zł z przesyłką. DO tego karta 8GB i za jakieś 180 masz fajny odtwarzacz a za resztę możesz kupić słuchawki:) Wersja 4Gb jest troszkę droższa - do każdego clip+ możesz dołożyć pamięć - karta microSD do max 16GB.

 

U mnie Clip+ gra przyjemnie z Meelectronicsami M2 za 60zł:)

Edytowane przez snuffmajster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie mają też karty 32 GB i im działają, choć są i tacy, którzy zgłaszali błędy (sam mam 16-kę, ale przymierzam się do 32-ki).

myślę, że to kwestia współpracy konkretnej karty z konkretnym egzemplarzem.

 

http://kb.sandisk.com/app/answers/detail/a_id/200/~/highest-capacity-memory-card-supported-by-a-sansa-player

Edytowane przez shady_slim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności