Skocz do zawartości

Audiotrak Prodigy CUBE DAC vs. Audiotrak Prodigy HD2 Advance DE


Vrezer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Stoje właśnie przed wyborem pomiędzy Audiotrak Prodigy CUBE DAC, a Audiotrak Prodigy HD2 Advance DE.

Wydaje mi się, że te urzadzenia mają najlepszą jakość co do ceny. Szukałem czegoś do 400zł.

 

Co będzie lepsze? Wewnętrzna karta dźwiękowa ma częstotliwość próbkowania 24/192kHz, a Dac 24/96kHz. Czy to się usłyszy??

 

Mój sprzęt Denon PMA-495R + Magnat Monitor 220 ( za 2 miesiące napewno przesiadka na Magnat Quantum 653) + Creative Audigy Platinum... (karta dźwiękowa gra fatalnie...), słuchawki Denon AH-D310.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ale cube ma zalety np. że wciskasz sobie przycisk i możesz puścić sygnał na głośniki. osobno i masz pokrętło głośności. w hd2 wszystko czy to gniazdo słuchawkowe czy line-out mają jedną głośność i jest problem jak masz 100 na line-out i chcesz się przełączyc na słuchawki :)- dużo to zajmuje czasu po prostu :) wygodniejsze jest pokrętło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersję Advance to bym od razu przekreślił, lepiej normalną wersję. Plusem Cube jest jeszcze, że nie potrzebujesz długiego interkonektu do wzmacniacza (lub przedłużki, gdy podłączasz słuchawki bez dodatkowego wzmacniacza). No i w Cube nie musisz babrać się ze sterownikami (HD2 ma trochę różnych funkcji, ale jak do słuchania muzyki to nie jest potrzebne).

No i jak szukasz jakości to bardziej ważne są dobre słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

 

Witam,

 

i na czym stanęło ? Bo mam identyczny dylemat w tej chwili ...

 

Pozdrawiam,

 

S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Temat z 2012 r., a wiele chyba sie w 2014 r. nie zmieniło. Mając do wydania 300-400 zł również planuję Audiotraka. I też Cube lyb HD2.

 

Cube - wygoda obsługu, możliwość łatwego podpinania pod rózne sprzęty

 

HD2 - lepsza jakość dzwieku?

 

No właśnie. To jest dla wielu osób kochajacych słuchać muzyki najistotniejsze - czy te karty różnią się pod względem jakosci oferowanego dźwięku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale co z wymiennymi opampami :) HD2 oferuje taką opcje ale cube już nie. Z tego miejsca chciałbym też zapytać czy wymiana opampów ma duży wpływ na brzmienie czy są to bardzo niewielkie różnice? Sam intensywnie myślę nad Hd2 ale po przeczytaniu tego tematu biorę pod uwagę również cube. W tej cenie też mamy e07k więc już jest mętlik w głowie :D

 

Edit:

Mój błąd cube również oferuje wymienne wzmacniacze operacyjne

Edytowane przez Dawid06
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności