Skocz do zawartości

[iPod touch/iPhone] Jakich użytecznych narzędzi z Cydii używacie?


x X x

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zrobić małe rozeznanie na temat tweków, których używają inni użytkownicy urządzeń z systemem iOS. Nie chodzi mi tutaj o motywy, upiększacze czy tym podobne, ale jedynie o użyteczne narzędzia, ułatwiające pracę z urządzeniem. Ja na początek polecę od siebie kilka, z których jestem naprawdę zadowolony:

 

NCSettings - świeża nowość, bardzo przejżysty i funkcjonalny baner do centrum notyfikacji, zarządzający najważniejszymi modułami iPoda/iPhona takimi jak WiFi, Bluetooth, nawigacja, etc. Jak dotąd nie było jeszcze takiej aplikacji, która i wygląda i która jest tak funkcjonalna. Przykładowo przy włączeniu WiFi można przejść bezpośrednio z NC do ustawień WiFi, podobnie przy Bluetooth - świetne!

BBSettings - używałem dopóki nie znalazłem powyższego. Alternatywa dla SBSettings, która również działa pod NC. Bardziej rozbudowana od NCSettings, ponieważ posiada jeszcze zaawansowane informacje o całym urządzeniu. Z błędów: po restarcie, przy wejściu do NC pojawiał się monit "czy napewno chcesz włączyć moduł 3G" oraz w trybie poziomym brak dopasowania do szerokości.

Bolt - mały tweak usuwający ikonę baterii i wedle uznania wyświetla procentową wartość baterii. Podczas ładowania pojawia się niebieska błyskawica - z tąd nazwa.

StyleUnlock - dzięki niemu mozna ustawić alternatywny sposób odblokowywania ekranu blokady. Ja korzystam z podwójnego puknięcia w ekran, oprócz tego są dostępne wszystkie gesty, maks czterema palcami.

BlurriedNCBackground - jak sama nazwa wskazuje, dodaje przezroczystość i efekt rozmycia do NC.

MusicGestures - coś świetnego: dodaje gesty do odtwarzacza muzyki! Jak i np. play/pause przez pojedyńcze/podwójne/potrójne puknięcie, i inne.

Zephyr - na razie testuje. Narzędzie to umożliwa przełączanie się między aplikacjami jak i ich zamykanie poprzez gesty. Przełączanie następuje poprzez przesunięcie ekranu w lewo lub prawo, zminimalizowanie aplikacji (niestety nie zamyka jej) poprzez przeciągnięcie z dołu do góry.

AirBlue Sharing - korzysta ktoś? Wygląda to na świetny tweak dodający do wielu aplikacji iOS możliwośc wysyłania i odbierania plików przez Bluetooth z innymi urządzeniami! Niestety na razie nie przetestowałem, bo nie stać mnie na nią, a cracków w sieci nie znalazłem.

 

To tyle ode mnie. Dodam, że żaden z tych tweaków do działania nie potrzebuje Activatora, Winterborda czy innych tego typu dodatków, są to niezależne aplikacje.

 

Szukam teraz czegoś do obsługi odtwarzacza muzyki na NC bądź jakiegoś pojawiającego się moduły sterującego poprzez gest na ekranie - jest taka jedna aplikacja, ale niestety wymaga Activatora, a chcę uniknąć niepotrzebnego syfu w pamięci.

 

Pochwalcie się czego Wy używacie i dlaczego!

Edytowane przez x X x
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności