Skocz do zawartości

iPod Touch 3 Gen 64 GB nie odtwarza, nie widzi plików WAV


asmagus

Rekomendowane odpowiedzi

iPod Touch 3 Gen 64 GB Soft 5.1 kompilacja 9B176 przestał widzieć wgrane pliki WAV które całymi miesącami z powodzeniem odtwarzał, przywróciłem ustawienia fabryczne, skasowałem całą zawartość (mam wszystko w komputerze we flackach) ale gdy za pomoca iTuns wrzucam jakikolwiek plik WAV (Flacki konwertuję foobarem do WAV'ów) widzę go gdy iPod podłączony jest do komputera na ekranie monitora i mogę odtworzyć poprzez iTunes. Z poziomu iPoda jednak nie widać tych plików w ogóle.

 

Ktoś mi powie co się stało?

 

Help

 

Może ktoś ma jakieś pomysły co z tym fantem zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerób pliki WAV na ALAC - będą skompresowane bezstratnie, więc zyskasz:

- trochę miejsca na więcej muzyki

- zapisywanie tagów w samych plikach (pliki WAV nie posiadają tagów, wpisywanie tagów do plików WAV to hack)

- 100% kompatybilność z każdą kolejną wersją iPodów (oraz być może innych odtwarzaczy, format ALAC stał się niedawno opensource)

 

Kompresji do ALAC można dokonać z poziomu samego iTunes (w ustawieniach wybierasz ALAC jako format docelowy, zaznaczasz pliki WAV, prawym, kompresuj do ALAC), albo innym programem takim jak dbpoweramp z wtyczką ALAC...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz oczywiście zaimportować te pliki WAV do iTunes... a jak w ogóle wrzucałeś je na iPoda, skoro nie masz ich w iTunes?! O_o

 

Po takiej konwersji musisz oczywiście ręcznie wpisać wszystkie tagi do wynikowych plików ALAC (bo w oryginalnych plikach WAV nie przechowują się żadne tagi)...

 

BTW dla własnej wygody użyj do konwersji dbpoweramp - skonwertuje pliki FLAC prosto do ALAC, zachowując przy tym tagi istniejące w plikach FLAC. Jakość będzie dokładnie ta sama co przy konwersji przez iTunes, w końcu jest to format bezstratny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a jak w ogóle wrzucałeś je na iPoda, skoro nie masz ich w iTunes?! O_o

"Applowa implementacja Drag&Drop" ?

 

Ślicznie... tylko co ma się stać z takimi plikami WAV, skoro nie posiadają one tagów? Pojawią się pod "Brak wykonawcy", "Brak albumu", "Brak tytułu (1)"? :)

 

Skoro autor wątku twierdzi że to tej pory wszystko działało zgodnie z jego oczekiwaniami, więc pewnie faktycznie dało się potem dojść co jest co, być może jednak Apple zmieniło swoje stanowisko na temat "swojej implementacji d'n'd" i wrzucania w ten sposób anonimowych plików ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a jak w ogóle wrzucałeś je na iPoda, skoro nie masz ich w iTunes?! O_o

"Applowa implementacja Drag&Drop" ?

 

Ślicznie... tylko co ma się stać z takimi plikami WAV, skoro nie posiadają one tagów? Pojawią się pod "Brak wykonawcy", "Brak albumu", "Brak tytułu (1)"? :)

 

Skoro autor wątku twierdzi że to tej pory wszystko działało zgodnie z jego oczekiwaniami, więc pewnie faktycznie dało się potem dojść co jest co, być może jednak Apple zmieniło swoje stanowisko na temat "swojej implementacji d'n'd" i wrzucania w ten sposób anonimowych plików ;)

Wiedzialem ze Ci sie spodoba :)

A powazniej - skoro do tej pory "tak czy inaczej" u autora dzialalo, to jak sam mowisz - musiala byc gdzies furtka.

 

Pytanie z innej beczki. Moze ktos z was pamieta ktora z ostatnich wersji itunes pozwalala na swobodne dodawanie okladek, tak ze byly czytelne dla urzadzen nie Apple ? Mam w tej chwili 2 zainstalowane 10.6 i 10.3.1 (ta 2ga tylko pod dodawanie okladek bo scierwo nie gada z iOS5.01). Po przypadkowym updacie z iTunes 10.5.? (sek w tym ze nie pamietam dokladnej wersji - stad pytanie) kiedy wszystko chodzilo ok, w 10.6 znowu zwalili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę w domu na najnowszej wersji, ale jestem prawie pewien, że ostatnia wersja jakiej używałem pozwalała na ustawienie dowolnej okładki (prawym na zaznaczonym albumie, właściwości, upuścić plik graficzny na kwadracik z okładką).

Sek w tym ze ok ipod to przeczyta ale Sony X juz nie koniecznie. Co wersja iTunes koledzy ta opcje partacza. Jednakoz byla ktoras z 10.5 (bodajze) ktora raz komunikowala sie z iOS5 - dwa pozwalala mi na dodawanie okladek (w sposob ktory podajesz) czytanych na wszystkich moich urzadzeniach, nie tylko tych z iOS'em. Wiec jezeli masz takowa, gdzie wszystko dziala jak nalezy to sprawdz prosze wersje, o ile to nie problem ofc. W tej chwili z faktu przyzwyczajenia do tagowania w iTunes - jade obok siebie na 10.6 i 10.3.1(dodawanie okladek) - co jest meczace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah... czyli nie do końca zrozumiałem pytanie - może po prostu iTunes dodaje okładkę do swojej bazy a nie fizycznie do pliku? Dokładnie taki jest problem z okładkami pobieranymi automatycznie przez iTunes... kiedyś - jak jeszcze miałem cierpliwość robić to ręcznie - pobierałem okładkę przez iTunes, kopiowałem tak pobrany plik, usuwałem automatycznie pobraną okładkę, ręcznie dodawałem plik z okładką do utworów (przez właściwości) i te okładki mam do dziś - właśnie dostępne wprost z tagu pliku...

 

... ale myślałem że ten mechanizm działa do dziś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziala co "łaska"(wersja) - niestety. Zapomnialem zachowac ta dobra i przez nieomyslnosc zrobilem update do 10.6.

 

Program zdaje sie dodawac obrazek do pliku - ale robi to jakos ulomnie/niestandardowo z czego wynikaja owe problemy.

Bardziej obrazowo - 2 albumy zripowane w 10.6 - okladki dodane metoda "(prawym na zaznaczonym albumie, właściwości, upuścić plik graficzny na kwadracik z okładką)."

Plyty usuniete z kolekcji iTunes.

Plyty ponownie dodane do kolekcji iTunes, i teraz...

1 ma okladke 2'ga nie. :blink:

 

Przez to cofnalem sie do 10.3.1 - gdzie wszystko chodzi jak nalezy, przynajmniej w temacie dodawania okladek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym momencie można pobrać instalator dowolnej "poprzedniej" wersji iTunes prosto ze strony Apple - tylko trzeba ją sobie znaleźć w archiwum ;)

 

BTW głupie pytanie, ale dałeś iTunesowi czas, żeby fizycznie mógł przepisać tagi?

 

Upewniłeś się że nie jest to wina samych tagów (np. różne wersje tagów powstałych w różnych programach)?

 

Próbowałeś całkowicie usunąć tagi (nie w iTunes, tylko np. przez MP3tag) i pozwolić iTunes stworzyć je na nowo?

 

... poza tym może to być najzwyczajniejszy w świecie bug, który mógł przejść niezauważony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm - mialem problem ze znalezieniem - albo czasem na szukanie archiwow Apple , plus trafilem na 10.3.1 ktora dzialala :) Do tego ten problem nie wystepuje od wczoraj. Po prostu tak jak pisalem mialem wersje ktora dzialala z iOS5 i poprawnie tagowala - jak glup zrobilem update

 

Co do Twoich pytan.

Zaznaczylem ze plyty ripowane i tagowane w iTunes 10.6 - wiec nie ma szans na inne wersje tagow czy jakies pozostalosci po innych programach. Czas dostaly odpowiedni. ipod czyta Sony X nie. Zreszta tak jak pisalem itunes pogubil okladki ktore sam niby dodal.

 

Wersja 10.3.1 - raz spokojnie nadpisuje owe tagi i okladki sa czytane przez inne grajki - 2 rip zrobiony z ta wersja po dodaniu okladki tez na luzie dziala z innymi urzadzeniami.

Testowane na MP3 i M4A - od razu zaznaczam ze ID3Tag w wypadku mp3jek kompatybilny z tymi ktory czyta Sony X.

 

MP3 - taga nie moge sprawdzic bo po "upgrade" klawiatury nie jestem w stanie zbootowac innego systemu niz OSX ;)

Edytowane przez GigereE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy wynik w google zwraca:

 

http://www.oldapps.com/itunes.php

 

... co do archiwum apple... to faktycznie nie mogę znaleźć strony o której myślałem, chyba się coś zmieniło, niemniej jednak wciąż można pobrać poprzednie wersje:

 

http://support.apple.com/kb/DL1427

 

nawet na stronie z 10.6 są linki do najnowszych 10.5 i 10.4...

 

[dopisek] analogicznie znajdź sobie wersje dla OSX :F

 

anyway, ja używam iTunes w wersji dla windows i problemów nie stwierdzam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerób pliki WAV na ALAC - będą skompresowane bezstratnie, więc zyskasz:

- trochę miejsca na więcej muzyki

- zapisywanie tagów w samych plikach (pliki WAV nie posiadają tagów, wpisywanie tagów do plików WAV to hack)

- 100% kompatybilność z każdą kolejną wersją iPodów (oraz być może innych odtwarzaczy, format ALAC stał się niedawno opensource)

 

Kompresji do ALAC można dokonać z poziomu samego iTunes (w ustawieniach wybierasz ALAC jako format docelowy, zaznaczasz pliki WAV, prawym, kompresuj do ALAC), albo innym programem takim jak dbpoweramp z wtyczką ALAC...

 

 

Tak zrobiłem, przerobiłem FLAC i WAV które miałem zapisane w komuterze na ALAC (za pomoca foobara) i wgrałem masę albumów do iPoda.

W iTunes, wchodząc na iPoda->Muzyka widzę wszystko należycie, wszystkie poa łanie wypełnione - wykonawca, album itd..

Wchodząc z poziomu iPoda Muzyka->Albumy nie widzę ani jednego albumu. Wszystkie są widoczne gdy wchodzę Muzyka->Wykonawcy->Wszystkie albumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że musisz zrobić restore firmware'u odtwarzacza i problemy przejdą jak ręką odjął...

 

... mnie się baza iPhone'a trochę inaczej zakręciła - wszystkie okładki są pomieszane i pliki mają albo przypadkowe okładki albo żadnej okładki :)

 

jak będę miał czas to sam zrobię restore...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że musisz zrobić restore firmware'u odtwarzacza i problemy przejdą jak ręką odjął...

 

... mnie się baza iPhone'a trochę inaczej zakręciła - wszystkie okładki są pomieszane i pliki mają albo przypadkowe okładki albo żadnej okładki :)

 

jak będę miał czas to sam zrobię restore...

 

 

Restore robiłem już kilka razy odkąd pojawił sie ten problem. Nie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie dziwne, że iPod wciąż nie widzi utworów O_o

 

Oczywiście (już pytam dla zasady) utwory są poprawnie otagowane, a inna muzyka (np. poprawnie otagowane pliki MP3) jest poprawnie widoczna na iPodzie?

 

I w czasie restore NIE wybierałeś opcji przywrócenia poprzednich ustawień, muzyki etc.?

 

Nie mam obecnie zbyt wiele muzyki na iPhone'ie, ale nawet na 5.1, widzę (wg. wykonawcy i albumu) i mogę odsłuchać album w formacie ALAC...

 

Jeszcze mam ostatni pomysł - nie masz źle wypełnionych pól dodatkowych w tagach? iTunes pozwala wpisać rzeczy takie jak alternatywny wykonawca/album na potrzeby sortowania - różnie to można wykorzystać, np. omijając "the" w nazwie przy sortowaniu czy wpisując transliterację jeśli nazwa nie jest zapisana alfabetem łacińskim... wówczas - jeśli coś było by tam nie tak - iPod miałby właśnie problem z posortowaniem po albumach/wykonawcach mimo że tak w ogóle widział by "wszystkie utwory"...

Edytowane przez KHRoN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności