Skocz do zawartości

Gigntyczny problem z IDTagami i okładkami albumów w iTunes i iPod Touc


Szemot

Rekomendowane odpowiedzi

Poświeciłem całe ostatnie 2 dni na pielęgnowanie swojej muzyki. aby każdy album miał swoją okładkę aby IDTagi były idealnie zrobione. Wrzucam wszystko do iTunes (dodam, że to pod Windows nie na maku) no i okładki ok a kawałki nie do końca. Wielokrotnie jest tak, że dany album pokazany jest jako dwa. Np cześć kawałków w jednym z nich a drugi w drugim mimo, że albumy identycznie się nazywają. IDTagi również w albumie są identyczne pod każdym względem czyli co do literki i znaku jest artysta, album, rok, gatunek. Po przerzuceniu na iPod Touch 3gen już w ogóle jest sieczka. Z setek albumów jest tylko kilkadziesiąt okładek i jest tak,ze np okładka przykładowo Prodigy jest identyczna i dla Prodigy i dla Linkin Park i jakichś rapowych zespołów itp. Niektóre kawałki które zarazem są albumy (bo jest cały album w jednym mp3 trwającym ok godziny) jest np adres jakiejś strony internetowej nie wiem skąd wzięty. W nazwie kawałka tego nie ma a w IDTagach też żadnej strony nigdzie nie ma. Nie wiem jużco robić. Jestem **** na maxa że tyle czasu zmarnowałem i chciałem żeby wszystko perfekcyjnie wyglądało na iPodzie a jednak powinno. Bo nie na darmo i eksperci i laicy nazywają to najlepszym software'owo odtwarzaczem na świecie. Tylko skąd te problemy? Wersja iTunes nie ma tu raczej nic do tego bo na mniejszą skalę takie rzeczy działy mi się już 2 lata temu a iOS na iPodzie był mniejszy a wersja iTunes również. POMOCY :/

 

P.S. Dodam, że jesli widzę jakiekolwiek problemy z tagami na iTunes to nie ma ich używając np JetAudio. Wszystkie tagi poprawnie odczytuje czyli problem ewidentnie z programem a nie z muzyką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja mp3tag nie wiem skąd mi się wzięło to ID :P

 

No toć wiem, że na logikę wszystko powinno być ok. I jeszcze to dzielenie albumów na dwa mimo iż upierdliwe to da sie przeżyć no ale słucham Ani Wyszkoni z okładką Rammstein.... Już chyba wolałbym wyłączyć okłądki wogóle o ile taka opcja jest w iTunes bądź w iPodzie. Rzecz jasna nie wyzbywając się okładek z mp3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze napisałeś: ID3tag to nazwa ogólna systemu tagowania. A MP3Tag to uniwersalny i chyba najlepszy program służący do tagowania plików muzycznych (nie tylko mp3).

 

Spróbuj potagować kilka różnych albumów raz jeszcze i tylko owe wrzucić na niego. Moim zdaniem robisz coś źle, czego skutkiem są te anomalie. Ja mam ponad 2k utworów na moim ipodzie i nie mam żadnych problemów. Jedynie pojawiał sie problem rozdzielonych albumów, ale z tym poradziłem sobie w sposób, jaki opisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony mogę polecić program picard - jednym kliknięciem załatwia sprawę tagowania (włącznie z rozpoznawaniem pomieszanych albumów czy pojedynczych plików):

 

http://blog.khron.net/2009/03/30/najwygodniejsze_tagowanie_musicbrainz_picard/

 

... i co najważniejsze, używając go nigdy nie miałem problemów z iTunes (nie licząc ostatniego problemu z pomieszanymi okładkami - nie wiem z czego to wynika, ale dzieje się tylko na iPhone'ie, nie w samym iTunes - ale to nie picard dodaje okładki do plików tylko właśnie iTunes :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@x X x

Nie musiałem dodawać jeszcze raz. Po prostu wrzuciłem dwa nowe albumy, których wcześniej jeszcze nie było. Oba maja okładkę, mają ją też w iTunes i nie mają w iPodzie (tym razem nie, że mają inną tylko nie mają w ogóle co dla mnie lepsze).

Poza tym w jaki sposób niby sobie z tym poradziłeś? Potagowałes jeszcze raz?

 

@KHRoN

No ale już trochę po "ptokach" Taki w prawie 3000 kawałków są i przecież nie będę ich zmieniał. Poza tym chyba nie ma lepszych czy gorszych programów do tagowania. Można mieć tylko chyba łatwiejszy w obsłudze. Dobrze myślę?

 

Dodam jeszcze, że wcześniej używałem do synchronizacji laptopa (teraz to stacjonarny) i dodawałem okładki do albumów przez iTunes te co znalazł. Swoją drogą dziwne raz, że nie mógł znaleźć okładki do niektórych popularnych zespołów jak Limp Bizkit a znalazł do Way out West. Drugą dziwną opcją jest to, że dodawał okładki nie do kawałków a tylko do biblioteki iTunes wobec czego po przeniesieniu na innego kompa tych kawałków i tak nie mam okładek co też uzupełniałem przez ostatnie 2 dni. Ale tak czy owak wariactwo z okładkami było nawet kiedy dodawane był przez iTunes.

 

Chciałem dać przykładowe foto ale widzę, ze forum nie obsługuje serwisów typu imagesack itp./ Jak mogę screen tu pokazać?

Edytowane przez Szemot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy ile literówek/niespójności zrobi taki program w tagach - weź pod uwagę czysto teoretyczny problem z wpisywaniem nazwy albumu. Niech zupełnym przypadkiem utwory 1-5 mają dobrze wpisaną nazwę albumu a utwory 6-10 z literówką której na pierwszy rzut oka nie widać (dane pobrane z zewnętrznej bazy - gracenote czy cokolwiek).

 

Efekt? Itunes pokaże dwa różne albumy zamiast jednego, zaś użytkownik zapyta "wtf?! się stało?! mam problem z itunes" ;)

 

Czym się różni picard - jak sam stwierdziłeś niczym... poza bazą tagów - baza picard jest na bieżąco aktualizowana przez użytkowników, więc nie ma w niej zbyt wiele błędów...

 

No chyba że tagujesz ręcznie np. przez masstagger foobara2000 - wtedy faktycznie nie ma szans, żeby zawartość wspólnych pól (wykonawca, album) były nagle różne...

 

Co do "popularnych okładek" - iTunes znajduje to co ma w bazie... jeśli z takiego czy innego powodu czegoś w tej bazie nie ma, to nie znajdzie. Jednym z powodów jest inaczej zapisana nazwa albumu - przykładowo możesz mieć wpisane "To jest nazwa albumu" ale w bazie iTunes ten album nazywa się "To jest nazwa albumu [edycja specjalna]" i pod tą pierwszą nazwą nic nie ma ;)

 

Screen możesz załączyć bezpośrednio do postu (kliknij "more reply options" obok "post" a następnie dodaj załącznik).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi dziwnymi znakami może być to prawda. Mi zdażyło się kilka razy skopiować kod programu w javie z facebook'a do netbeans'a i mimo, że kod był poprawny całość była w błędach - dopiero gruntowna edycja wszystkich odstępów pomogła.

 

Ja napisałem już w jaki sposób poradziłem sobie z tym rozdzielaniem albumów. W iTunes edycja tagów i dodałem opcję "artysta albumu".

 

A tak BTW to może powinieneś pomyśleć o przywróceniu odtwarzacza do ustawień fabrycznych? Może to być po prostu jego wina. Pamiętaj o kopii zapasowej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywrócenie ustawień fabrycznych ma w takiej sytuacji sens raczej wtedy, kiedy nie przywracasz kopii zapasowej ;)

 

Samo przywrócenie dla przywrócenia nie robi nic szczególnego... dopiero skonfigurowanie całości "na czysto" robi różnicę...

 

A że nie śpieszy mi się zostać z gołym telefonem (a chcę to zrobić odkąd 5.1 wyszedł, bo do dziś mam problemy jeszcze jako naleciałości po 5.0 - np. przypadkowe problemy z przełączaniem wifi-sieć komórkowa i nagłym rozładowaniem baterii).

 

Przez święta będę miał trochę czasu, więc przez weekend sobie to załatwię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale ja zmieniam wszystko w JetAudio. Wrzucam cały album i dla wszystkiego na raz zmieniam album, artystę, rok, gatunek i dodaję okładkę. Ok - mijają dwie sekundy i wszystko dodane. Nic prostszego dlatego jeśli literówka jest to wszędzie taka sama więc nie ma mowy o rozdzieleniu.

 

Dla przykładu w iTunes pokaże Wam jak wygląda jeden z albumów I zwróćcie uwagę nie tylko na to, że jest ich kilka ale także na adres strony internetowej któego nie ma ani w tagu ani w nazwie pliku ani nigdzie! ale w iPodzie ten adres wyświetla się jako artysta.

 

Serio próbować resetu iPoda? Ma szanse coś to dać?

Bez nazwy 2.jpg

Edytowane przez Szemot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie khron odtworzenie z kopii zapasowej musi przywrócić odtwarzacz/telefon do stanu z przed odtworzenia oprogramowania. Otóż ja dotychczas miałem problem z klientem poczty.Posiadam skrzynkę na gmail i yahoo. Na gmail mam mnóstwo wiadomości, śmieci itd. Yahoo służy jako poczta do allegro. Często działo się tak, że na skrzynce gmail lub w widoku wszystkich skrzynek dziwnie wyświetlały się wiadomości, np. bez tematu, treści, z datą na 1970 rok, do której nie można się było dostać - tworzyło się tych wiadomośći mnóstwo. Oraz poprawnie wyświetlane wiadomości pojawiały się zdublowane, a nawet czasem potrójnie. Pomagało wtedy albo wyjść całkiem z klienta, albo wejść nie przez foldery klienta, a poprzez foldery poszczególnych skrzynek.

 

Ostatnio robiłem reinstal windowsa, więc w porę przypomniałem sobie, że muszę zrobić kopię na iCloud, bo ta z PC naturalnie pójdzie w niepamięć. Cóz, po przywróceniu kopii z iCloud problem ten dotychczas się u mnie nie pojawił. Przypadek, zbieg okoliczności? Nie wiem, możliwe, Ale fakt jest faktem, problemów brak.

 

To nie jest moje pierwsze przywracanie, ale pierwsze poprzez icloud i jak widać wszystko działa jakoś inaczej.

 

@Szemot

Spróbować zawsze można. Robisz kopię w iTunes i po odtworzeniu oprogramowania przywraca Ci wszystko do stanu z przed odtwarzania. Tak to przynajmniej na pierwszy rzut oka wygląda :)

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtworzenie tzn wgranie czystego oprogramowania w wersji jaka aktualnie jest na Twoim urządzeniu. To wszystko jest dostepne jak wejdziesz w zakładkę urządzenia w iTunes. Tylko nie wiem szy archwizację (tj. kopię zapasową) można zrobić bez aktywnej synchronizacji odtwarzacza z iTunes, musisz sam sprawdzić albo poczekać aż ktoś wyjaśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznacz globalnie wszystkie te nagrania z tej płyty - zassysałes je z neta i ktos jakims programem nawrzucał smiecia. Jak juz bedziesz miał wszystkie otwórz informacje i zmień głobalnie wykonawce np na Various Artist , Album : nazwa albumu, tytułów nie ruszaj, zastosuj zmiany. Tytuły nagrań masz ok kolejność jest do dupy - no niestety tak jest jak się byle co zassysa. Trzeba poprawiac ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WojtekC

Dzięki. Z tego co powiedziałeś nic nie dawało to. A ponieważ nie miałem nic do stracenia to sprawdziłem coś jeszcze. Tagi które miały w ogóle pozostać puste po zaznaczałem, że i tak ma je zmienić tylko nic tam nie ma i dopiero wtedy poszło. Te **** adresy stron poznikały a jeden album jest pokazany jako jeden album. Więc teraz mam zabawę żeby wszędzie tam gdzie był z tym problem było dobrze.To dla mnie ważniejsze niż okładki dlatego zajmę się tym w pierwszej kolejności.

 

Ok, minęło parę godzin i wszystko zrobiłem. Zarówno tak jak kolega radził z pewną modyfikacją tej porady. Pomogła w 99% przypadków. Nadal mam dwa kawałki które nie chcą się scalić z resztą płyty. Mały problem bo nie sa one moimi ulubionymi więc po prostu usunąłem je z biblioteki iTunes i jak będę chciał to słychać będę na kompie. Po przywróceniu ustawień fabrycznych i wgraniu wszystkiego od nowa WSZYSTKIE okładki wyświetlają się poprawnie więc za ta radę również dziękuję. Ale niestety zrobiło się coś nowego znacznie gorszego i proszę o wspólny wysiłek. Otóż wszystko przerzucone do iPoda, poprawnie podzielone z okładkami się.... nie odtwarza. 90% plików mp3 jest zaznaczonych na szaro i nie można ich odtworzyć. Teraz już zbaraniałem i nie mam bladego pojęcia o co biega. I w iTunes i na kompie w innych programach idzie. na iPodzie niezależnie czy wyświetlę pojedynczy album czy listę wszystkich kawałków to mniej więcej 90% z prawie 3000 kawałków jest na szaro i nie ma możliwości ich odtworzenia. Pomocy bo zacznę szukać na silę klapki w tym iPodzie i mimo iż jej nie ma to ją chyba znajdę :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w odtwarzaczu tak jest czy w folderze odtwarzacza w iTunes? Jeśli w iPodzie to wrzuć je jeszcze raz a to co jest usuń. Jeśli w iTunes pliki wyświetlają się na szaro gdy są transferowane z biblioteki do ipoda.

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory, że tak długo ale wyjechałem i miałem ograniczony dostęp do netu. Było to w odtwarzaczu. Ponowne wgranie nic nie dało. Wyłączenie i włączenie ponowne iPoda także nic nie dało niestety. I o dziwo rano gdy się obudziłem a odtwarzacz sie ładował przez noc o wszystko było ok - just like that o_O Nie wiem o co chodzi ale najwalniejsze, że wszystko jest dokładnie tak jak powinno być i jak chciałem. Więc wielkie dzięki chłopaki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności